Verný hráč Fortnite a člen týmu Team Liquid Jake ‘Poach’ Brumleve 30. Marca oznámil odchod od Fortnite, kedy obviňuje Epic za to, že zničil hru a plánuje prejsť na Valorant.

Keď 2. kapitola 2. sezóny vyšla, tak Epic predstavil obsah, ktorý mal za úlohu udržať príležitostných hráčov viac v hre, no tvorcovia obsahu a Pro hráči, začali kritizovať Fortnite ešte viac, než tomu bolo predtým.

Nielen tvorcovia obsahu ako Tyler ‘Ninja’ Blevins alebo Lannan ‘LazarBeam’ Eacott ale už aj Pro hráči sa obracajú chrbtom, kedy Poach 30. Marca oznámil odchod od Fortnite.

Hru kritizoval za nedostatočné množstvo komunikácie a za chybné rozhodnutia, ktoré v minulosti urobila. V podstate za všetko vínni Epic a vysvetľuje ako zničili skvelú hru.

Poach bojoval na najvyššom leveli v July 2018 a oficiálne odstupuje z hry, kedy ho hra už nerobí viac šťastným.

“Už dlhú dobu som si neužíval hranie Fortnite a ovplyvnilo ma to až tak, že som nechcel hru streamovať. Chcel som streamovať aj iné hry, cítil som sa ako uväznený, až pokiaľ som neurobil zásadné rozhodnutie, čo idem robiť.”

Poach-na-word-cup-finals
Poach na FNCS Finals v Júly 2018

To, že si neužíval vytváranie obsahu je jedna stránka problému ale dokonca ho naštvalo aj to, ako Epic zničil kompetetívnu scénu, čo ho odtiahlo od Fortnite ešte viac.

Od TimTheTatmana, Ewoka, Mongraala a ďalších tvorcov obsahu, dokonca aj od Pro hráčov a verných fanúšikov dostal podporu v tomto rozhodnutí.

“V budúcnosti verím, že to čo hľadám nájdem vo Valorant. Mám veľké očakávania od hry a neviem sa dočkať, keď ju budem streamovať a vyskúšam kompetetívnu scénu.”

Valorant pozýval hráčov do testovacej fázy, kedy si to mal Poach možnosť vyskúšať a vypadá to tak, že testovacia fáza bola až taká skvela, že ho nadobro odtiahla od Fortnite.

Poach na word cup
Nová kompetetívna strieľačka od Riot Valorant

Closed beta pre Valorant je naplánovaná na 7. Apríla a ak sa zúčastnite Poachovho streamu, tak budete môcť vyhrať skorý prístup do hry.

Zanechať odpoveď

avatar
  Registrovať sa  
Upozornenie na