Kedže E-sport mobilných hier rastie čoraz rýchlejšie, tak nieje počudovaním, že známe spoločnosti vyvinuli telefóny špeciálne určené na hranie. Tieto telefóny sa odlišujú hlavne svojím vzhľadom.

Ich ďalšie výhody sú: špeciálne tlačidla, vysoký výkon a je možné k ním pridať množstvo príslušenstva. No a my sa pozrieme na tie najzaujímavejšie kúsky, ktoré stoja za vyskúšanie.

1. Xiaomi Black Shark

Xiaomi Black Shark patrí k tým lacnejším kúskom, no aj tak dokáže zaujať. Podľa vzhľadu hneď viete že sa jedna o herný mobil. Vo vnútri sa ukrýva procesor Snapdragon 845 spolu s 8Gb RAM, vďaka čomu si užijete aj tie najnáročnejšie hry.

Potom tu máme dva reproduktory, ktoré hrajú na výbornú. Len je škoda, že tu nemôžete zapojiť slúchadla. Ďalšou nevýhodou je slabý fotoaparát ale kedže sa jedná predovšetkým o mobil na hranie, tak to vôbec nevadí. Na to aby ste si vychutnali každé hranie dostanete v balení aj joysticky.

Cena Xiaomi Black Shark 6GB/64GB sa pohybuje v rozmedzi € –

2. Apple iPhone XS Max

Najdrahší iPhone na trhu ale za to vo vnútri ukrýva procesor Apple 812, ktorý si poradí s každou hrou. Navyše je plne odolný proti vode a k tomu si pripočítajte Gorila Glass 6. S týmto telefónom máte zaručené, že si každú hru zahráte v najvyššom rozlíšení a to bez sekania.

K hraniu prispievajú aj 2 reproduktory, ktorým sa nedá nič vytknúť. Hlavnou výhodou tohto iPhone je jeho obrovský 6,5 palcový displej, na ktorom sa nielen dobre hrá ale aj pozerá filmy. Jediná nevýhoda je vysoká cena.

Cena Apple iPhone XS Max 64GB sa pohybuje v rozmedzí: € –

3. Oneplus 7 PRO

Keď sme už pri tých telefónov s obrovským displejom tak som nemohol nespomenúť Oneplus 7 PRO. Keď si na tento displej zvyknete, tak potom už nebudete chcieť iný. Tento mobil konkuruje vlajkovým lodiam len narozdiel od nich má príjemnú cenu.

Celý mobil vypadá prémiovo a tiež má zaoblené hrany, čo na mobiloch zbožňujem. Vo vnútri sa ukrýva procesor Snapdragon 855 a možné je ho kúpiť až s 12Gb RAM. Na zadnej strane sa nachádza trojica fotoaparátov. Nielen že si užijete plynulé hranie ale môžete spraviť aj kvalitné fotky.

Cena OnePlus 7 Pro 8GB/256GB Dual SIM sa pohybuje v rozmedzí € –

4. Asus ROG Phone

Asus ROG phone je ďalší telefón, ktorý je primárne určený na hry. Na zadnej strane si môžete všimnúť logo, ktorého podsvietenie sa dá upravovať v aplikácii. Asus ROG Phone je jeden z tých telefónov, ktorému umožnili tvorcovia Shadowgunu hrať na FPS vyšších ako je 60.

Ďalšia vychytávka pre hráčov sú špeciálne programovateľné tlačidla na stranách telefónu. Tieto tlačidla sa dajú naprogramovať podľa seba a mobil potom funguje ako gamepad. K telefónu si môžete dokúpiť aj množstvo príslušenstva, ako napríklad ďalšie chladenie.

Cena Asus ROG Phone sa pohybuje v rozmedzí: € –

5. Samsung Galaxy S10

Samsungy mali vždy prémiový dizajn a inak tomu nieje ani pri Galaxy S10. Celú prednú stranu zaberá displej až na malú prednú kameru. Vydrž batérie je 3400mAh, čo je taký priemer. Ale zase na druhu stranu je možné telefón naozaj rýchlo nabiť.

O výkon sa stara procesor Exynos 9820 spolu s 8Gb RAM. Ten zaručuje plynulé hranie aj pri tých najnáročnejších hrách. A to je na tomto smartfóne super, že skombinoval vysoký výkon a kvalitný fotoaparát.

Cena Samsung Galaxy S10 G973F 128GB sa pohybuje v rozmedzí: € –

6. Razer Phone 2

Razer Phone 2 je vylepšením predošlého modelu, kde opravuje všetky nedostatky a k tomu prináša pár nových funkcii. Ako sme zvyknutý tak aj tu nájdeme podstvietené logo, ktoré je nastaviteľné. A podobne ako pri Xiaomi je tu procesor Snapdragon 855.

Ďalej tu máme vlastnú aplikáciu na hry, kde si môžete upraviť všetko do posledného detailu, tým myslím veci ako parametre, rozlíšenie alebo záťaž procesoru. Displej nieje obrovský ale zato má rozlíšenie 1440p. Poslednou dôležitou vecou je batéria, ktorá ma 4000mAh a rýchle nabíjanie.

Cena Razer Phone 2 64GB Single SIM sa pohybuje v rozmedzí: € –

Zhrnutie

Ako vidíte, tak výrobcovia známych značiek sa čoraz viac sústreďujú na herné mobily. A som zvedavý čo nám v budúcnosti prinesú. Pokiaľ poznáte ďalšie skvelé herné telefóny, tak mi ich neváhajte napísať dole do komentára.

Predchádzajúci článokHearthstone na začiatku, ako vyzerali niektoré karty?
Ďalší článokMinecraft Earth odpovedá na najdôležitejšú otázku
Moje meno je Damián Durčák mam 20 rokov a som veľkým fanúšikom Fortnite. Začal som ho hrať už od začiatku prvej sezóny, kedy veľa ľudí o ňom ešte nevedelo. Hra ma zaujala už od začiatku a dodnes si pamätám na svoje prvé víťazstvo, kedy som hru ukončil krásnym headshotom zo snipou.

Zanechať odpoveď

avatar
  Registrovať sa  
Upozornenie na