Kto by nepoznal najznámejšiu strategickú hru Civilizáciu s ktorou si prejdete dejinami ľudstva. Posledný diel Civilizácie vyšiel v roku 2016 na počítače a zožal obrovský úspech. Neskôr o rok sme sa dočkali IOS portu, kedy sme si mohli tento titul vychutnať na mobilných zariadeniach.

Čo sme si ale nemohli vychutnať sú DLC-čka, ktoré vyšli neskoršie po vydaní hry. Počítačový hráči sa dočkali dvoch DLC  Rise and Fall a Gathering The Storm. Za to mobilný hráči sa museli uspokojiť zo základnou hrou a tomu je koniec

IOS hráči si môžu užiť DLC Rise and Fall a Gathering Storm vyjde neskoršie v tomto roku. Bohužiaľ u Android hráčoch stále nie je iste či sa dočkajú svojho portu.

Rise and Fall

V Rise and Fall majú všetky vaše rozhodnutia následky. Správne vedenie vás pošle do zlatej éry a zle naopak do temnej éry. V zlatej ére je lojalita vašich ľudí väčšia a vy budete prosperovať. V temnej ére môžete prísť o svoje mestá, ktoré vyhlásili nezávislosť. Ale zase sa môžete dostať do hrdinskej éry, čo je zlata éra s bonusmi.

Ďalšou mechanikou je lojalita, ktorá bude podstúpená skúškou prostredníctvom rozhodnutí a výziev. S vysokou lojalitou budete mať vysoké výnosy a hranice nedotknute, naopak z nízkou lojalitou môžete prísť o cele mestá kvôli vzbure.

Do hry pribudli aj guvernéri, ktorý ponúkajú rôzne výhody. Napríklad Lian, The Surveyour odomkne unikátne vylepšenia mesta, ktoré pri iných guvernérov nenájdete. Čím ďalej trvajú spojenectva medzi dvoma alianciami, tým lepšie benefity získavate.

Poslednou mechanikou sú emergencies, ktoré môžu byť vyvolané určitou akciou alebo nukleárnym útokom. V ťažkých časoch, tak môžete pomôcť vaším susedom, za čo sa potom spojite. V hre nájdete aj nové civilizácie, vodcov, jednotky a stavby

Gathering the Storm

Gathering the Storm prináša aktívnu planétu, kde geológia a klimatológia ponúka nové výzvy. Získajte bonusy z prírodných katastrof,  manažujte svoje zdroje šikovnejšie a preberte s ostatnými národmi klimatické zmeny.

Hneď ako sa usadíte musíte čeliť prírodným katastrofám. Tak napríklad sopka ponúka vysokí risk, za to vysokú odmenu v podobe sopečnej pôdy, ktorá má veľkú hodnotu. Snehová búrka je jedná z najhorších búrok, za to ponúka skvelé benefity ak hráte za Rusko, ale niektoré prírodné katastrofy ponúkajú len skazu.

No po každej prírodnej katastrofe sa môžete poučiť a nabudúce lepšie pripraviť. Časom príde aj na riešenie klimatických zmien, vďaka ktorým vznikajú častejšie búrky a povodne. Tie budete preberať s ostatnými národmi vo svetom kongrese.

Odteraz sa budete musieť starať o vaše zdroje ako sú palivo a elektrina. Keď budova nebude mať elektrinu, tak pracuje o polovicu pomalšie a naopak ak jednotky nebudú mať palivo, tak sú slabšie. Samozrejme sa môžete tešiť aj na nové civilizácie, jednotky, budovy a špeciálny výskumný strom 21. storočia.

Zhrnutie

Je skvelé, že sa tvorcovia o hru starajú aj na mobilných zariadeniach. Len ma mrzí, že si hru nemôžeme zahrať na Androide, kde máme len Civilization Revolution, no možno sa jej dočkáme neskôr. Oba DLC sú fantastické, no keby ste mali vybrať jedno ktorý by to bolo?

Predchádzajúci článokZnáma bojovka Stick Fight: The Game vyšla na mobily
Ďalší článokKeep Talking and Nobody Explodes smeruje na mobily
Moje meno je Damián Durčák mam 20 rokov a som veľkým fanúšikom Fortnite. Začal som ho hrať už od začiatku prvej sezóny, kedy veľa ľudí o ňom ešte nevedelo. Hra ma zaujala už od začiatku a dodnes si pamätám na svoje prvé víťazstvo, kedy som hru ukončil krásnym headshotom zo snipou.

Zanechať odpoveď

avatar
  Registrovať sa  
Upozornenie na