V tomto článku vám chcem prestaviť Top 15 aplikácii na úpravu fotiek. Každá z týchto aplikácii, ponúka niečo unikátne. Jedna slúži na úpravu vašich fotiek, pomocou ďalšej môžete pridávať super filtre, sú to aj také ktoré ponúkajú všetky tieto funkcie dokopy ale musíte si zakúpiť premiovú verziu.

Vy si tak vyberiete aplikáciu na úpravu fotiek, ktorá vám najviac vyhovuje. Najlepšie by bolo keby ste si vybrali viacero aplikácii, ktoré pokryjú všetky vaše potreby. A nemusíte tak platiť za platené verzie mesačne. Ale to nechám na vás

15. Adobe photoshop express

Adobe photoshop express, patrí k najznamenitejšie aplikáciam na úpravu fotografií nielen na mobile ale aj na počítači. Mate tu všetky funkcie, ktoré potrebujete na jednom mieste.

Nájdete tu funkcie ako robenie koláži alebo množstvo základných nastavení, ako sú orezávanie, otočenie, odstránenie červených očí a tak ďalej.

Taktiež tu mate množstvo prednastavených zábavných štýlov. Jedným kliknutím nastavíte expozíciu, kontrast a tiež vyváženie bielej. Čo je super funkcia ak sa niekde ponáhľate a nechce sa vám všetko nastavovať. Adobe photoshop express je naozaj skvelá aplikácia, ktorá poslúži na množstvo účelov.

14. PORTRA

Ako ste si mohli všimnúť Portra nieje aplikácia, kde by ste našli základne funkcie ako orezávanie alebo pretočenie fotografie. Ale skôr slúži na pridávanie rôznych filtrov. Aby vaša selfie vypadala ako portrét. A toto úloha jej ide perfektne.

Výhoda na tejto aplikácii je že ma jednoduché ovládanie. A vám stačí urobiť fotografiu alebo si vybrať z vašej galérie. A potom si už len vyberiete filter a rovno z aplikácie môžete zdieľať vaše fotky na Instagram alebo Facebook.

Portra neslúži na úpravu fotografií ale len okorenenie filtrov, vďaka čomu si urobíte novu fotografiu, ktorú potom môžete zdieľať na socialných sieťach.

13. Lens Distortions

Tak ako jeho predchodca táto aplikácia neslúži na základnú úpravu fotiek, čo sa týka orezávania, otáčania a tak ďalej. Ale pridáva rôzne filtre k vaším fotografiám, vďaka čomu vypadajú ešte lepšie než predtým.

Nájdete tu množstvo filtrov, ako dym, osvetlenie, sneh, dážď, ktoré skvelo zapadnú do vašej fotografie. Lens Distortion sa delí na platenú a free verziu. Kde platená ponúka 300 ďalších filtrov do vašej kolekcie, kdežto vo free verzií len 100.

Za platenú verziu zaplatite 1,09€ mesačne, čo nieje až taká obrovská čiastka. A ak sa vám nejaký filter v platenej verzií páči, tak si určite za ňu zaplaťte.

12. Facetune

Facetune je ta správna aplikácia na dokonalé selfié fotky. Nájdete tu množstvo nastavení ako je retušovanie, pridávanie filtrov, detaily, červene oči, rám a ešte omnoho viac. Vy tak dokážete vykúzliť skvele fotografiu aj na vašom mobile a pritom vás to bude naozaj baviť.

Ďalšou skvelou vecou, je to že aplikácia má množstvo návodov, vďaka čomu vyťažíte z tejto aplikácie omnoho viac. Na výber je medzi platenou a klasickou verziou. Kde pri platenej zaplatíte jednorazovo 1€ a odstránite reklamy.

11. Faceapp

Faceapp je ďalšia skvelá aplikácia na úpravu vašich selfie. Oproti svojmu predchodcovi síce nemá také detailné možnosti úpravy, ale stále sa skvelo poslúži. Na túto aplikáciu nebudete potrebovať žiadne návody, pretože akonáhle ju zapnete tak ihneď sa ju naučíte

A to je asi hlavná výhoda oproti Facetune. Tým že máte množstvo vecí prednastavených, tak si ľahko môžete pridať bradu zmeniť farbu vlasov alebo pridať okuliare. Je tu naozaj množstvo filtrov a vďaka aplikácii môžete omladnúť o 20 rokov. Len nevýhoda je že takmer všetky funkcie sú platené

10. Zoetropic

Posuňme sa teraz trocha ďalej od selfie fotiek. A prejdime na ďalšiu skvelú aplikáciu Zoetropic. Vďaka čomu si môžete do vašich fotografií pridať pohyb. Každá fotografia tak dostane svoje čaro. A vaše fotky z dovolenky tak dostanú úplne nový rozmer.

Aplikácia je jednoduchá na ovládanie a mate tam len pár funkcií, ktoré keď dostanete do ruky, tak vytvoríte naozaj úžasne fotografie. Hlavne je to zábava čo je asi aj najlepšie na tejto appke, pretože budete prezerať všetky svoje fotografie. A budete rozmýšľať aký pohyb ste tam pridali.

Sú dve vezie. Kde v prémium verzii dostanete par funkcii naviac, dovoľuje vám ukladať vaše fotografie do Gifu. A tiež zmizne logo z dolného rohu obrazovky.

9. LightX Photo Editor

LightX ja ďalší skvelý foto editovací nástroj. Má mnohostranné využitie, môžete vyrezať fotografie, upraviť farby, vyretušovať nedokonalosti a mnoho ďalšieho. Najprv sa vám môže zdať používateľské rozhranie komplikované ale par upravených fotkách sa do toho dostanete.

A nájdete tu aj rôzne filtre ktoré dajú vaším fotografiám šmrnc. Taktiež tu môžete upravovať selfie a portréty ktoré ale neupravíte tak dobre ako tomu je pri Facatune alebo Faceapp.

8. 8Bit Photo La

Teraz sa vrátime trocha späť v dobe a zaspomíname si na staré retro hry a to pomocou aplikácie 8Bit Retrolab. Kde stačí ak si urobíte fotku alebo vyberiete nejakú starú z galérie. A jednoducho nahráte do aplikácie a môžte sa zabávať.

Na to že vypadá ako nejaká malá aplikácia s par úpravami je tu toho naozaj veľa. Vy tak môžte meniť rozlíšenie, kontrast farieb, rôzne vzorce rozloženia pixelov a mnoho ďalšieho.

Len je škoda že aplikácia nieje úplne zadarmo a tak aby ste mali všetky nastaveniu musíte si priplatiť. Ale pri takýchto aplikáciach je to bežné.

7. Afterlight

Afterlight je ďalšia skvelá aplikácia na úpravu fotiek s univerzálnym použitím. Nájdete tu základne vlastnosti ako menenie kontrastu, expozície a mnoho ďalšieho. Taktiež tu nájdete aj nejaké filtre, ktoré vylepšia vašu fotografiu.

Od ostatných aplikácii sa odlišuje hlavne tým že množstvo filtrov si budete musieť zakúpiť. Tak odporúčam používať túto aplikáciu na základne funkcie a k tomu si stiahnuť samostatnú aplikáciu na filtre.

Pretože samotná free verzia neponúka toho až tak veľa a bez zakúpenia tu naozaj môžete robiť len základne veci preto určite odporúčam stiahnuť aj ďalšiu appku.

6. Layapp

Layapp sa od svojich predchodcov odlišuje tým že neponúka žiadne multifunkčné nástroje na úpravu fotiek.. V Layapp si môžete urobiť rôzne koláže podľa seba a to je aj hlavným ťahákom tejto aplikácie.

Ako prvé si vyberiete aký by mala mať vaša koláž tvar. Máte na výber medzi prémiovými tvarmi a free tvarmi. Potom ako mate svoj tvar vybratý tak jednoducho vložíte fotky, ktoré si potom upravujete. Pridáte nejaký ten rámček a do pár minút máte koláž hotovú.

5. Pixlr

Pixlr je takým spojením všetkých týchto aplikácii dokopy. Ponúka základnú sadu na upravenie fotiek, par filtrov ale naozaj len pár a taktiež si tuná môžete spraviť koláž. Čo sa týka upravovania fotiek nieje to až také prehľadné ako pri iných appkach ale stále fajn.

Tak isto nemôžeme porovnať tvorenie koláže s Layapp. Ale za to má množstvo funkcii a pokiaľ si chcete stiahnuť len jednú aplikáciu, tak by som určite odporúčal Pixlr alebo Snapseed o ktorom si povieme ešte. A ak vám chýbajú filtre, tak pri zakúpení Premium verzie ich dostanete naozaj veľa.

4. VSCO

Ďalšou skvelou aplikáciou je VSCO, ktorá neponúka veľa možnosti na úpravu fotiek ale zato môžete svoje fotky zdieľať s komunitou. A komunita u VSCO je naozaj veľká a nájdete tu aj kopu inšpirácie. Vy ak vytvoríte fotku tak ju ihneď zdieľať s komunitou a zistiť tak názor iných na fotografiu.

Táto aplikácia nesmie chýbať žiadnej osobe ktorá sa chce venovať fotografovaniu. Pretože toľko fotografov v jednej aplikácii sa ťažko hľadá.

3. Prisma Photo editor

Prisma patrí k najznámejším aplikáciam vo svete, ktorá ponúka množstvo filtrov a foto efektov. Nájdete rôzne funkcie vďaka ktorým sú vaše fotografie omnoho farebnejšie a plné života.

Na výber mate z obrovskej knižnice filtrov. A aplikáciu pravidelne aktualizujú a pridávajú nové a nové. Len nevýhodou je že Prisma nefunguje na staré zariadenia.

2. Flickr

Flickr je aplikácia od spoločnosti YAHOO. Dalo sa by sa povedať že je to menej populárny brat VSCO. Tak ako u VSCO hlavným ťahákom aplikácie je to že môžete svoje fotografie zdieľať medzi ostatných ľudí.

Komunita tu síce nieje až taká obrovská, ale stále je tu dostatok ľudí aby aplikácia bežala tak ako mala. A oproti VSCO má viacej funkcii na úpravu fotografií. Ale ako samotnú aplikáciu na úpravu fotografií ju určite neodporučím, skôr len ako appku na zdieľanie fotiek.

1. Snapseed

Poslednou aplikáciou je Snapseed od spoločností Google. Snapseed sme si spomínali v článku o užitočných aplikáciach. Ak chcete vedieť aké aplikácie sa tam nachádzajú kliknite tu. V skratke Snapseed je skvelá aplikácia na úpravu fotiek s množstvo funkcii. Nájdete tu všetky základné nástroje, ktoré potrebujete k úprave, ale aj niečo navyše.

Výhodou je že všetko je zadarmo tak nemusíte platiť za nejaké nástroje. A ak by ste niečomu nerozumeli tak stačí otvoriť návod ktorý je celý v slovenčine.

Záver

Tak toto bolo rebríček 15 rôzných aplikácii na úpravu fotiek. Verím že teraz máte viacej jasno, ktorú aplikáciu si vybrať. Je jasné že upravovanie na počítači je omnoho praktickejšie ale aj na mobile sa to skvelo dá.

Pokiaľ by ste chceli vedieť ovládať svoj mobil pomocou počítača tak si pozri tento článok. Určite dole v komentári zanechajte svoj názor a tiež budem rád ak sa vyjadrite v ankete, ktorá aplikácia bola pre vás najlepšia.

Najlepšia aplikácia na úpravu fotogravií

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...


Predchádzajúci článok6 spôsobov ako ovládať mobil cez počítač
Ďalší článokAko preniesť kontakty z jedného mobilu do druhého
Moje meno je Damián Durčák mam 20 rokov a som veľkým fanúšikom Fortnite. Začal som ho hrať už od začiatku prvej sezóny, kedy veľa ľudí o ňom ešte nevedelo. Hra ma zaujala už od začiatku a dodnes si pamätám na svoje prvé víťazstvo, kedy som hru ukončil krásnym headshotom zo snipou.

Zanechať odpoveď

avatar
  Registrovať sa  
Upozornenie na