Vybrať si tapetu alebo pozadie je niekedy naozaj obtiažna úloha. Hlavne keď máte na výber obrovské množstvo, tapiet a vy sa neviete rozhodnúť ktorú vybrať. Ale s týmto vám určite pomôžu šikovné aplikácie zo zoznamu.

Pomocou všetkých týchto aplikácii zmeníte pozadie na mobil raz dva. V zozname nájdete aplikácie ktoré máju viac stiahnutí iné zase menej. Ale aj tie menej populárne máju niektoré zaujímave funkcie, kvôli ktorým sa ich oplatí vyskúšať.

13. Zedge

Prvá a zároveň najznámejšia aplikácia na menenie pozadí, vyzváňaní je Zedge. Každý kto hľadal aplikáciu na zmenu pozadia určite narazil v Google Play na Zedge. V tejto aplikácii máte naozaj široký výber tapiet a vyzváňaní.

Môžete si vybrať medzi klasickými tapetami alebo tými pohyblivými. Kde tie pohyblivé si musíte najprv odomknúť za kredity. Ale väčšinou si stačí pozrieť jedno video a tapetu máte odomknutú.

Na Zedge je výhodou že tu máte obrovský výber tapiet, ktoré pokryjú každú kategóriu ktorá vás napadne. Napríklad chcete tapetu z filmu Django, tak nieje problém vyskočí na vás 30 tapiet z ktorých si stačí už len vybrať.

Čo ale zamrzí je že niektoré tapety sú prémiové a aby ste si ich odomkli musíte aj niečo investovať. Väčšinou sa zmestíte do jedného eura ale sú tu aj také, do ktorých je potreba investovať viac. Za čo ale na oplátok dostanete naozaj kvalitnú tapetu.

12. Tapet

Tato aplikácie je trocha menej známa od svojho predchodcu ale pomocou nej si môžete vytvoriť svoju vlastnú tapetu. Hneď ako aplikáciu stiahnete vybehne na vás krátky tutorial, ktorého účelom je naučiť vás základy vytvárania tapiet.

A ovládanie je naozaj jednoduché potiahnutím doprava meníte farbu daného vzoru a potiahnutím doprava meníte daný vzor. A je skvele aké jednoduché to je.

Následne ako ste si vybrali tapetu máte na výber z viacerých možnosti, buď si ho uložíte do galérie, zdieľate na sociálne siete, pridáte medzi obľúbených je to len na vás.

Tak ako je predchodca Tapet obsahuje veľa prémiových vzorov, ktoré sa autori snažia pravidelne dopĺňať. Na rozdiel od jeho predchodcu tu ale nemáte žiadne kredity ale zakúpením prémiovej verzie za 3.59€ si odomknete všetky prémiové vzory a funkcie.

11.CREATIVE

Ako si môžete aj z názvu všimnúť, v tejto aplikácii trocha popustíte uzdy svoje kreativity. Creative je v skratke multifunkčný nastroj, ktorý neponúka len tapety ale aj zvonenia.

Jedna z výhod na tejto aplikácie je že všetky tapety môžete plne upravovať. Síce nie až tak dobre ako keby ste použili nejakú aplikáciu na úpravu fotiek, ale na základné funkcie to úplne stačí.

Potom ako si tapetu upravíte alebo vytvoríte. Môžete túto tapetu zdieľať medzi ostatných používateľov, ktorý si tak môžu danú tapetu stiahnuť a vy tak potupíte o priečku vyššie vo virtuálnom rebríčku.

Čo pridáva do aplikácie aj trochu súťaživosti a to vôbec nieje na škodu. Mate na výber z prémiovej alebo klasickej verzii, kde ak za prémiovú zaplatíte 1.39€ zmiznú tak otravné reklamy.

10. RedPapers

RedPapers je jedná z tých aplikácii, ktoré sa snažia priniesť do sveta tapiet niečo nové. A to tým, že aplikácia bude za vás meniť pozadie na mobile. Stačí len ak si nastavíte časový interval, po ktorom sa má zmeniť vaše pozadie a tiež z akej kategórie má čerpať aplikácia tapetu.

Tak napríklad môžete nastaviť aby sa vám každý týždeň menila tapeta zo superhrdinskov tématikou. A sama aplikácia čerpá inšpiráciu z Redditu, tak sa nemusíte, žeby sa tapety opakovali.

Tým sa dostávame aj k nevýhode celej aplikácie a to že na to aby sa vám tapeta zmenila potrebujete pripojenie k internetu. A ďalšou nevýhodou je že ak chcete zmeniť jedno nastavenie vyskočí na vás 30s otravné video. Ktoré si ale môžte vypnúť zakúpení, prémiovej verzie za 1€

9. AMOLED LiveWallpaper

O aplikácií v ktorej si môžete vyberať medzi AMOLED tapetami sme si niečo spomínali v článku o najlepších aplikáciach pre mobil. AMOLED LiveWallpaper ocenenie hlavne ty ktorý vlastnia mobil s AMOLED displejom

Ktorý dokáže zachytiť čiernu omnoho detailnejšie ako iné displeje. Tento displej nájdete hlavne pri novších smartfónoch. Vy si tak môžte svoj nový smartfon okoreniť aj peknou tapetou.

Na výber mate obrovské množstvo tapiet z ktorých si vyberie naozaj každý. Všetky tieto tapety máte zoradené do kategórii. A keď máte svoju tapetu vybratú môžte si ju pridať do obľúbených alebo zdieľať na socialných sieťach.

8. AMOLED Wallpapers

Kedže nové vlajkové lode ponúkajú čoraz viac a viac AMOLED displeje, tak pri AMOLED tapetách ešte chvíľu ostaneme. AMOLED Wallpaers je dosť podobná predchádzajúcej aplikácii a nájdete tu aj podobné funkcie.

Tak ako pri svojom predchodcovi tu nájdete množstvo kategórii. Z ktorých si môžete vybrať obľúbenú tapetu. Moja obľúbená kategória sa stali zvieratá, pretože tie tapety vypadajú naozaj užasne a tiež je tu veľké množstvo výberu.

Ak AMOLED Wallpaper spojíte s predchádzajúcou aplikáciou dostane naozaj veľké množstvo tapiet, z ktorých si isto vyberiete.

7. NEOLINE LiveWallpaper

V obchode Play nájdete aj množstvo aplikácii, ktoré ponúkajú tapety s určitou tematikou alebo ponúkajú len jednu tapetu. A jednou z takých aplikácii je aj Neoline, ktorá ponúka jedinú tapetu.

Neoline je živa 3D tapeta, ktorá vás ihneď pohltí svojím vizuálom. Sú to vlastne neónové čiary ktoré sa stále rozvetvujú. Vy si tak môžete pod týmito čiarami predstaviť tok dát alebo neuronové prepojenia, záleží len na vašej kreativite.

Je to síce aplikácia ktorá ponúka len jednu tapetu, ktorá je ale spracovaná do detailu. A vďaka tomu že má 3D vzhľad vypadá naozaj úžasne z každého uhlu. Určite táto tapeta stojí za vaše vyskúšanie

6. Walli

Ďalšou viac známou aplikáciou na zmenu pozadia je Walli. Ako prvé po nainštalovaní na vás vybehne prehľadné menu, v ktorom sa ihneď zorientujete. Walli sa odlišuje tým že každá tapeta je vytvorená nejakým iným umelcom.

A tak ak sa vám daný umelec páči môžete sledovať jeho tvorbu na Facebooku alebo Instagrame. Každý umelec má svoj unikátny štýl a tak môžte vidieť že každá tapeta sa niečim odlišuje.

V aplikácii Walli môžte tak nájsť komunitu tých najlepších umelcov. Taktiež tu najdete radenie podľa kategórii, ktorých je obrovske množtvo.

Čo sa mi ale ďalej páči že po zakúpení premium verzie si zrušíte reklamy odomknete prémiové funkcie. Ale taktiež tým aj podporíte svojho umelca. Čím mu poďakujete za jeho tvorbu a motivujete ho k ďalšej tvorbe.

5. Wallp

Wallp je aplikácia ktorá ponúka všetky tapety, ktoré nájdete pred inštalované v mobilných zariadeniach. Na výber máte z veľkého množstva modelov a tak ak si chcete dať ako pozadie jednu z tapiet Samsung Galaxy S9 tak pomocou Wallp to urobíte za pár sekúnd.

Čo je výhodou na Wallp, je že tu máte značku takmer každého telefónu na planéte, takže sa nemusíte báť že by ste nenašli svoj obľúbený model. O aplikáciu sa tvorcovia dobre starajú a vďaka tomu tu môžete nájsť tapety aj menej známych mobilných zariadení.

Inak tu nájde klasické funkcie ako pridanie tapety do obľúbených, zdieľanie na sociálne siete a tiež si môžete zaobstarať prémium verziu po ktorej sa vám vypnú otravné reklamy

4. WallPixel

O WallPixel by sa dalo povedať že mixom viacerých aplikácii. Nájdete tu všetky druhy tapiet a vy si tak môžete vybrať svoju obľúbenú. Taktiež tu nájdete aj výber z AMOLED tapiet ale na toto skôr odporúčam aplikáciu AMOLED Wallpapers.

Nechýba tu ani obrovská komunita kde môžete zdieľať vaše tapety medzi ľuďmi, ktorý vám potom môžu vám dať follow ako na Instagrame.

Je jasne že aplikácia nemá toľko tapiet ako jej konkurent Zedge ale tiež tu môžete nájsť skvelé tapety, ktoré budu zdobiť pozadie vášho mobilu.

A osobne túto aplikáciu až tak neodporúčam ale spomenul som ju preto lebo sa stáva čoraz viac populárnejšou. A tiež aby ste vedeli že máte aj takúto možnosť

3. Art Vector Wallpaper

Art vector Wallpaper ponúka tapety s vektorovou grafikou. Pri ktorej nezáleží akú ma obrázok veľkosť, pretože sa dokáže prispôsobiť každej veľkosti bez straty kvality. Čo pri klasickej rastrovej grafike(pixely) nenájdete.

Art vector vám tak ponúka tie najkrajšie tapety vo vektorovej grafike. Nevýhoda je že tu nenájdete žiadne delenie na kategórie a je vidieť že aplikácia je ešte len vo vývoji.

Ale ak sa vám nezáleží na konkrétnej kategórii a chcete si vybrať skvelú tapetu, v tom prípade je Art Vector skvelá aplikácie. A tiež je skvelé že celá aplikácia je zadarmo a vy tak nemusíte platiť za žiadne premium tapety alebo funkcie.

2. Mysplash

Mysplash je ďalšia aplikácia, ktorá sa špeciálne venuje jedným typom tapiet a tým typom tapiet sú fotografie. Ak vás zaujímajú fotografie a nechcete nejakú kreslenú tapetu, tak Mysplash je aplikácia pre vás ako stvorená.

Nájdete tu obrovské množstvo fotografií, každá táto fotografia má svojho autora, ktorého kolekciu si môžete prezrieť po rozkliknutí profilu. Tu nájdete aj základné informácie, vďaka ktorým sa dozviete aj niečo viac o svojom obľúbenom umelcovi.

Dokonca sa môžete k týmto umelcom pridať a zdieľať tak vlastné fotografie, na ktoré vám potom môžu ostatný užívatelia vyjadriť svoj názor.

1. Backdrops

Poslednou aplikácia v našom zozname je Backdrops. Backdrops je klasická aplikácia kde nájdete množstvo tapiet každého druhu. A za čo tiež musím pochváliť autorov je prehľadné menu, ktoré je radosť prezerať a hneď všetko pochopíte kde máte.

V Backdrops nájdete množstvo funkcii, ako je pridanie tapety medzi obľúbene, zdieľanie vášho výtvoru medzi komunitu a množstvo ďalšieho. Ale Backdrops sa od ostatných líši tým že ponúka množstvo tapiet, ktoré sú vytvorené týmom Backdrops.

Takže tu môžete nájsť množstvo tapiet, ktoré pri ostatných aplikáciach nenájdete. Ale bohužiaľ za väčšinu týchto tapiet si budete musieť zaplatiť.

Záver

Tak toto bol zoznam najlepších aplikácii pomocou ktorých si môžete zmeniť pozadie vášho mobilu. Každá z týchto aplikácii ponúkala trocha odlišný koncept a ja verím že vďaka tomuto zoznamu nájdete tu správnu tapetu pre váš mobil.

Taktiež vám odporúčam pozrieť si aj ostatné články, napríklad o najlepších funkciách Bixby alebo aplikácie pomocou ktorých môžete ovládať svoj mobil cez počítač. Určite vyjadrite svoj názor dole v komentári a nezabudnite zahlasovať v ankete.

Najlepšia aplikácia na zmenu pozadia

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Predchádzajúci článokBixby 8 najlepších funkcií, ktoré ponúka tento asistent
Ďalší článok7 praktických rád ako zrýchliť váš mobil
Moje meno je Damián Durčák mam 20 rokov a som veľkým fanúšikom Fortnite. Začal som ho hrať už od začiatku prvej sezóny, kedy veľa ľudí o ňom ešte nevedelo. Hra ma zaujala už od začiatku a dodnes si pamätám na svoje prvé víťazstvo, kedy som hru ukončil krásnym headshotom zo snipou.

Zanechať odpoveď

avatar
  Registrovať sa  
Upozornenie na