Je Samsung Galaxy S9 skvelým smartfónom aj v roku 2019? Osobne mám len dobre skúsenosti s smartfónmi Samsung a veľmi sa mi páčia zakrivenia, ktoré ponuka aj predošlý Samsung Galaxy S8. Telefón sa dostal na trh v roku 2018 a nejakú obrovskú dieru do sveta neurobil.

Pred nedávnom sa nám dostala na trh 10 verzia tohto telefónu, ktorá taktiež nezožala obrovskú slávu. A preto sa poďme pozrieť akými vlastnosťami S9 oplýva, jeho klady a jeho zápory a či sa vlastne oplatí kúpiť v porovnaní s mobilami v jej cenovej kategórii. A tiež aké veľký pokrok urobila S10 v porovnaní s S9. Už dosť otáľania poďme na to!

Prvý dojem

Na prvý dojem vyzerá konštrukcia naozaj úžasne a zakrivenie pôsoby skvelo na prvý dojem. Sklo na oboch stranách smartfónu robí telefón trocha náchylnejšie na rozbitie. Som rád že mobil je vodotesný, čo pokryje klasické situácie ale aj tak ho neodporúčam mať dlho vo vode.

Taktiež ponúka wireless charging čo je vlastne bezdrôtové nabíjanie. Snímač odtlačku prstov funguje naozaj skvelo a tiež môže fungovať ako skratka, kde môžte zapínať napríklad navigačné menu. A tiež mate možnosť odomykať svoj mobil pomocou inteligentného scanu ktorý vám nesníma tvar.

Celá konštrukcia je klzká preto určite odporúčam zakúpenie krytu. Displej je AMOLED s rozlíšením s 2960 x 1440. Taktiež tu môžeme nájsť tlačidlo na Bixbý asistenta ktorý ma nejaké skvelé funkcie o ktorých si povieme neskôr. Ďalej dostanete pred inštalované dva obchody a Google play a Samsung Play.

Na výber mate z 64gb, 128gb, 256gb, takže tu máme aj väčšie verzie aj pre tých náročnejších, mne osobne stačí 64gb. Rozdiel medzi týmito verziami je 100€, tak je dobre zvážiť ktorú verziu si plánujete kúpiť.


Reproduktor

Reproduktor je niečo za čo musím Samsung naozaj pochváliť. Je tu výborne nastavenie hlasitosti, čo zaručuje že si môžte svoju obľúbenú pesničku vychutnať na plno. Celková kvalita zvuku je viac než výborná a taktiež je cítiť kvalitné basy. A vy sa tak nemusíte naháňať za nejakým kvalitným blue-tooth reproduktorom alebo iným žrútom batérie.

Čo vám odporúčam je zapnúť je funkciu Dolby Atmos setting, ktorá zvýši kvalitu priestorového zvuku. A rozdiel bez a s ňou je naozaj obrovsky. Niečo ako keby ste porovnávali či je rýchlejšia stará Škoda Felicia alebo nový bavorák.

Som rád že sa nezabudlo ani na 3.5 mm jack, ktorý na najnovších smartfónoch už nenájdete. Hudbe cez slúchadla nieje čo vytknúť a aj menej kvalitné slúchadla hrajú skvelo.

Batéria

Kapacita Batérie je 3000mAH čo hodnotím ako priemer a určite by som bol radšej keby bola o niečo väčšia. Ale čo je ešte horšie je nabíjačka ktorú dostanete v baleniu, ktorá nabíja tak hrozne pomaly, že ho budete dávať nabíjať len cez večer. Iná vec je to nabíjať cez rýchlo nabíjačku alebo bezdrôtové nabíjanie kedy to netrvá až tak dlho.

Keď sa na mobile stále hráte a tiež využívate aplikácie, tak vám do toho večera vydrží, potom ho ale musíte dať na nabíjačku. Pre väčšiu výdrž vám odporúčam mať väčšinu času zapnuté nastavenie šetrenia batérie. A stále vypnutú funkciu Always on display, takto ušetríte nejakých tých par percent k dobru.

Ešte je tu je režim a to je ultra šetrič batérie ktorý vás zachránim pred vybitým. A na jednom percente dokáže vydržať aj 2 hodiny. Vy ho potom ako prídete domov dáte hneď nabiť a budete si pripadať ako hrdina.

Parametre

Procesor je Snapdragon 845 a má 8 jadier s frekvenciou 2,7Ghz, k výkonu sa pripája aj 4gb ram. Vďaka takejto nemáte problém zo sekaním alebo zamŕzaním a každú hru rozbehnete naplno. Čo sa týka testovanie procesoru mobil sa začal zahrievať až keď som mal zapnutých niečo cez 30 aplikácií.

Ale malý počet ľudí sa sťažovalo, že im po čase mobil začal lagovať alebo spomaľovať, čo sa v mojom v prípade nepotvrdilo a mobil funguje stále dobre. Ako vravím toto som videl u jedného youtubera, začo ostatný mobil z hľadiska výkonu chvália.

Ďalším problém bolo, že otvorenie kamery z domovskej obrazovky trvalo dlhšie ako býva zvykom, čo platilo aj ak ste 2-krat stlačili power tlačidlo. To iste sa stávalo aj pri snapchat a instagram aplikáciam a zdalo sa, že mobil nepatrí k najrýchlejším otváračom kamery. Ale toto si myslím, že nepatrí k obrovským problémom.

Bixby vs Google Assistant

Bixby je umelá inteligencia vytvorená Samsungom niečo podobné ako Google Assistant. Ale Bixby mnoho ľudí nemá rado a hneď, čo prvé urobia pri novom telefóne je, že ju vypnú a už nikdy nezapnú.

Na slovensku to aj celkom chápem, niektorý z nás nemajú dobre skúsenosti s angličtinou a nevyužijú to tak ako znalci jazyka. Ale myslím si, Bixby zvládnete ovládať aj s basic znalosťami angličtiny. A nepotrebuje vedieť úroveň C1 nato aby ste si našli reštauráciu okolí.

Osobne patrím do tej skupiny, ktorý Bixby nevyužívajú, nie preto žeby som Bixby nemal ale preferujem viacej Google Assistant. Myslím si, že to je lepšia technológia vzhľadom na to že je vyvíjaná Googlom.

A mať dvoch asistentov v jednom mobile mi príde nepraktické. Ale za to Bixby má nejaké tie funkcie, ktoré v Google Assitant nenájdete. Na druhu stranu je aktivácia Google Assistant troška spomalená. Či držím domovské tlačidlo alebo vravím Okay Google. Aj keď sa mi zdá trocha pomalší, aj tak na neho nenechám dopustiť, pretože je to zábava.

Konštrukcia

Ako som už spomínal v úvode dizajn smarfónov značky Samsung je vždy dotiahnutý k dokonalosti a to iste platí i pri Samsung Galaxy S9. Väčšina konštrukcie je z hliníka vďaka čomu je mobil ľahký. Z oboch strán je sklo a to hlavne kvôli bezdrôtovému nabíjaniu. Čo ho robí ľahším na poškodenie a oprava takéhoto smartfónu nieje najlacnejšia zaležitosť.

Fotoaparát

Samsung Galaxy S9 má 12 Mpx dualnu kameru s svietivosťou 1,5 až 2,4 F. Zadná kamera robí naozaj úchvatné fotky, ktoré vám vyrazia dych. A to všetko vďaka variabilnej šošovke pri ktorej môžte meniť svetelnosť.

Nezáleží či fotíte za denného svetla alebo niekedy v noci, keď je svetla nedostatok s Samsung Galaxy S9 urobíte v obidvoch prípadoch nádherne fotky a vy sa tak budete cítiť ako profesionál.

Prednej kamere sa tiež nedá toho moc vytknúť. Určite vás prekvapí aké detailne fotky s ňou dokáže spraviť. A tiež opäť nezáleží v akej situácie sa nachádzate. V obidvoch prípadoch vytvorite skvele fotky, ktoré môžte potom zavesiť na sociálne siete.

Natáčanie videí

Predná kamera dokáže natáčať v rozlíšení QHD čo je 1440p. Na prednú kameru je to viac než skvelý výkon. Dá sa povedať, že predná kamera na Samsung Galaxy S9 je lepšia ako u niektorých výrobcov zadná, ak rátame že sú v tej istej cenovej kategórii. Len sa pripravte že mobil sa vám začne trocha zahrievať.

Zadná kamera zase poskytuje natáčanie v 4K, čo ste určite očakávali na mobil s takou cenovkou. Ale nieje to zase to najlepšie natáčanie v 4K aké som videl, trocha mi vo videách chýba svetelnosť. A taktiež stabilizácia videa tu nájdete ale nieje nejaká skvelá. Farby mi tak prídu trocha roztrasené

Tiež ako pri prednej kamera, tak i zadnej kamera sa pripravte menšie zahrievanie. Ale nezahadzujme flintu do žita a s kamerou to nevzdávajme. Ma aj niektoré skvelé funkcie a jedna z nich určite je natáčanie v slow-motion.

Kamera dokáže natáčať až v 960 snímkoch za sekundu v HD kvalite, čo je proste ohromujúce. Je mi jasne že to nieje najlepšia kvalita obrazu ale aj tak je 960 snímkoch za sekundu. A veľa času miniete na tejto funkcie a budete chcieť natočiť všetko v slow-motion, a z vlastnej skúsenosti viem že tých nápadov bude prichádzať čoraz viacej.

Displej

Displej určite patrí k veciam ktoré Samsungu naozaj idú. A nám ponuka krásny AMOLED displej s rozlíšením 2960 x 1440. Musím uznať displej je naozaj farebný, je tu mnoho odtieňov čiernej a zakrivenia mu dávajú elegantný dizajn.

Niektorým užívateľom môžte chýbať výrez ktorý býva u niektorých telefónoch zvykom. Jedna skupina nenávidí výrezy na mobiloch a druhá zase miluje. Je to isté, ako keby ste sa hádali či ananás na pizzu patrí alebo nie ale ja si myslím že patrí.

Obľúbené funkcie

Samsung Pay

Sú tu nejaké funkcie kvôli ktorým sa vám bude ťažšie meniť Samsung za iný telefón. Prvou z nich je určite Samsung Pay. Áno viem čo si poviete táto, že množstvo podobných funkcie ako je Apple Pay alebo Android Pay. A že tieto aplikácie sa od seba vôbec nelíšia ale opak je pravdou.

Oba zo spomínaných aplikácii používajú technológiu NFC, kvôli čomu si obchody musia kupovať terminal na každú z týchto služieb. Len že Samsung používa trocha inú technológiu. Samsung tak dovolí platiteľom použiť akýkoľvek terminál na platobnú kartu. Pretože Samsung opakuje magnetický pások a vďaka tomu funguje v 99% obchodoch. Môže sa stať že vás aj nechá v štichu ale mne sa to ešte nestalo.

Scroll capture

Ďalšou funkciou je Scroll Capture, ktorá vlastne funguje obdobne ako klasický screen obrazovky. Lenže v Scroll Capture urobíte screen a môžte scrollovať ďalej a urobiť viacej screenov obrazovky.

Prišlo mi to ako skvelá funkcia na vylepšenie klasického screenu a používal som ju stále a keď myslím stále, tak normálny screen som ani nepoužíval. Myslím si, že keď si na tuto funkciu zvyknete, tak budete mať problém si potom zvykať na iné mobily.

Snímač odtlačku prstov a Iris skener

Tiež sa mi páči že Samsung ponúka veľa možností ako odomknúť jeho smartfón jednou z nich je snímač odtlačku prstov, ktorý funguje a aj vypadá naozaj skvelo. Druhou je Iris scanner, ktorý odomkne váš mobil pomocou snímania dúhovky. Oba systémy pracujú brilantne a vy sa nemusíte báť že by vaše osobné údaje neboli v bezpečí

Zaujímavé Funkcie

Aby ste smartfón nevyužívali len na volanie a fotografovanie. A aby ste neboli prekvapený keď vám niekto ukáže čo všetko tento smartfón dokáže, tak si prestavíme nejaké tie funkcie. Je jasné že aby ste ovládali tento telefón efektívne tak ich musíte poznať. Lenže Samsung Galaxy S9 ich má veľké množstvo a vypísať všetky funkcie by mi zabralo mesiac.

Preto si predvedieme tie najzákladnejšie a tie ktoré mne osobne najviac sadli prišli mi ako hodnotné. A ak máte Samsung Galaxy S9 plus tak mate presne tie iste funkcie ako S9, takže vy sa môžete tak isto nechať inšpirovať.

Bixby

Nejdeme tu znova začínať debatu, či lepší Google Assistant alebo Bixby. Kedže Samsung ponúka svojho vlastného asistenta tak s ním spojil par funkcii, čo bohužiaľ s Google Assitant nefunguje. Môžete rýchlo a efektívne urobiť screen obrazovky a postnuť ho na facebook. A je skvelé že zvládne toľko úkonom jediným príkazom.

Ďalším skvelým príkazom je uloženie do safe modu, kedy sa zapne váš smartfón bez stiahnutých aplikácii. Tiež je tu niečo aj pre tých ktorý neradi stavajú ráno z postele, čiže pre všetkých. Určite bude ťažké nájsť človeka ktorý rad ráno nevyspáva. Vy tak môžte prepojiť Bixby s budíkom. A ona vám ráno začne, rozprávať o všetkých novinkách ktoré sta stali kým ste spali zahŕňajúc počasie.

Ale ak vás štve Bixby a občas sa stáva, že omylom stlačíte tlačidlo na zapnutie asistenta v tom prípade si môžte toto tlačidlo vypnúť v nastaveniach. Ale celkového asistenta to nevypne a keď tlačidlo podržíte dlhšiu znova Bixby zapnete.

Optický senzor

Je známe že Samsungy majú optické senzory od roku 2014. A ak sa aspoň trocha o technológie zaujímate, tak pre vás to nebude žiadna novinka. Potom je vám aj známe že vďaka mobilu samotnému si môžte zmerať vašu hladinu kyslíku v krvi a tiež srdcovú frekvenciu.

Ale Samsung Galaxy S9 posunul tuto funkciu na novú úroveň a od teraz si môžte vo svojom telefóne zmerať aj krvný tlak. Je to jednoduché stačí ak do vyhľadávania Google Play napíšete blood pressure a potom si vyberiete hocijakú aplikáciu.

Ako ste tento krok dokončili, tak do aplikácie zadáte údaje o sebe, čim presnejšie zadáte tým lepší výsledok budete mať. A stačí už len aby ste dali prst na senzor a riadili sa inštrukciami. Je jasné že to nemôžete porovnávať so senzorom, ktorý má váš doktor v ambulancii. Ale na približne zmeranie tlaku to postačí a nemusíte nikde isť, nikde sa objednávať a mate to spravené z pohodlia domova.

Funkcie okraju

V prvej chvíli vám muselo byť jasné, že okraj neslúži len na dekoračné účely ale má v sebe nejaké tie funkcie. Prvá funkcia nieje nová len som si ju dlho roky nevšímal a tou je otváranie menu, kde mate par nastavení podľa vášho výberu. Ďalšou je určite počasie a nemusíte tak isť na domovskú stránku.

Čo ma veľmi prekvapilo že dobre funguje na okraji je kalkulačka. Je to naozaj rýchle a intuitívne aj na okraji sa dobre zadávajú čísla. Ale za najväčšiu výhodu beriem určite panel s aplikáciami. Ak by som mal vymenovať jednu vec ktorú by som chcel mať na okraji, tak určite by som povedal panel s aplikáciami.

Je to síce maličkosť ktorá vám ušetri jedno kliknutie, tým myslím že nemusíte isť domovskú stránku. Aj mi to príde omnoho intuitívnejšie rýchlejšie, ako keď musím isť klasickým spôsobom. Vďaka tomu som si displeje s výrezom zamiloval a neviem ako si budem zvykať na klasický displej.

Gesta

Gest je tu taktiež plno ale myslím si že využívať budete, tak maximálne dva z tej veľkej kopy ktorá sa vám ponúka. Prvej som si myslel, že neexistuje žiadna skratka na rýchle otvorenie navigačného menu. No ak nerátam snímač odtlačku prstov. Potom som si pozrel jedno video a nakoniec som na to prišiel.

Pôjdete do nastavení a tam si vyberiete rýchle vysúvanie navigačného menu. A odteraz keď potiahnete prstom dole hocikde na domovskej obrazovke vysunie sa vám navigačné menu. Druhou funkciou ktorá je už známa aj v tých kútoch sveta kde ľudia mobily nemajú a tou je dvojité ťuknutie na obrazovku. A týmto aktivujete fotoaparát.

AR emoji

Vďaka tomuto si vytvorite svojho animovaného avatara. Urobíte to tak že pôjdete do fotoaparátu a tam si vyberiete položku stickers. Potom si prepnete potiahnutím hore prstom po obrazovke na selfie a opäť si vyberiete stickers. Vyberiete si položku vytvoriť avatára a ako to urobíte mate avatara spraveného. Samozrejme sa budete musieť aj do kamery odfotiť, takže prajem veľa šťastia.

Ako mate avatára spraveného môžte si upravovať podľa seba. A o to že by ste tam mali malo veci na upravovanie sa báť nemusíte. Svojmu avatárovi môžte zmeniť takmer všetko štýl vlasov, okuliare, farba pleti, oblečenie ktoré nosí a tak ďalej.

S avatárom si môžte vytvoriť aj vlastné emodži, čo je celkom zábava. Tie si potom môžte posielať s priateľmi medzi sebou. Avatár sa snaží napodobňovať paše pohyby tváre a tak ak sa budete usmievať, tak on vám úsmev zaručene oplatí. Môžte si urobiť aj väčšie množstvo avatarov s ktorými sa potom môžte hrať.

Zvyšné funkcie

Medzi poslednými funkciami ktoré ma zaujali určite patrí, upravovanie rámu. Kde v nastaveniach si môžte svoj rámik zoštylizovať ako sa vám zapáči. Môžte si tam pridať rôzne efekty svietenia, ktoré fungujú len keď je mobil zapnutý. A musím uznať vypadajú naozaj cool a hlavne farebný rámček, ktorý sa mi asi najviac páčil.

Posledná funkcia vám trocha uľahči manažment okien, ktoré mate zapnuté a volá sa Multi Window a všetky vaše zapnuté aplikácie si tak môžte rozložiť na malé okienka, vďaka ktorým získate väčší prehľad vo vašom smartfóne.

Samsung Galaxy S9 Vs Samsung Galaxy S10

Určite je jasné že Samsung Galaxy S10 je lepším smartfónom. Ale ideme to porovnávať z hľadiska ceny a hodnoty ktorú dostaneme. A to tak že si vypíšeme všetky výhody aj nevýhody ktoré nová vlajková loď obsahuje.

Displej

Začneme s displejom kde si môžme všimnúť, že nová vlajková loď už nemá okraj a tiež, že displej zaberá väčšiu časť prednej strany. A tiež na displeji môžte nájsť kameru.

Displej si tiež polepšil o vylepšené Gorilla Glass 6, kde S9 má len Gorilla Glass 5. Ale inak obidva smatfóny máju rovnaké sklo zo zadnej strany. Za to Samsung Galaxy S9 ma viacej pixelov na plochu. Ale zase S10 má prirodzenejšie farby. A vypadá to tak že sa tak snaží apelovať na iPhone používateľov.

Menšiu nevýhodu ktorú vidím v S10 je že predná kamera je zabudovaná v displeji. Čo môže pri pozeraní serialov niekomu vadiť ale väčšinou si to nevšimnete a vychutnáte si pozeranie naplno.

Konštrukcia

Čo sa týka konštrukcie obidva displeje máju hliníkovú konštrukciu. A hľadiska celkového dizajnu sa nedá povedať jednohlasný verdikt. Pretože sa to môže zdať že z hľadiska dizajnu si Samsung polepšil ale aj tak S9 vypadá stále prémiovo. Tiež za zmienku stojí že obidva smartfóny máju vodotesnosť.

Zadná strana určite vypadá lepšie na S10 a to vďaka tomu, že snímač odtlačku prstov sa presunul zo zadnej strany na displej. A ešte k tomu sú tam pekne zoradené 3 fotoaparáty. Definitívne zadná strana vypadá omnoho lepšie na S10

Softver

Softvér je kapitola sama o sebe ale nejaké obrovské zmeny tuná nečakajte, pretože obidvaja bežia na tom istom systéme. S10 ma gesto ktoré mi chýba na S9 a to je dvojité ťuknutie na obrazovku, ktoré ju aj prebudí. Zase naopak S9 ma nastaviteľné skratky so snímačom odtlačku prstov, čo sa o S10 nedá povedať.

Keď odomknete S10 nečakajte žiadnu zmenu, navigačné menu vypadá podobne ako S9. A ak ste mali skúsenosti s S9 tak do S10 sa dostane takmer okamžite. V zhrnutí je to to iste ako keby ste prechádzali z toho istého telefónu na ten istý len s iným názvom. Par Funkcii tam pribudlo a par ubudlo.

Snímač odtlačku prstov

Snímač odtlačku prstov je na obidvoch smartfónoch umiestnený na rozdielnom mieste. Kde na S9 ho môžte hľadať na zadnej strany u novšej verzii je zabudovaný v displeji. Na obidvoch zariadeniach funguje snímač bezproblemovo

Jedinú výhodu ktorú vidím v tom že snímač odtlačku prstov je zabudovaný v displeji. Je tá že, nemusím zdvihnúť smartfón zo stola nato aby som ho odomkol, ale môžem priložiť prst na smartfón keď je na stole. Za to u S9 musíte zdvihnúť telefón zo stola aby ste ho odomkli. Je to len malý postreh ktorý ani nezaváži.

Úložné miesto

V tomto tak trocha vyhráva S10 pretože ju môžete kúpiť najmenej s 128Gb pamäťou. A S9 ponúka len 64gb miesta, čo môže prísť niekomu v roku 2019 naozaj málo. Ale môžte si ju kúpiť v 128gb a 256Gb verzií, kde za obe verzie si zaplatíte o 100€ viac. Neviem prečo ale 128gb verzia stoji rovnako ako 256Gb. Predpokladám že si vyberiete múdro a zvolíte si väčšiu verziu.

Kamera

Áno toto ste určite čakali najväčším ťahačom tohtoročného smarfónu je kamera. Rozlíšenie fotoaparátu je 16Mpx a tiež oproti vlaňajšiemu modelku pribudla jedna kamera navyše. Kamera ma taktiež množstvo nových funkcií a z každého uhla sa s ňou fotí skvelo.

Tieto funkcie váš nútia byť o niečo kreatívnejším a práca s fotoaparátom vás tak aj viacej baví. Ale z hľadiska kvality nepocítite až takú obrovskú zmenu ako predpokladáte. A ako obrovskú zmenu oproti S9 to vôbec neberiem.

A aj predná kamera sa trocha zmenila a dokáže natáčať až v 4k zo skvelou stabilizáciou. Pričom S9 môže natáčať len v QHD. A natáčanie v 4k prednou kamerou vnímam ako obrovský skok vpred u Samsungu. A ak sa rozhliadate po vylepšenej kamere určite odporúčam siahnuť po S10.

Reproduktor

Nečakal som, že v oblasti hudby sa niečo zmení ale ostal som trocha prekvapený z S10. Kvalita hudby sa niečo zlepšila a tieto zmeny si všimne hlavne človek ktorý sa do tejto oblasti vyzná. Ale nato aby ste si všimli že, reproduktor hra o niečo hlasitejšie nemusíte byť žiaden odborník.

Taktiež musím spomenúť obidva smartfóny máju jack na slúchadla čo sa u novších vlajkových lodí nevidí. Ale určite by som neprechádzal alebo nekupoval novší model len kvôli reproduktorom.

Batéria

Batéria si prešla tiež menším vývojom a kapacita za zvýšila na 3400mAH. Ale obrovský skok nečakajte na konci dňa vám ostane u S9 niečo cez 12% až 16% kde u novšieho modelu je to 22% až 26%. Kde je cítiť že batéria si niečo prilepšila ale tak či onak budete musieť dať obidva telefóny večer nabiť.

S väčšou batériou tiež prichádza aj väčšia doba nabitia. U S10 vám bude trvať 5 až 5 a pol hodiny do plného nabitia. A u S9 sa tato doba skrátila na 4 a pol až 5h. Opäť tieto hodnoty udávam s pripojenou nabíjačkou v balení. Tieto hodnoty môžte výrazne zvýšiť pomocou rýchlej nabíjačky alebo bezdrôtového nabíjania.

Záver

Tak aby ste sa z toho všetkého vymotali a tiež dostali odpovede na otázky v úvode, tak si to zhrnieme. Ako ste mohli vidieť hore v článku Samsung galaxy S9 je aj po roku skvelým smartfónom. A v cenovej kategórii patri hornej priečkam rebríčku.

Nieje veľa vecí ktoré sa ma dajú vytknúť. Má výbornú kameru, tiež skvelé parametre, ktoré utiahnu viac aplikácii naraz. Prenosný reproduktor k nemu tiež nebudete potrebovať. A hlavne čo mi páči je jeho nádherná konštrukcia a displej.

Či sa oplatí kupovať S10 to si až tak nemyslím. Pretože S10 ma cenovku 800€ a S9 ma 400€, čo je obrovský cenový rozdiel. A novší model neponúka tak veľa funkcii aby za to stal. Jedine prečo by som odporúčal S10 je že ste nejaký fanúšik technológii. Alebo si kupujete nový telefón hlavne kvôli fotoaparátu.

Pokojne môžte vyjadriť váš názor k tejto téme. A ak hľadáte fitness náramok k svojmu mobilu môžte si pozrieť recenziu o Huawei Honor Band 3, kde vám ukážem jeho výhody aj po 2 rokoch. Alebo si môžte pozrieť článok o najlepších hrach na mobil.

Predchádzajúci článokHonor Band 3 má ešte čo ponúknuť?
Ďalší článokXiaomi Mi 8 aký je po ôsmich mesiacoch ?
Moje meno je Damián Durčák mam 20 rokov a som veľkým fanúšikom Fortnite. Začal som ho hrať už od začiatku prvej sezóny, kedy veľa ľudí o ňom ešte nevedelo. Hra ma zaujala už od začiatku a dodnes si pamätám na svoje prvé víťazstvo, kedy som hru ukončil krásnym headshotom zo snipou.

Zanechať odpoveď

avatar
  Registrovať sa  
Upozornenie na