Vernostné karty sú neutíchajúcim trendom a je ťažké nájsť reťazec, ktorý takúto vernostnú kartu neponúka. Napríklad čo sa týka potravinových reťazcov, tak ma nenapadá žiadny obchod ktorý by nemal svoj vernostný program.

Lenže všetky tieto vernostné karty máju jeden spoločný problém a to ,že zaberajú množstvo miesta. Vy ich máte v peňaženke cez 20 z toho 10 ste už roky nepoužili a len zaťažujú peňaženku. S týmto vám pomôžu šikovné aplikácie, vďaka ktorým máte všetky vernostné karty na jednom mieste.

Prečo používať vernostné karty

Vernostné karty ponúkajú ku každému nákupu pridanú hodnotu. Vy tak nakúpite vo svojom obľúbenom obchode a môžete získať rôzne benefity. Tieto benefity si určuje každý obchodník osobitne.

Väčšinou to býva nejaký darček alebo zľava na tovar a to za zbieranie bodov. Vďaka vernostným kartám sa stávajú lojálni zákazníci ešte lojálnejšími.

1. Stocard

Keď si zadáte do Google: aplikácia na vernostné karty, tak Stocard vám na 90% vybehne ako prvá aplikácia. Pretože je najznámejšia a tiež je dostupná na Android aj IOS.

Dokonca je podporovaná aj inteligentnými hodinkami ako Android Wear alebo Apple Watch. V tomto prípade sa vám čiarový kód na nasnímanie ukáže na displeji hodiniek.

Môžete si nastaviť aj notifikácie a keď váš obľúbený obchod dá nejakú zľavu, tak viete o tom medzi prvými. Nemusíte sa báť že by ste tu nenašli kartu svojho obľúbeného obchodu, kedže je tu viac než 1800 obchodov.

2. Mobile-pocket

Ďalšia skvelá aplikácia je Mobile-pocket, kde môžete synchronizovať kartu s viacerými zariadeniami a to tak že ju registrujete prostredníctvom Facebooku alebo Googlu. Sú tu všetky výhody vernostných kariet a k tomu ešte prémiové výhody partnerov aplikácie

Vaša vernostná karta sa dá ochrániť aj prostredníctvom hesla aj keď má nenapadá konkrétne využitie ale je zaujímave že to aplikácia obsahuje. Podporovaná je na na Androide a IOS. Hlavnou výhodou je, že tu popri vernostných zľavách nájdete aj zľavy aplikácie.

3. Aplikácie obchodov

Posledná možnosť nieje žiadna aplikácia. Ale je možné že máte jeden obchod do ktorého chodíte pravidelne, pretože ho máte blízko domu alebo máte radi jeho produkty. V tomto prípade je dobré si stiahnuť aplikáciu daného obchodu, napríklad Tesco Clubcard, Billa alebo Coop.

Túto možnosť odporúčam hlavne vtedy, keď jeden obchod navštevujete pravidelne a dávate mu prednosť pred ostatnými. Keď už navštevujete viacero obchodov, tak si radšej vyberte niečo z prvých 3 možnosti.

Ktorú aplikáciu vybrať

To záleží čisto na vás. Stocard a Mobile-pocket sú si dosť podobné a líšia sa užívateľským rozhraním, a hlavne prémiovými výhodami. Pretože, každá aplikácia ponúka iné výhody a najlepšie je keď vyskúšate obe a jednu z nich si vyberiete.

Ako nainštalovať a naskenovať kartu

Tak tento krok je jednoduchý. Ako prvé si vyberiete jednu zo 4 možností vyššie a potom hneď ako aplikáciu zapnete tak dostanete krátky tutorial. Ten vám ukáže čo všetko môžete v aplikácii robiť a ako vložiť vernostnú kartu do aplikácie. To môžete urobiť buď naskenovaním čiarového kódu alebo naťukaním číselného kódu.

Nevýhody

  • Niektoré obchody mobilné vernostné karty neakceptujú a to z dôvodu, že ich môže použiť aj iná osoba okrem vás.
  • Ďalší problém je že nie všetky čítačky na Slovensku sú modernizované preto nemusia načítať vašu vernostnú kartu z mobilu.
  • Čipové karty do mobilu neuložíte, tam patrí väčšina čerpacích staníc ako Slovnaft alebo OMV.

Zhrnutie

Ako môžete vidieť, tak aplikácia na vernostné karty sa naozaj oplatí, pretože tým šetríte miesto a tiež môžete mať aj ďalšie zľavy. Pokiaľ chcete ušetriť v obchode, tak vám odporúčam článok o zarábajúcich aplikáciach.

Kde nájdete ďalšie typy a rady ako v obchodoch ušetriť. Dole do komentára mi môžete napísať vernostné karty ktorých obchodoch využívate najviac.

Predchádzajúci článokNajzaujímavejšie hry na mobil mesiaca Jún
Ďalší článok5 tipov vďaka ktorým budete lepší hráč [Dota Underlords]
Moje meno je Damián Durčák mam 20 rokov a som veľkým fanúšikom Fortnite. Začal som ho hrať už od začiatku prvej sezóny, kedy veľa ľudí o ňom ešte nevedelo. Hra ma zaujala už od začiatku a dodnes si pamätám na svoje prvé víťazstvo, kedy som hru ukončil krásnym headshotom zo snipou.

Zanechať odpoveď

avatar
  Registrovať sa  
Upozornenie na