Využívať svoj smartfón naplno chce každý, no len nevie ako. Vďaka týmto tipom si ovládanie smartfónu zlepšíte mnohonásobne, niektoré typy môžete poznať iné zase budu pre vás nové. Ku niektorým tipom som pridal aj vysvetlenie prečo ich používať, dokopy je tu 21 tipov, trikov a zaleží na vás či daný tip využijete alebo nie.

1. Vytočenie posledného volaného čísla

Keď kliknete tlačidlo volať tak môžete vytočiť posledné volané číslo. Tento tip vám môže ušetriť pár sekúnd a pravdepodobne ho nebudete využívať ale aspoň o ňom viete

2. Rýchle prechádzanie medzi oknami

Pokiaľ zapnete Google Chrome prehliadač a potiahnete na okno adresy do ľavá alebo práva, tak vďaka tomu môžete chodiť z jedného okna do druhého a je to efektívnejšie, než klasický spôsob.

3. Wi-Fi heslo

Neviem ako vy ale do nás keď príde návšteva, tak ich prvá otázka je aké je heslo na Wi-Fi alebo kde je záchod. Prvý problém môžete vyriešiť tak že pôjdete na stránku: https://www.qrstuff.com/ a tam si vytvorite vlastný QR kód po ktorého nasnímaní sa vaši hostia pripoja na Wi-Fi. Môžete si tento QR kód vytlačiť a povesiť na stenu.

4. Problém zo signálom

Tiež poznáte tie problémy, keď vám občas vypadne signál. No a na toto som našiel šikovné riešenie a to je zapnutie a vypnutie režimu lietadlo. Pretože zapnutím prestane váš mobil hľadať signál a opätovným vypnutím sa prípoji k najbližšej signovanej veži.

5. Redukovanie hluku na fotkách

Máme tu niečo aj pre fotografov a to v podobe Adobe Lightroom, ktorý je jeden z najlepších foto-editovacích nástrojov. A má tiež skvelú funkciu ktorá výrazne redukuje hluk na fotkách, volá sa noise reduction. Pomocou zložitých algoritmoch dokáže vylepšiť vašu hlučnú fotografiu

6. Režim nerušiť

Režim nerušiť určite poznáte a tiež viete ako ho zapnúť. Ale skvelé na ňom je že vypne všetky upozornenia, čo vám môže pomôcť pri práci. Vy si tak prečítate upozornenia kedy chcete vy nie kedy oni chcú vašu pozornosť. Tiež v ňom máte aj širšie nastavenie, nie len vypínanie upozornení a zvuku.

7. Doctor strange efekt

Pamätáte si tu scénu z Avenger: Infinity War, kedy mal Doctor Strange viac rúk. Ak chcete podobný efekt vyrobiť môžete to urobiť pomocou režimu panoráma, ale najprv sa trocha potrápite, než urobíte svoju prvú perfektnú fotografiu.

8. Kontaktné údaje

Dať kontaktné údaje na vašu domovskú obrazovku vám môže pripadať trocha divné. Ale môže sa stať že mobil stratíte a niekto vám ho nájde. Rátame s tým že táto osoba je dobrý človek a bude vám ho chcieť vrátiť, no a kontaktné údaje na domovskej stránke mu to uľahčia.

Urobíte to tak že pôjdete do nastavení, vyberiete zámok displeja a heslá a potom pridať informácie o užívateľovi na uzamknutej obrazovke.

9. Rýchlejšie písanie

Keď sme už pri tých Kontaktných údajov nedá mi to nespomenúť aplikáciu Typing Hero, pomocou ktorej si môžete vytvoriť rôzne skratky. Napríklad vás nebaví písať stále email, vy si môžete nastaviť, že keď napíšete slovo email, ihneď vám napíše váš email. A takéto skratky si môžete dať na čokoľvek vás napadne.

10. Google Mapy

Každý z nás aspoň raz využil aplikáciu aplikáciu Google mapy na navigáciu. Ale každý tiež vie že táto aplikácia je veľkým žrútom batérie, kvôli tomu že máte data a GPS zapnuté. Preto vám odporúčam vyhľadať trasu a urobiť si screen obrazovky. A do cieľového miesta sa dostanete aj pomocou obrázka.

Ak ste radšej keď máte navigáciu stále zapnutú, a pritom nechcete aby sa vám rýchlo míňala batéria, tak vám odporúčam pozrieť si článok o šetrení batérie.

11. Svetlo

Funkciu svetlo má každý telefón ale občas sa stáva že pomocou nej chcete rozsvietiť celú miestnosť, čo sa vám nepodari pretože svetlo je moc priame. Ale toto sa môže zmeniť ak na svetlo položíte sklenený pohár s vodou, vďaka čomu môže váš mobil slúžiť ako lampička.

12. Režim čítania

O tomto niekto vie iný zase nie, pokiaľ nemôžete nájsť filter modrého svetla tak si aspoň vystačíte s režimom čítania, ktorý nájdete väčšinou v hornom menu. Tento režim je skvelý, keď večer pozeráte Facebook alebo Instagram, kedy si moc neunavíte oči a tiež pripravíte svoje telo na spánok.

13. Odtlačky prstov

Čítačku odtlačku prstov má v mobile každý a každý potom vie že sa občas stane, že keď priložíte prst tak vám mobil neodomkne. A to preto lebo niektoré čítačky máju 3 až 5% šancu že vám prst zle zosníma. Ale toto môžete znížiť na 1% a to tak že ten prst ktorým odomykáte mobil nesnímate do databázy z 3 uhlov.

14. Youtube

Keď pôjdete do Youtube nastavení, potom vyberiete všeobecne a nastavíte si tmavý motív. Tak nielenže váš Youtube vypadá viac cool ale dokonca vám pomôže ušetriť aj batériu.

15. Strata nabíjačky pri iPhone

Teraz potešíme trocha jablčkárov, ktorý stratili nabíjačku od svojho iPhone. Môžete použiť nabíjačku od Macbooku na nabíjanie vášho iPhone, pretože energia, ktorá ňou prúdi nieje moc veľká a iPhone sa vám aj rýchlo nabije.

16. Pošlite niečo niekam

Pomocou aplikácie Sendanywhere môžete poslať čokoľvek kamkoľvek. Vy tak môžete poslať fotky alebo videá na váš počítač, alebo presunúť kontakty z starého telefónu na nový. A to všetko bez obmedzia veľkosti súboru.

17. CamScanner

CamScanner sme už spomínali v najlepších aplikácia na mobil a musím ho spomenúť ešte raz. Vďaka CamScanneru si môžete odfotiť rôzne dokumenty, ktoré potom vypadajú ako keby ste ich naskenovali.

18. Zdieľanie URL

Toto vás trocha prekvapí ale najrýchlejší spôsob ako zdieľať URL webu nieje kliknutím na ňu ale rozkliknutie troch bodiek v pravom dolnom rohu a potom vybrať zdieľať.

19. Zdieľanie Wi-Fi

Zdieľanie dát nieje nič nové ale čo tak zdieľanie siete Wi-Fi. To môžete urobiť pomocou aplikácie NetShare. Ak vás nenapadá, kde toto využijete, tak napríklad ste u kamaráta a on vám na mobil napísal heslo od Wi-Fi a vy chcete Wi-Fi aj na váš notebook.

20. Režim lietadlo

Dajte si svoj mobil do režimu lietadlo každý večer, pretože to má pár výhod. Tak napríklad ušetrí vám to energiu, nebudete dostávať žiadne upozornenia a tiež zlepši kvalitu spánku. Lebo každé elektrické zariadenie narúša váš spánkový cyklus.

21.Webové stránky ako PDF

Ktorúkoľvek stránku na internete si môžete prezerať v offline režime a to vo formáte PDF. Stačí ak si zapnete Google Chrome a rozkliknete 3 čiarky, vyberiete zdieľať a dáte tlačiť, tak si môžete uložiť svoju webovú stránku do PDF.

Záver

Nachádzate sa u konca a mne došli všetky tipy, triky, ktoré som chcel s vami zdieľať ale verím že vám článok aspoň trocha pomohol. Ak by ste vedeli o nejakej rade, ktorá by sa mala nachádzať v zozname tak mi o tom určite dajte vedieť.

Zanechať odpoveď

avatar
  Registrovať sa  
Upozornenie na