Niekedy je ťažké predpovedať počasie a navyše zlé počasie dokáže zničiť vaše plány alebo dokonca dovolenku. Ale dneska je možné predpovedať počasie na ďalší deň s vysokou presnosťou. A s týmto vám pomôžu určite šikovné aplikácie, ktorých je na Google Play obrovské množstvo.

A ja som vybral som pre vás z tejto kopy, top 10 aplikácii na sledovanie počasia. Najlepšie by bolo keby ste si stiahli všetkých 10 a vedeli by ste tak zo 99.9% istotou aké počasie bude zajtra. Ale stačí jedna a môžete si s pokojom naplánovať najbližší týždeň bez toho aby vás niečo prekvapilo.

10. Weather Pro

Prvou aplikáciou v zozname je Weather Pro. Môžete si vybrať medzi platenou a free verziou, kde platená verzia stojí len 0,99€. Čo nieje až tak moc ale aj free verzia ponúka množstvo funkcii. Ako je predpoveď na 7 dni dopredu. Vďaka čomu si môžete naplánovať svoj výlet a nič vás neprekvapí.

Animácie a radar vo vysokom rozlíšení. Užívateľské rozhranie, ktore je veľmi prívetivé a hneď ako aplikáciu nainštalujete, tak po pár minútach budete presne vedieť kde sa čo nachádza. Taktiež Weather Pro má veľmi veľkú komunitu, ktorá zdieľa fotky z rôznych oblastí. A vy ak chcete niekde ísť, tak presne viete čo sa tam deje.

9. Weather live

Ďalej tu máme Weather live, ktoré taktiež prináša prívetivé rozhranie, ktoré si môžete upraviť podľa vlastného štýlu. Weather live ponúka množstvo funkcii a tiež skvelých vychytávok. A čo sa mi na nich páči je že sa snažia zájsť do toho najmenšieho detailu.

A tým myslím ich mapu počasia a radar, ktorý je spravený jednoduchou no aj tak perfektnou formou. Tiež si môžete na vrchnu stranu obrazovky pripnúť aktuálnu teplotu vo vašom okolí.

A naopak jedným potiahnutým prsta si môžete pozerať počasie v rôznych kútoch sveta. Tak ako jeho predchodcu nájdete tuto aplikáciu v dvoch verziách ale za premium verziu si zaplatíte 5,99€.

8. Accuweather

Názov tejto aplikácie nieje vybraný len tak a v preklade značí presné počasie, ktoré sa táto aplikácia snaží ponúkať. Vo svete ani nieje známejšia aplikácia ako je Accuweather. Milióny ľudí si ju obľúbili kvôli jej funkciám.

Aplikácia vám k danému dňu nevypíše len aké bude počasie ale množstvo iných veci ako sú, UV index, vlhkosť, rýchlosť vetra, rosný bod a tak ďalej. Je len na vás čo si nastavíte a čo všetko chcete o nadchádzajúcom dni vedieť.

Taktiež všetky satelitné a radarové snímky sú animované. A aplikácia vám tak pomôže naplánovať životy, ochrániť podnikanie a využiť deň na plno.

7. Weather Forecast

Táto aplikácia asi nebude pre vás tak známa aké tie predchádzajúce, ale aj tak má niečo do seba.. Tak napríklad dokáže predpovedať počasie až na 10 dni dopredu. Je jasné že nieje to až taká presnosť ako keby to bolo na nadchádzajúci deň, ale aj tak to je skvelé.

Tiež si môžete ku každému dňu pridať rôznorodé parametre ako sú teplota, vietor, vlhkosť, viditeľnosť, tlak a ešte omnoho viac. A všetky tieto informácie si pozriete aj keď nemáte GPS zapnutú.

Vy si tak môžte pozerať predpoveď počasia bez toho aby ste mihali veľké množstvo batérie. A ak sa vám to na mobile zdá malé, tak si to pokojne môžete prehodiť na tablet, pretože aplikácia je s nimi kompatibilná.

6. 1Weather:Widget

Táto aplikácia vám bude naopak trocha známejšia. Pretože si získala titul najlepšia aplikácia na počasie pre Android. A ak vás hľadáte zaujímave aplikácie pre váš Android tak odporúčam si pozrieť článok Tu. Čim si táto aplikácia získala taký obdiv?

No určite tým že autori sa o ňu pravidelne starajú a pridávajú do nej nove a nové rozšírenia. Tiež v aplikácii nájdete široké nastavenie, pomocou ktorého si môžete prispôsobiť aplikáciu na váš štýl.

A určite nesmie chýbať živý radar na ktorý si môžete pripnúť upozornenia. 1Weather: Widget oplýva naozaj veľkým množstvom funkcii a nechám na vás aby ste všetky tieto funkcie preskúmali.

5. Weather By weather bug

Weather By weather bug sa vám zapáči už od prvého momentu čo o aplikácii počujete a to vďaka hravému názvu. Ale názov nieje to jediné čim aplikácia dokáže zaujať. Tak napríklad ponúka 18 rozdielnych máp, kde nájdete satelitnú mapu, mapu bleskov, Dopplerov rada a ešte omnoho viac.

Užívateľské rozhranie je naozaj dobre spravené a všetko nájdete tam kde to má byť. Taktiež dostávate novinky o súčasnom stave počasia vo svete. Alebo sa môžete informovať o počasí až na 10 dni dopredu. A to som spomenul zlomok funkcii, ktoré aplikácia ponúka. Aby som nezabudol, tak aplikácia vyhrala cenu, najlepšia aplikácia na počasie v roku 2016.

4. Počasie & Radar

Jednoduchý názov aplikácie, vďaka ktorej vás už nič neprekvapí. Môžete si zvoliť aktualizovanie počasia každú hodinu, deň ba aj týždeň. Aplikácia vám predpovedá počasie na nasledujúcich 8 dni. A vy sami si môžete nastaviť upozornenia ak dôjde k nepriaznivému počasiu.

Tiež to si môžete pozrieť informácie pre lyžiarov, aby ste vedeli kedy sa vybrať do lyžiarskych stredísk. A aby ste vedeli kedy sa vybrať k moru, tak aplikácia vám povie o teplote v moriach. Naopak keby sa stalo, žeby vám niečo nefungovalo, zákaznícka podpora je aj v slovenskom jazyku.

3. Počasie Slovensko

Konečne tu máme aplikáciu na počasie aj od slovenských vývojároch. Počasie Slovensko je skvelá aplikácia a nieje určená len veľkých patriotov. Vďaka tejto aplikácii si môžete pozrieť počasie na nasledujúcich 10 dni. A počasie na dnešok a zajtra vám ukáže v nádherne zostavenom grafe.

Prejdením dole si zobrazíte detailne podmienky ako sú vlhkosť, rosný bod, UV index, viditeľnosť, Možnosť zrážok, animovaný vietor, tlak a východ / západ slnka.

A všetky svoje obľúbené mesta a lokácie si môžete uložiť a následne jednoducho prezerať každý deň. Určite odporúčam každému a k tomu ešte podporíte slovenských vývojárov. Čim urobíte dve veci v naraz.

2. Predpoveď počasia

Ďalšia aplikácia, ktorá vás názvom neohromí ale zato funkciami ano. Nájdete tu základne funkcie ako je napríklad, predpoveď počasia na nasledujúci 7 dni. Taktiež šikovne widgety, vďaka ktorým máte všetky informácie o počasí na domovskej obrazovke.

Ale aj tie pokročilejšie funkcie ako je východ a západ slnka a presný čas k tomu. Taktiež podporuje upozornenia a keď sa niečo v okolí udeje, tak aplikácia vás o tom ihneď upozorní.

Nesmie chýbať ani veľký počet animácii a tiež efektívne sledovanie počasie vo viacerých miestach. Nainštalovaním tejto aplikácie moc toho nestratíte a ponúka všetky funkcie, ktoré by mala správna aplikácia o počasí obsahovať.

1. iMeteo.sk

A náš rebríček zakončuje opäť aplikácia od slovenských autorov s názvom iMeteo. Ktorá ponúka množstvo funkcii a jedna z najzaujímavejších je, že ak 30km od vás udrie blesk, tak aplikácia vás o tom upozorní a vy sa tak môžete ukryť do bezpečia.

Ďalej je tu veľké nastavenie widgetov a taktiež užívateľského rozhrania. Kde si môžete nastaviť tmavú alebo svetlú farbu pozadia, fonty, ikony a mnoho ďalšieho. V skratke tam nájdete všetky funkcie, ktoré by mala správna aplikácia o počasí obsahovať.

Zaver

Na trhu je obrovské množstvo aplikácií s témou počasia a trvalo by mi roky keby som všetky spomenul. Ale dúfam že som vám pomohol aspoň trocha s hľadaním tej pravej appky. A určite vyjadrite svoj názor a tiež mi dajte vedieť ktoré aplikácie na počasie využívate vy.

Najobľúbenejšia aplikácia na počasie

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Predchádzajúci článok25 aplikácii, ktoré nesmú chýbať vo vašom Androide
Ďalší článokAko vytvoriť aplikáciu bez programovania.
Moje meno je Damián Durčák mam 20 rokov a som veľkým fanúšikom Fortnite. Začal som ho hrať už od začiatku prvej sezóny, kedy veľa ľudí o ňom ešte nevedelo. Hra ma zaujala už od začiatku a dodnes si pamätám na svoje prvé víťazstvo, kedy som hru ukončil krásnym headshotom zo snipou.

Zanechať odpoveď

avatar
  Registrovať sa  
Upozornenie na