Skvele hry už dávno nemusíte hrať len na počítači. Hry na mobil si prešli veľkým vývojom za tie roky, a tak veľa svetových firiem sa snaží zameriavať svoju hernú aktivitu aj na mobily, ako dobrý príklad určite stojí za zmienku: Diablo Immortal, či PUBG.

Ak sa chcete skvelo zabaviť zo svojmi kamarátmi a hľadáte skvelú multiplayerovú hru, tak sa určite inšpirujte článkom. Odhalím vám 10 hier ktoré určite stoja za vašu pozornosť.

10. Spaceteam

Spaceteam je jedna z najlepších multiplayerových hier na mobily. Ako prvé si musíte spárovať mobily alebo tablety s kamarátmi, a pokiaľ ste tak urobili môžte sa vydať na misiu ako člen posádky Vesmírnej lode.

Úloha hry znie jednoducho: každý z vás dostane svoj ovladací panel lode, kde sú rozličné umiestené tlačidla ktoré treba stláčať, alebo vypnúť, zapnúť. Každý z vás taktiež dostane rozkaz pre spoluhráča, aké tlačidlo ma stlačiť a nato aby tak vykonal má určitý čas.

Hra si stále drží svoju originalitu aj vo vyšších leveloch, napríklad ste narazili do asteroidu všetci musíte zatrepať mobilami, alebo vám začali odpadávať tlačidla a vy ich rýchlo musíte dať späť. Hra jednoducho neprestáva baviť ani po dlhšom čase.

9. Armajet

Ďalšou zaujímavou hrou je určite Armajet. Jedná sa o veľmi chytľavú strielačku v 2D, keď stiahnete hru otvori sa vám hneď tutorial, ktorý hravo zvládne každý. Po prejdení tutorialu môžete ihneď prejsť na multiplayer.

No predtým ako sa vrhnete do boja si najprv vyberiete zbraň, brnenie, alebo popripadé skin. Na výber mate až z 5 herných režimov a hrateľnosť hry trocha pripomína Smash Bros len s tým princípom, že oponenta nemusíte vyhodiť za okraj mapy ale rovno zabiť.

8. AXE.IO

Zábavná multiplayer hra AXE.IO, pri ktorej sa určite nebudete nudiť. Hneď ako si vyberiete zo 4 herných režimov môžete ihneď vstúpiť do hry. Ocitnete sa v úlohe hadzača sekier, kde vašou úlohou je zabiť toho druhého .

Po zabití hráča z neho pádnu peniaze, ktoré slúžia na zvyšovanie levlu. Za každý vyšší level dostanete nejakú výhodu napr za lvl 2 dostanete štit, pri lvl 3 unesiete viac sekier a lvl 4 môžte nosiť meč. Aby hra nestratila tak rýchlo na repetitívnosti, tak v hre si môžte ešte odomykať rôzne typy postav, zbrane, alebo nové zručnosti.

7. Mighty Army : Word War 2

Hra odohrávajúca sa v prostredí 2. svetovej vojny., kde ste rozdelený na dva týmy bojujúce proti sebe. Jedná sa o strieľačku z 3. osoby, pri ktorej takmer ihneď pochopíte ovládanie. Hra obsahuje zatiaľ len jeden mod a tým je Team Deadmatch, taktiež sa ešte nachádza ešte v štádiu vývoja, takže čakáme ešte na rozšírenie contentu hry.

6. Lineage 2 Revolution

Lineage 2 vás ihneď stiahne do hry svojou úchvatnou grafikou. Ide o klasický MMO titul zo všetkým čo má obsahovať. Na začiatku hry si vyberáte zo 4 rás a ďalej pokračujete na výber tried kde nájdete klasicke triedy ako paladin, warrior, mág, a tak ďalej.

Hneď ako mate vytvorenú postavu môžte začať plniť svoje prvé úlohy, no a potom ako ste získali nejaké tie skúsenosti, môžte prejsť na PVE alebo PVP, kde PVP my prišlo oveľa zábavnejšie.

5. Vainglory

Aby som nezabudol ani nadšencov MOBA hier, tak som pre vás pripravil titul Vainglory. Je to asi najlepší MOBA titul, ktorý si zahrate na mobile. Môžte si vybrať medzi modmi 3v3 alebo 5v5. Hrateľnosť hry je podobná ako u ostatných MOBA titulov, len viacej upravená pre mobily.

4. PUBG

Hra ktorá zamotala rebríčky najlepších hier na počítači sa o to iste postarala aj na mobily. Podobne ako na počítači je vašou úlohou ostať posledný na žive medzi 100 ďalšími hráčmi. Najprv budete mať problém skoordinovať svoje prsty no ale po čase vás hra pohlti a vy sa stanete zavisli.

3. Dual

Ďalšou hrou v našom rebríčku je Dual. Na tuto hru potrebujete zo sebou jedného parťaka na hranie a mate zabitú nudu dobrý par hodín. Hra je niečo ako Space Invander len s tým že bojujete proti sebe, síce je to veľmi jednoduché no zároveň aj tak chytľavé.

2. Pokemon Go

Ano viem čo si práve myslite. že Pokemon Go už dávno vyšiel z módy a že to už nikto nehrá. No ale pravda je opačná, hra si stále drží veľku komunitu hráčov a za tie roky autori pridali do hry nespočetne veľa nových veci, a ešte stalé pridávaju nové.

Medzi novinky ktoré sa oplatí zmieniť patrí system počasia, kedy sa zväčšuje výskyt určitého druhu pokemonov napríklad, ak je dažd, tak je zvýšený výskyt vodných a elektrických pokemonov, ďalšou novinkou ktorá sa oplatí zmieniť sú raidy, kde v gyme sa objaví tak silný pokemon, ktorého porazenie si budete musieť zavolať partiu kamarátov

A to je len malý kúsoček noviniek ktoré som spomenul, ak ste hrali Pokemon Go, tak určite neoľutujete ak sa k hre znova vrátite.

1. Hearthstone: Heroes of Warcraft

Kartová hra ktorá pobláznila celý svet, funguje aj na mobily a hra sa takisto skvelo na mobily, ako aj na počítači. Pred začatím si vyberiete jednu z 9 postav, po vybratí postaví záčina ta najzábavnejšia časť a to je zostavenie balička, na výber mate z veľkého množstva kariet a je na vás na akú taktiku su s ním vyberiete.

Väčšina kariet ma random efekty, takže aj úplný nováčik dokáže poraziť skúsenejšieho hráča a je to skvelý pocit, keď hra šťastie na vašu stranu, no zase opačný pocit hra šťastena do kariet superovy.

Bonus: Fortnite

Najznámejšia hra na svete prichádza aj na mobily, a hra sa dosť podobne ako na počítači. Hra na mobile má tu výhodu že vydite odkiaľ idú zvuky a vy tak môžte pohotovo reagovať. Bohužiaľ hra vyšla len pre IOS zariadenia a Android hráči sa môžu prihlásiť do beta testu.

Tak toto bol súhrn 10 + 1 najlepších multiplayerových hier na mobil a ktorá hra sa vám najviac páčila?

Ktorá hra je podľa vás najlepšia multiplayerová hra?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Predchádzajúci článokAký telefón s vysokou odolnosťou si vybrať?
Ďalší článokČo všetko vieme o Diablo Immortal?
Moje meno je Damián Durčák mam 20 rokov a som veľkým fanúšikom Fortnite. Začal som ho hrať už od začiatku prvej sezóny, kedy veľa ľudí o ňom ešte nevedelo. Hra ma zaujala už od začiatku a dodnes si pamätám na svoje prvé víťazstvo, kedy som hru ukončil krásnym headshotom zo snipou.

Zanechať odpoveď

avatar
  Registrovať sa  
Upozornenie na