Xiaomi Redmi Note 5 je prémiový smartfón za nízku cenu. Za niečo okolo 180€ dostanete smartfón s množstvo funkcií, výbornými parametrami, dualným fotoaparátom a ešte omnoho viac, čo si ale postupne rozoberieme v článku

Prvý dojem

K smartfónu v balení dostanete Usb kabel, nabíjačku, špendlík na vyťahovanie sim kariet a papierový návod na používanie smartfónu, takže v balení nič špeciálne neočakávajte.

Xiaomi sa opäť nezaprel a priniesol nám klasickú oceľovú konštrukciu, ktorá sa perfektne drží v rukách. Ešte si k tomu pridajte zakrivene rohy a komfortné držanie máte zaručene. A váži 181g čo je váha, ktorú ma väčšina smartfónov.

Displej

Šírka displeja je 5.99 palca čo je na nízko rozpočtový smartfón slušná veľkosť. Ale čo vás najviac zaujme je Full Hd rozlíšenie displej s pomerom strán 18:9, takže si môžte pokojne pozerať vaše obľúbené seriály kdekoľvek vo vysokom rozlíšení.

Vlastnosti

Hlavným ťahákom ktorý vás musí lákať ku kúpe je určite dualný fotoaparát s kvalitou 12 Mpx + 5Mpx a k tomu pridajte ešte natáčanie videí vo Full Hd rozlíšení a 30fps. Podrobnejšie si o tom rozpovieme ďalej v článku.

Dalej Xiaomi Redmi Note 5 ponúka micro-USB čo beriem skôr viac ako nevýhodu než ako výhodu. Nájdete tu tiež notifikačnú diódu, bez ktorej sa neobíde žiaden novší mobil.

Na zabezpečenie používa veľmi dobrý snímač odtlačku prstov. Z vlastnej skúsenosti môžem povedať že snímače odtlačku prstov fungujú v smartfónoch značky Xiaomi veľmi dobre. Aj po 2 rokoch používania mi snímač na Xiaomi Mi 4 funguje veľmi rýchlo a bez problémov, a to mi mobil nespočetne veľa krát padol na podlahu.

Hudba

Ďalej Xiaomi používa 3.5mm Jack čo berem veľmi pozitívne, vzhľadom nato že nie všetci máme bezdrôtové slúchadla. Zvuk cez slúchadla funguje skvelo a na svoje si prídu aj menej kvalitné slúchadla.

Ale pokiaľ si chcete vypočuť hudbu cez reproduktory ani v tejto stránke tento nízko rozpočtový smartfón nezaostáva a prináša naozaj výbornú kvalitu zvuku.

Parametre

Srdce Xiaomi tvorí procesor Snapdragon 636 s 3 alebo 4gb pamäťou Ram a je už len na vás čo si vyberiete. Čo sa týka náročnejších hier smartfón si s nimi hravo poradí bez toho aby sa prehrieval. Na mobile sa hrali aj náročnejšie 3D hry, ktoré fungovali plynule a nebolo vidieť žiadne náznaky sekania alebo mrznutia.

Na všetky tieto hry máte 32 gb miesta pokiaľ by vám to nestačilo môžte si zvoliť 64gb verziu ale pokiaľ by vám to stále nestačilo máte prídavný slot na SD kartu.

Batéria

Ďalšou vecou ktorú som obdivoval na Xiaomi mobilov bola ich skvela vydrž baterky a Note 5 nezaostáva s 4000 mAH baterkou.Pri teste výdrži batérie mobil vydržal niečo okolo 11 hodín, pri stále zapnutom displeji a jase na maximum.

A ani nepoznám inú metódu ako by sa dala výdrž batérie testovať. Čas do plného nabitia je 2h a 10m ale ak sa vám nechce čakať môžte to urýchliť rýchlo nabíjačkou na 1h a 55m.

Funkcie

Xiaomi ponúka aj nejaké tie zaujímave funkcie, ktoré vám uľachcia jeho používanie. Napríklad dvojitým ťuknutím po obrazovke zobudíte telefón, čo je viacej intuitívnejšie ako stlačenie Domovského tlačidla. Tiež má nejaké tie nastavenia displeja s ktoré si môžte nastaviť podľa svojho gusta.

Dvojitým stlačením tlačidla zníženia zvuku môžte zapnúť fotoaparát, čo je celkom dobre, hlavne keď si na to zvyknete. Svoje domovské tlačidlo si môžte nastaviť rôznorodo a zaleží čisto len na vás.

Softver

Smartfón poháňa Android 7.1. A musím povedať, že problémy zo sekaním alebo zamŕzaním v tomto mobile určite nenájdete a to ani po dlhšom používaní.

Tiež musím pochváliť tento to mobil za výbornú pripojiteľnosť čo sa týka nielen signálu, ale aj pripojenia k Wi-Fi, Blue-tooth, a GPS. Poslednou vecou je gyroskop ktorý tiež fungoval presne ako má a otestovať si ho môžte pomocou hocijakej aplikácie ktorú nájdete v Google Play.

Fotoaparát a kamera

Teraz si poďme rozobrať fotoaparát a všetko čo sa okolo neho tyká. Fotky ktoré môžte s zadným fotoaparátom vytvoriť sú naozaj užasne, a pokiaľ mate aj zručnosti s fotografovaním mobil vás určite milo prekvapí. S pokojom na srdci môžem povedať že má jeden z najlepších fotoaparátov z nízko rozpočtových smartfónoch.

Čo sa týka predného fotoaparátu vytvorite krásne selfie, ktoré vypadajú vynikajúco na sociálnych sieťach. Ale má aj ma aj svoju slabinu a tou su fotky v noci, ktorým chyba pestrosť a tiež zmysel pre detailnosť.

A teraz časť ktorá sa my na Xiaomi Redmi note 5 asi najviac páčila a to je natáčanie vo Full Hd kvalite v 30fps. Videa natáčané týmto smartfónom vás naozaj ohromia. Najlepšia kamera akú som pri nízko rozpočtových smartfónoch videl.

Len sa potýka s tým istým problémom ako predný fotoaparát a tou je natáčanie v noci, kde chýba videu ostrosť. Pokiaľ hľadáte smartfón s vyborným fotoaparatom určite si pozrite článok o Huawei P20.

Záver

Aby som to všetko zhrnul a mali by ste to všetko pokope. Xiaomi redmi Note 5 je vynikajúci nízko rozpočtový smartfón za výbornú cenu. Za nevýhody by som určite spomenul že stále používa micro-USB port a nahravanie zvuku by mohlo by o niečo lepšie.

Ale za niečo okolo 180€ dostane prémiový smartfón s kvalitným displejom, dobrým vizuálom skvelým výkonom a parametrami, dlhú životnosť batérie. A aby som nezabudol na to najdôležitejšie a to perfektný fotoaparát a kamera.

Cena Apple iPhone 8 64GB sa pohybuje v rozmedzí: € –

Predchádzajúci článokMobil za skvelú cenu, čo všetko vieme Huawei o P20?
Ďalší článokOplatí sa v roku 2019 ešte stále kúpiť iPhone 8
Vítam vás na mojom blogu, moje meno je Damián Durčák mam 20 rokov a som veľkým fanúšikom mobilných hier. Medzi moje obľúbené tituly patri Clash of Clans a Brawl Stars ale čim ďalej tím viac skúšam aj nové tituly, o ktorých potom píšem na mojom blogu Mobileninja.

Zanechať odpoveď

avatar
  Registrovať sa  
Upozornenie na