Fortnite patrí medzi najznámejšie hry súčasnosti a ťažko nájdete hráča, ktorý by tento fenomén nepoznal. K Fortnite vzniklo aj množstvo merchu a my sa pozrieme na Monopoly Fortnite. Ak poznáte klasické Monopoly, tak Fortnite verzia sa od neho dosť líši.

Napríklad nezačínate na štarte ale môžete si vybrať, kde chcete začať. Na výber je 27 postav a určite tu nájdete svoju obľúbenú. Namiesto peňazí tú máte body zdravia a to je len mala zmena oproti klasickému Monopoly, všetky zmeny si postupne ukážeme v článku.

Všetky lokácie sú zadarmo

V klasickom Monopoly máte peniaze a keď stúpite na lokáciu, tak si ju môžete kúpiť ale v Monopoly Fortnite, keď stúpite na lokáciu, tak ju dostanete zadarmo. Ak vám hráč potom stúpi na túto lokáciu, tak musí zaplatiť určitý počet životov banke.

Napríklad máte Paradis Palms a niekto vám naň stupy, tak musí zaplatiť 1 bod zdravia. Ak máte 2 lokácie tej istej farby a vy stúpite na jednu z nich, získavate 2 body zdravia. Každá lokácia ma na zadnej strane efekt búrky, ten sa aktivuje, keď lokáciu zasiahne búrka ale o tej si povieme neskôr.

Camp Fire, Spike trap sú podobné ako vo Fortnite

Funkcia týchto lokácii je podobná ako vo Fortnite. Keď stupíte na Camp Fire, tak získate 1 život, naopak na trapke 1 život strácate.

Monopoly-Fortnite-lokacie-a-hracia-doska.

Kocka akcií a klasická kocka

Tentoraz máte klasickú kocku a kocku akcii, jedná vám ukazuje o koľko políčok sa máte pohnúť a druhá akú akciu máte následne vykonať. Na kocke môžete nájsť 4 tipy akcii.

Mieritko

Mieritko je niečo ako výstrel, keď toto hodíte, tak môžete vystreliť na ľubovolného hráča v línii. Linia sa myslí zorné pole postavičky. Ak teda stojíte na rohu, tak môžete strieľať na dve línie.

Bandáž

Bandaž vo Fortnite lieči a to isté robí aj v Monopoly, keď ju hodíte, tak si môžete doplniť 2 životy ale pozor! Nikdy nemôžete mať viac ako 15 životov.

Tehla

Tehla mi príde ako najzaujímavejšia akcia, pretože je tu množstvo taktických možnosti. Vďaka nej môžete postaviť stenu na jednom z 5-tích poličiek pred sebou. Prvý hráč, ktorý na túto stenu narazí sa musí zastaviť a vykonať akciu, ktoré toto políčko vyžaduje.

Napríklad položíte stenu na Spike trape, tak nepriateľ sa tam musí zastaviť a minúť si 1 život. Alebo má obrannú funkciu, kedy hráč nemôže na vás strieľať cez stenu. Môže stenu streľbou zničiť ale nemôže cez ňu strieľať na vás.

Boggie Bomba

Ak hodíte Boggie bombu, tak nezačínate tancovať ale všetci hráči si musia minúť 1 život a všetky steny su zničene.

Na začiatku si vyberáte kde dopadnete

Každý hráč začína s 15-tímy životmi a nikdy nemôže mať viac. Hráči hodia kockou a hráč s najväčším číslom si vyberie políčko na mape, na ktoré chce pristáť, v tomto momente nevykonáva žiadnu akciu, ktoré si políčko vyžaduje. Napríklad si vyberiete spadnúť do Snobby shores, tak si nezoberiete kartičku.

Chesta ako najlepšie políčko

Na chestu budete chcieť stúpiť v každej hre, pretože v nej vždy nájdete šťavnatý item, ktorý vám dá výhodu nad nepriateľmi. Tie majú buď jedno použitie alebo sú na stálo, ale aj keď zoberiete item na jedno použitie, tak si ho môžete nechať a využiť neskôr.

Itemy na jedno použitie

Príklad jedno použiteľného itemu je Clinger, kedy si môžete vybrať lokáciu a všetci hráči v danej lokácii stratia 4 životy, s tým môžete počkať, kým v lokácii nebudú viacerý hráči a dať tak väčšie poškodenie. Alebo Bounce trap, kedy sa musí vami volený hráč posunúť 4 polička dozadu alebo dopredu a môžete hráča pokojne hodiť aj do väzenia.

Itemy na stálo

Stále itemy sú väčšinou spojené s akciou na kocke a to hlavne s mieritkom. Napríklad je tu epic item, vďaka čomu miniete pri streľbe hráčovi 3 životy namiesto jedného. Alebo rare item, kedy môžete strieľať na kohokoľvek na mape.

Najväčšia pecka je, že itemy môžete kombinovať. Vy tak môžete skombinovať rare a epic item a strieľať na ktoréhokoľvek hráča na mape, a minúť mu 3 životy.

Ako sa dostanete z a do väzenia?

Do väzenia sa dostanete stupnutím na políčko “Go to Jail”. Z väzenia sa dostanete tým, že počkáte 3 kola ale to ma nevýhodu, pretože ostatný môžu po vás strieľať. Druhy spôsob je hodenie 6-stky a posledný zaplatenie dvoch životov.

Búrka je stále nebezpečná

Keď prejdete štartom, tak si vytiahnete si storm kartu a dobijete 2 životy. Každá z týchto kariet má unikátny efekt. Napríklad vyberte lokáciu a ta bude v búrke. Vtedy sa karta danej lokácie obráti a položí na lokáciu hracej dosky.

Na zadnej strane je potom efekt búrky, ktorý je strácaš určitý počet životov. Ak danú lokáciu zasiahne búrka, tak hráči stratia kontrolu nad lokaciou a keď na ňu niekto stúpi, tak si musí minúť životy. Do búrky sa môže dostať väzenie aj políčko štart

Keď umrie hráč, môžete si zobrať jeho loot

Hra sa končí, keď ostane len jeden hráč nažive. Keď hráč umrie, tak musí všetky svoje lokácie vložiť do búrky a následne všetok svoj loot nechať na mieste, ktorom zomrel. Hráč ktorý potom na toto políčko stúpi, môže zobrať všetok jeho loot, presne ako vo Fortnite.

Zhrnutie

Monopoly Fortnite sa snaží priniesť autentickú pocit, kedy máte dojem, že hráte Fortnite. Vy tak nezačínate na štarte ale skáčete z pomyselného autobusu na obľúbené lokácie, ktoré poznáte z hry. Mate tu aj chesty, kde vždy nájdete šťavnatý loot a nemôžem zabudnúť ani na búrku, ktorá je rovnako nebezpečná ako v hernej predlohe.

Vybrať si môžete medzi 27 najpopulárnejšími postavami, kde nájdete také legendy ako Skull Trooper alebo Raven. Oproti klasickému Monopoly je to pozitívna zmena. Hru nájdete v angličtine a slovenský manuál si môžete stiahnuť na stránkach obchodu.

Cena hry je 30 €, kedy legendárny skin v hre stojí 20 €. Fortnite Monopoly si môžete kúpiť namiesto skinov a verím, že pri hre zažijete s kamarátmi veľa zábavy.

Zanechať odpoveď

avatar
  Registrovať sa  
Upozornenie na