Takmer každý rodič v dnešnej dobe chce pre svoje dieťa to najlepšie a hlavne chce aby bolo v bezpečí. Preto si môžete všimnúť že aj ty najmenší školáci máju dneska mobily. A ak chcete vedieť kde sa vaše dieťa nachádza skvelým riešením sú tiež smart hodinky.

Do ktorých nemusíte investovať stovky eur, pretože smart hodinky niesu len pre dospelých. Ale nájdete množstvo smart hodiniek pre deti na ktoré sa pozrieme v našom zozname.

Vybral som pre vás 6 smart hodiniek, kde každé smart hodinky sú vhodné pre inú potrebu. A zaleží na vás ako dobre svoje dieťa poznáte, podľa čoho môžete vybrať hodinky na mieru.

6. Garmin Vivofit Junior 2

Prvé hodinky sú Garmin Vivofit Junior 2. Ktoré zaujmú vaše dieťa hravým vzhľadom. Kde si vaše dieťa môže vybrať medzi rôznymi motívmi Micky Mousa, Kapitána Ameriku, Star Wars a množstvo ďalších.

Toto sa mi aj páči na týchto hodinkách že dieťa si môže vybrať svoj obľúbený motív podľa svojho hrdinu. Tieto hodinky by som vybral hlavne kvôli ich vydrží a odolnosti. Pretože v krabici nenájdete nabíjačku a tvorcovia sľubujú že tento náramok vydrží celý rok bez nabitia.

Ďalej je tu vode-odolnosť, takže sa nemusíte báť žeby vaše dieťa zničilo hodinky vodou. Okrem výdrži a odolnosti má aj skvelú aplikáciu, ktorá slúži na monitorovanie pohybových aktivít dieťaťa.

Môžete si vybrať či si danú aplikáciu nainštalujete vy do mobilu alebo, to nainštalujete dieťaťu. Ale aplikácia je skôr určená na inštalovanie pre vás.

Sú tu klasické funkcie ako monitorovanie krokov, spánku ale aj spálených kalórii. Vďaka čomu budete vedieť kedy vyhnať dieťa von od počítača.

Asi najskvelejšou funkciou na tejto aplikácii je možnosť odmeňovania. Tak napríklad vyberiete úlohu vyčistiť si zuby kde vaše dieťa dostane za splnenie úlohy virtuálne mince.

Za ktoré si potom môže kúpiť rôzne aktivity ako isť na tablet. Koľko daná vec stoji a koľko minci za splnenie určitej úlohy dostane je na vás.

Cena Garmin Vivofit Junior 2 sa pohybuje v rozmedzí: € –

5. FITBIT ACE

Fitbit Ace niesu smart hodinky ale fitness náramok ale je určený hlavne pre deti preto som ho aj umiestnil do nášho zoznamu. Jeho využitie nájdete hlavne keď chcete svoje deti rozhýbať alebo ich vyhnať od počítača.

Výhodou tohto náramku je že vode-odolný ale čomu sa v konštrukcií od svojho predchodcu líši je že batériu budete musieť teraz pravidelne nabíjať. Čo aj značí že náramok vám ma vydržať dlhšie ako jeden rok.

Taktiež ponúka funkcie odmeny, kde vy nastavíte svojmu dieťaťu rôzne úlohy a ono po splnení dostane mince, za ktoré si môže vyberať rôzne aktivity. Tento náramok by som zvolil hlavne ak by ste chceli svoje dieťa motivovať k pohybu, pretože hlavne na tento účel bol zostavený.

Len trocha menší problém je jeho cena ktorá sa pohybuje niekde okolo 100€, čo nieje mala suma. Ak by ste vy chceli tiež nejaký náramok tak by som odporúčal Xiaomi Mi Band 3 o ktorom sa viac dozviete v recenzii a tiež je omnoho lacnejší ako tento náramok

Cena Fitbit Ace sa pohybuje v rozmedzí: € –

4. Vtech Kidizoom DX7

Vtech Kidizoom DX7 nájdete v troch základných farbách modra pre chlapcov ružova pre dievčatá a ešte je tu maskovacia. Vtech síce neponúka monitorovanie základných funkcii ako tomu bolo pri predchádzajúcich hodinkách

Ale za to množstvo iných funkcii. Tak napríklad s hodinkami si môžu vaše ratolesti urobiť fotografiu alebo natáčať video, čo je skvelá funkcia pre deti s ktorou si užijú kopec zábavy. Ďalej tu môžete nájsť pohybový senzor, ktorý ste nenašli vo vlaňajšom modeli

Deti si tu tak môžu zahrať 3 pohybové hry beh, skákanie cez švihadlo a tanec, a vy sa tak nemusíte báť že by nemali dostatok pohybu. Hodinky máju možnosť zobrazenie času analógovo alebo digitálne. Vďaka analógovému zobrazeniu sa môžu naučiť hodiny.

A keď sa naučia hodiny, tak sa vďaka hodinkám môžu naučiť aj poznávať hodiny po anglicky. Čo je znalosť, ktorá sa bude určite hodiť všetkým deťom. Ďalej tu môžete nájsť aj kalendár a dokonca aj kalkulačku, ktorá je ale určená len na malé delenie a násobenie.

V hodinkách je tiež zabudovaných 8 hier, ktoré je možné hrať na dotykovom displeji. Nemusíte sa báť že by ste museli vášmu dieťaťu vysvetľovať narábanie s hodinkami.

Dieťa sa ihneď naučí ovládať hodinky ako ich dostane do ruky. A tieto hodinky by som vybral hlavne kvôli aplikáciam a hrám, a nevýhodou je že nemajú takú výdrž a tiež vode-odolnosť

Cena Vtech Kidizoom DX7 sa pohybuje v rozmedzí: € –

3. KURIO WATCH 2.0

Ďalšími skvelými smart hodinkami sú KURIO WATCH 2.0, ktoré sú zároveň najdrahšie z nášho zoznamu ale tiež ponúkajú najviac funkcii. Ako prvé si môžete všimnúť že majú trocha väčší displej ktorý je plne dotykový.

Hneď po spustení hodiniek ich budete musieť nastaviť pre vaše deti a vyplniť základné údaje. Výhodou je že okrem nastavenia mena a roku narodenia môžete do hodiniek pridať aj tiesňové číslo, typ krvi aké ma vaše dieťa alergény alebo nejaké trvalé choroby a množstvo ďalšieho.

Čo je skvelá vec že vaše dieťa vie niečo o svojom zdravotnom stave. Vaše dieťa si môže jednoducho vybrať displej z náramku a tak zameniť náramok.

Hodinky ponúkajú viac ako 20 pred-inštalovaných hier ako sú had alebo piškvorky. Nájdete tu aj kameru s ktorou si môžu urobiť fotografie.

Môžu si tiež nastaviť budík a čo je skvele oproti predošlým hodinkám je že môžu počúvať hudbu rovno z hodiniek A aby vaše deti ostali trocha v pohybe tak sú tu rôzne hudobné nástroje, na ktoré hra vaše dieťa pomocou hýbania ruky.

Alebo sú tu aj športové výzvy, ktoré ukazujú deťom pohyby a tie ich musia potom zopakovať. Deti tiež môžu pomocou hodiniek písať zo svojimi kamarátmi alebo rodinou, čim sú v kontakte aj na väčšiu diaľku.

A aby ste mali ešte väčší pokoj v duši tak tu nájdete aj funkciu pomocou ktorej môžte zo svojimi deťmi volať. Tieto hodinky by som odporučil hlavne ak chcete byť zo svojimi deťmi v kontakte alebo vaše dieťa ešte nemá mobil.

Pozrieť cenu na stránke Detska-risa

2. LEAPFROG LEAPBAND

A máme tu aj niečo pre najmenších a to je Leapfrog Leapband. Hneď si môžete všimnúť že displej nieje dotykový a hodinky ovládate pomocou 3 tlačidiel. Leapfrog podáva staranie sa o seba a o zdravie v zábavnej forme. A to tým že sa vaše dieťa musí starať o zvieratko.

Za rôzne aktivity ako napríklad sprchovanie zvieratka získa dieťa drahokamy. Tiež ho musí čistiť kŕmiť a ostatné veci. Dieťa tiež môže získať aj iné zvieratá alebo hračky pre svoje zvieratko, čo ho motivuje k pravidelnému sa staraniu o toto zviera

Pri staraní sa o zvieratko sa deti naučia niečo o zdravej strave, cvičení a denných návykoch ako čistenie alebo sprchovanie. Tiež je tu activity tlačidlo, ktoré keď diéta zapne a musí vykonať nejakú pohybovú aktivitu.

Celkovo je vidieť že náramok je určený pre deti od 4 do 7 rokov, ktorým pomáha pri vývine. Tiež aj displej má skvelú kvalitu na to že to je určené pre deti. Tento náramok by som odporúčal hlavne menším ratolestiam, hlavne kvôli jednoduchému spracovaniu.

1. TENCENT KIDS SMARTWATCH

Poslednými smart hodinkami pre deti v našom zozname sú TENCENT KIDS SMARTWATCH. Tieto hodinku sú skôr pre rodičov ktorý sa o svoje deti boja trocha viac. A s tým im hlavne pomôže zabudovaný GPS senzor.

A nielen to pomocou hodiniek tiež môžu deti zdvíhať hovori alebo odpovedať na vaše správy, vďaka čomu máte väčší prehliadka čo vaše deti robia. Náhodou keby sa vašemu dieťaťu niečo stalo na hodinkách si môže zavolať pomoc pomocou jedného kliknutia.

Čo sa týka dizajnu tam nieje toho moc čo sa dá vytknúť. Dizajn je celkom slušný na lacné hodinky, náramok skvele sadne na ruku menšieho aj väčšieho dieťaťa a displej veľký tak akurát.

Po obsahovej stránke tu nájdete kameru aj fotoaparát, vďaka čomu si vaše deti môže urobiť fotky alebo natáčať video. A úložný priestor je tiež celkom slušný, takže môžu mať aj väčšie množstvo fotiek a videí.

Ak by sa nudili, tak sú tu aj pred-inštalované hry a tiež pár funkcií, ktoré vaše deti rozhýbu. Vydrží batérie nieje tiež čo vytknúť na jedno nabitie vydrží 8 dní, čo je trocha vyšší štandard.

Jedinú nevýhodu vidím v tom že niesu vode-odolne a tiež nemajú silnú konštrukciu. Ale inak skvele hodinky za tu cenu a pre rodičov ktorý sa o svoje deti viacej boja odporúčam najmä tieto hodinky.

Záver

Ako ste si mohli všimnúť smart hodinky niesu určené len pre dospelých. Na internete nájdete veľa smart hodiniek pre deti a ja som sa snažil zostaviť zoznam, v ktorom si môže rodič vybrať hodinky presne pre svoju potrebu. Určite budem rád ak dole v komentári zanecháte názor alebo sa vyjadrite k danej téme.

Predchádzajúci článokPokemon Go návod a všetko čo musíte vedieť [2019]
Ďalší článok5 aplikácií na zistenie telefónneho čísla
Moje meno je Damián Durčák mam 20 rokov a som veľkým fanúšikom Fortnite. Začal som ho hrať už od začiatku prvej sezóny, kedy veľa ľudí o ňom ešte nevedelo. Hra ma zaujala už od začiatku a dodnes si pamätám na svoje prvé víťazstvo, kedy som hru ukončil krásnym headshotom zo snipou.

Zanechať odpoveď

avatar
  Registrovať sa  
Upozornenie na