Cestovateľské aplikácie vám môžu uľahčiť cestovanie vo všetkých smeroch. Pretože cestovanie je samo o sebe náročne a určite nechcete aby ste niečo zabudli alebo prešvihli.
Do tohto článku som dal 14 cestovateľských aplikácii, kde každá slúži na niečo iné ale máju spoločný cieľ, uľahčiť vám cestovanie. A po prečítaní budete prekvapený s čím všetkým vám dokážu pomôcť tieto šikovné aplikácie
Balenie: PackPoint
Ty ktorý idú na dovolenku alebo sú vášnivými cestovateľmi, tak máju jeden a ten istý problém a to rozmýšľať čo si zbaliť na cestu. Nikto nechce vláčiť obrovské kufre alebo množstvo batožiny, preto odporúčam aplikáciu PackPoint, kde si všetko rozvrhnete do detailu.
Najprv si vyberiete pohlavie, potom kedy a kam idete a tiež na akú dlhu dobu tam plánujete ostať. Potom si vyberiete aktivity, ktoré plánujete robiť. A aplikácia vám vyhodí všetky veci ktoré budete potrebovať, vy si potom zaškrtnete tie ktoré uznáte za vhodné.
Planovanie: Triplt
Najprv ale než začnete plánovať čo si pobalíte musíte vedieť kde chcete ísť. A aby ste mali všetky potrebné termíny na jednom mieste, tak vám odporúčam nainštalovať Triplt. Kde máte všetky termíny letov, taxikov, a hotelov na jednom mieste.
Vy tak nemusíte sťahovať 3 aplikácie, kde každá slúži na niečo iné ale máte pekne všetko uložené v jednej aplikácii. Čo vám ušetrí veľa stresu a frustrácie.
Príručka: Triposo
Ak sa chcete niečo dozvedieť o cudzej krajine tak si stiahnite Triposo, ktoré funguje ako príručka. Stačí len ak si vyberiete krajinu o ktorú sa zaujímate. A potom si už môžete prezerať najzaujímavejšie mestá, národne parky, ostrovy a tak ďalej.
Ak si rozkliknete mesto, tak Triposo vám ukáže všetky zaujímave atrakcie, ktoré sa v ňom nachádzajú. Vy si tak môžete pozrieť nočné kluby skvelé reštaurácie, alebo sa inšpirovať jednodňovým výletmi.
Plánovanie Letov: App in the Air
Ak máte vždy chaos vo všetkých odletoch a prestupoch, tak si nainštalujte túto aplikáciu. App in the Air vás udrží v obraze s vaším letovým planom. Dá vám typy a rady a keby ste sa stratili tak vás navedie k bráne.
Pokiaľ ste offline, tak všetky upozornenia dostávate prostredníctvom SMS a nemusíte sa báť že by ste niečo platili.
Zaznamenávanie miest: Been
Cestovateľské aplikácie ponúkajú aj takú srandu ako zaznamenávanie miest, ktoré ste už prešli. Pre občasného cestovateľa je to nič moc ale ak ste vášnivý cestovateľ, tak si tu môžete zaškrtať všetky krajiny ktoré ste už navštívili.


Sprepitné: Graditude
Väčšina z nás slovo sprepitné videla len v amerických filmov, pretože u nás to nieje až také zaužívané. Ale v ostatných krajinách by ste vypadali ako buran, keby ste nenechali sprepitné.
A ak neviete aké sprepitné je v danej krajine vhodné, tak si to môžete pozrieť v Graditude. Do ktorej zadáte čiastku a aplikácia vám ukáže aké sprepitné je vhodne na zadanú sumu v danej krajine.



Prekladač: Google
O prekladači od Google toho nemusím veľa rozprávať. Prekladač sa vám zíde vždy ak nepoznáte jazyk danej krajiny. Vy tak nemusíte s miestnymi komunikovať pomocou rúk a nôh. Stačí len ak si vyberiete z vrecka mobil, zapnete prekladač a už viete čo ten druhy rozpráva.



Kurzová kalkulačka: XE Currency
Aby ste správne vymenili svoje peniaze, tak si stiahnite kurzovú kalkulačku. Ktorá vám pomôže zo zmenou peňazí, kedy vás už nemôžu oklamať podvodníci.


Navigácia: Google Mapy
Je jasné že sa nechcete stratiť v cudzej krajine preto vám odporúčam Google Mapy, ktoré väčšina smartfónov nemusí ani sťahovať. Vďaka ním ľahko v okolí nájdete zaujímavé miesta alebo skvelé reštaurácie. Nájdete tu jednoducho všetko čo potrebujete a určite je to jedna z najlepších navigácii.



Navigácia Aut: Sygic
Pokiaľ si požičiate auto, tak vám odporúčam inú navigáciu, ktorá je na to viac stvorená. Jedna z tých lepších je určite Sygic, kde nájdete hlasovú navigáciu, offline mapy a ešte množstvo ďalších funkcii. Pokiaľ si chcete vybrať konkrétnejšiu navigáciu, tak vám odporúčam články o Android a IOS navigáciách.



Bezpečnosť: TravelSafe
V zahraničí musíte myslieť aj na bezpečnosť, preto odporúčam aplikáciu TravelSafe. Ak potrebujete pomoc, tak prostredníctvom aplikácie môžete zavolať na núdzové číslo danej krajiny.
Tiež tu máte návody ak by bolo vo vašom okolí zemetrasenie alebo bombový útok. Pokiaľ sa veľmi bojíte, tak môžete zdieľať svoju polohu s kamarátom, ktorý potom vždy vie kde sa nachádzate.



Zápisník. Evernote
Zápisník sa hodí vždy a nielen na cestách. Jednou najznámejších aplikácii na zapisovanie je Evernote. Nemusíte si tu zapisovať len poznámky ale môžete vytvárať aj hlasové správy alebo ukladať fotky bločkov. Dokonca tu nájdete aj To-Do list, kde si zapíšete všetku dôležitú prácu, ktorú potrebujete vykonať.



Čítanie: Pocket
Vďaka Pocket si môžete ukladať zaujímavé články z Instagramu alebo Facebooku na neskôr. Potom si ich prečítate bez otravných reklám a nemusíte byť pripojený na internet.



Wi-Fi: Wi-Fi Finder
Wi-Fi Finder by som vyhodnotil ako najlepšiu cestovateľskú aplikáciu, pretože vám vyhľadá voľné siete Wi-Fi vo vašom okolí. Nečakajte žiadne pofiderné siete ale overene verejne siete.



Zhrnutie
Ako vidíte, tak existuje množstvo aplikácii, ktoré vám uľahčia cestovanie, záleží len na tom čo práve potrebuje. Pokiaľ viete o aplikácii, ktorá vám pomohla s cestovaním, tak mi o nej neváhajte napísať do komentára.
Zanechať odpoveď