Xiaomi Mi Band patrí vo svete k najznámejším fitnes náramkom. Či sa jedna o Mi Band 1 alebo Mi Band 2 oba zožali veľký úspech. Preto bude ťažké pre Xiaomi poraziť svojich mladších bratov. A spolu sa pozrieme ako si nový fitness náramok od Xiaomi v tomto boji viedol.
Taktiež ho porovnáme zo svojim predchodcom, či sa oplatí ísť na novú verziu alebo ostať pri starej. A ktorý náramok sa viac oplatí z hľadiska ceny a hodnoty ktorú dostanete. No dosť otáľania a poďme na to.
Dizajn
Začneme s dizajnom a na prvý pohĺad Xiaomi Mi Band 3 vypadá naozaj skvelo. Telo je náramku má zakrivenie, ktoré vypadá skvelo dokonca aj keď nieje náramok zapnutý.
Je vidieť že displej je dotykový, čo ste pri Band 2 nenašli a celý náramok ste museli ovládať pomocou tlačidla. Xiaomi Band 3 ma taktiež tlačidlo ale neovládate ním všetko a slúži len uľahčenie ovládania. A tiež to radím ako najväčší rozdiel oproti predošlým generáciám.

Celkový dizajn je skvelý ako sme pri Xiaomi zvyklý. A Mi Band bol pre mňa vždycky najlepším náramkom čo sa ceny a kvality týka. Ja viem displej môže vypadať, tak že sa dá ľahko poškrabať. Ale aj po týždňoch používanie nájdete na ňom len malé škrabance.
Viacej sa obávam toho, že pri vyberaní displeja a následnom zatlačení naspäť do remienku musíte silno zatlačiť a displej sa môže poškodiť. Ale zatiaľ sa mi to nepotvrdilo a je skvelé že telo displeja môžte z remienka vybrať.

Remienok
Remienok sa vôbec nezmenil a ak ste zvyknutý na predchádzajúci vzhľad opasku tak na ten nový si nebudete musieť dlho zvykať. A podobne ako pri predošlých Mi Band, je vyrobený tej istej silikónovej konštrukcie. Vďaka čomu je flexibilný a silný.
Tiež remienok je krásne rovnomerný a náramok sa tak ľahko navlieka ako aj zvlieka. K tomu ešte vypadá moderne a materiál nedráždi pokožku. A vy tak môžte mať náramok na ruke pokojne a celé dni.
Na výber mate z troch farieb a to tmavo modrá, oranžová, a čierna. Ale ak si chcete zladiť náramok z oblečením nemusíte kupovať 3 náramky, ale stačí ak si za par EUR objednáte remienok inej farby, čo vás vyjde na par EUR. Na Slovensku je taktiež množstvo náhradných dielov k náramku.

Konštrukcia
Celá konštrukcia je vode-odolná. Xiaomi síce nikde nepíše IP ochranu ale E-shopy to máju napísané v popise produktu. Xiaomi je tak vode-odolný do hĺbky 50m presne ako jeho konkurent Honor Band 3.
Tak sa nemusíte báť o svoj náramok, keď si idete zaplávať alebo sa sprchujete. V Porovnaní s predchodcom ktorý mal ochranu len IP 67, si Mi Band naozaj polepšil. A na to že je vode-odolný sa prijemne nosí a väčšinu času ani nezistíte že ho na ruke vlastne máte.

Displej
Displej má 0,78 palca s rozlíšením 120 x 80 a celková ostrosť displeju je naozaj úchvatná. Ako som spomínal Xiaomi Mi Band 3 má oproti svojí predchodcom dotykový displej ale zanechal si tlačidlo. Tlačidlo si na tele ani nevšimnete a páči sa mi že ho nieje až tak moc vidieť. Dodáva to celkovému vzhľadu na prémiovosti.
Stlačením tlačidla sa môžte dostať na domovské rozhranie. Alebo ak ho podržíte tak zapnete funkciu meranie srdcovej frekvencie. Xiaomi tak prináša trocha skratiek ktoré máju za úlohu priniesť praktickejšie ovládanie.

Funkcie
O funkciách tu je toho množstvo čo môžem napísať. Začneme s tými najzákladnejšími ktoré môžte nájsť pri väčšine fitness náramkoch. Ktoré sú meranie krokov, meranie vzdialenosti ktorú ste prešli, spálené kalórie, meranie spánku a tiež nesmie chýbať ani meranie srdcovej frekvencie.
K tomu musím povedať že meranie srdcovej frekvencie je možne v časových intervaloch. Takže si môžte nastaviť aby vám náramok meral vašu srdcovú frekvenciu každých 10m. Je to fantastická funkcia, ktorú ste na predchádzajúcej Mi Band 2 nenašli. Ale čo je zase trocha na škodu, že funkcia je veľkým žrútom batérie.

Je tu množstvo funkcii ktoré na Mi bande 2 naozaj chýbali. Jednou z nich sú stopky, kde si môžte merať dĺžku vášho cvičenia. Ďalšou je find my phone vďaka ktoré si môžte do par kliknutí nájsť svoj mobil. Odporúčam hlavne pre ľudí, ktorý stále zabúdajú na to kde si položili svoj mobil. Dokonca si môžte vybrať štýl rozhrania ktorý sa vám bude ukazovať na domovskej obrazovke.
Tiež čo sa zlepšilo je systém upozornení ktorý je teraz oveľa lepšie spravený. Upozornenia sa odteraz zobrazujú vo vašom náramku a prvej to nebolo, čo je funkcia ktorú som vždycky chcel mať na svojom náramku. Jedine čo mi ešte je chýba je odpovedanie na tieto správy z náramku ale to by som chcel už asi moc.

Keď stlačíte tlačidlo tak môžte vďaka nemu ľahko stíšiť hovor. Čo je celkom praktické, keď dostanete spamový hovor a vy nemusíte vyťahovať svoj mobil z vrecka ale všetko vyriešite jedným stlačením tlačidla na vašom náramku.
Na výber z dvoch verzií
Na výber mate z dvoch verzií, ktoré sa moc od seba cenovo nelíšia jediný rozdiel je len vo funkcii NFC. Ktorá slúži na bez kontaktne platenie, presne ako keby ste platili priložením mobilu. Lenže na Slovensku je veľmi malé množstvo terminálov ktoré podporujú takúto funkciu a je to niečo čo sa využíva skôr v Čine.
Mi Fit
Každý väčší vyrobca smartfónom má svoju vlastnú aplikáciu ktorá sa zaoberá zdravým a u Xiaomi je to Mi Fit. Aplikácia je vlastne taký dátový zberač o vás, kde zberá koľko krokov ste spravili, akú vzdialenosť ste ušli, koľko kalórií ste spálili a tiež akú dlhú dobu ste spali.
Aplikáciu odporúčam nainštalovať k náramku, pretože tam nájdete ďalšie skvelé funkcie. Tak napríklad zo všetkých zaznamenaných údajov vám vytvorí graf, kde mate potom pekne úhľadne znázornené ako si celkovo vediete.

Taktiež vám ukáže niektoré všetky údaje detailnejšie. Nezobrazí len koľko kalórii ste spálili ale aj koľko percent tuku ste spálili. Alebo pri ujdenéj vzdialenosti vám tiež ukáže koľko paliva ste ušetrili a vy tak budete mať potom zo seba lepší pocit.
Pri meraní srdcovej frekvencie vám to ukáže, v ktorom časovom intervale ste malí pokojnú srdcovú frekvencie. A kedy naopak vaša srdcová frekvencia frekvencia stúpla. Vďaka tomu si na konci dňa môžte všimnúť čo vás rozrušilo.

Najviac sa mi páčili údaje zaznamenávané pri spaní. Kde nemáte zaznamenané len ako dlho ste spali ale aj, v ktorú hodinu ste mali hlboký spánok a naopak kedy váš spánok nebol až taký kvalitný. Čo oplatí hlavne pre ľudí ktorý cvičia a potrebujú spánok na kvalitnú svalovú regeneráciu.
Batéria
Mi Bandy mali odjakživa skvelú batériu a najnovšia Mi Band 3 nieje výnimkou. A prináša 110 mAH, čo je oproti 70 mAH, ktorú mala predchádzajúca verzia veľký pokrok.
Xiaomi uvádza, že jeho baterka vydrží na jedno nabitie 20 dní. V praxi však vydrží niečo cez 15 dni. A ak máte zapnutú funkciu merania srdcovej frekvencie v intervaloch, tak jeho výdrž sa skracuje na 10 dní. Čo je aj tak skvelá vydrž a svoj náramok budete nabíjať raz týždenne.
Keď prichádza na nabíjanie, tak je jasné že oproti Mi Band 2 bude nabíjanie trvať o niečo dlhšie. Doba do plného nabitia je 3 a pol hodiny. A náramok odporúčam nabíjať hlavne v noci.

Zhodnotie
Tak aby sme si odpovedali na všetky otázky v úvode tak si zhrneme všetky fakty. Xiaomi Mi Band 3 odporúčam všetkými desiatimi pretože tu hodnotu čo dostane za cenu len 25€ je fantastické.
Z hľadiska ceny a hodnoty ktorú dostane sa určite viacej oplatí nová verzia. Pretože má množstvo nových vylepšení ako je väčší displej, prídavné funkcie ako sú stopky, upozornenia, viacej detailnejšie snímanie srdcovej frekvencie, vode-odolnosť a väčšiu životnosť batérie. A Xiaomi Mi Band 3 je po všetkých smeroch lepší náramok ako jeho predchodca.
Pokiaľ ale nové funkcie nepotrebujete a vystačia vám tie čo mate na svojom náramku tak si nemusíte kupovať novu verziu. Určite sa vyjadrite aj vy čo si myslíte o tejto téme v komentároch a taktiež môžte pridať ďalšie nápady čo by ste chceli zrecenzovať.
Zanechať odpoveď