Fanúšikovia Harryho Pottera môžu začať jasať, konečne sme sa dočkali poriadnej Harry Potter hry na mobily. Dlho očakávanú pecku Harry Potter: Wizards Unite si môžete zahrať už aj na Slovensku. Hlavnou otázkou ostáva či sa hra stane rovnakým hitom ako jeho predchodca Pokemon Go.

Úvod

Je to AR hra ale od Pokemon GO sa dosť odlišuje a Harry Potter viac pripomína RPG hru. Na začiatku si musíte prejsť tutorialom, kedy vám pomáhaju známe postavy. Prvé hodiny sa budete oboznamovať s hrou a par hodín potrvá kým všetko pochopíte. Tu však nebudete chytať pokémonov ale riešiť problémy alebo udalosti v muklovskom svete.

Udalosti a zbierka

V každej udalosti musíte použiť kúzlo. To urobíte tak že zopakujete čiaru na obrazovke a to čo najrýchlejšie a najdokonalejšie. Chce to trocha cviku kým sa do toho dostanete ale po čase vám to pôjde od ruky. No aj tak sa mi za celý deň nepodarilo spraviť kúzlo na excellent.

Čim lepšie sa vám kúzlo podarí spraviť, tým mate väčšiu šancu že sa vám udalosť splní a vy dostane fragment do svojej zbierky. Je tu až 10 tipov zbierok a každá udalosť je radená pod inú zbierku. Vyplňovanie tejto zbierky pripomína nalepovacie album a väčšinu času strávite tým, že budete vyplňovať túto zbierku.

Profesie

Za levelovanie zbierky dostávate scrolly a runy. Za scrolly si potom môžete vylepšovať svoju postavu v talentovom strome. Ak ste hrali v minulosti RPG hry, tak pochopenie tohto stromu vám nebude robiť problém.

Mate tu 3 talentové stromy professor, auror a magizoologist. Ak hráte sám tak je jedno čo si vyberiete ale ak hraté s kamarátmi tak je lepšie keď sa skombinujete.

Elixíry a mapa

Do bojov si môžete zobrať aj elixíry, ktoré fungujú podobne ako jedlo v Pokemon Go. Jeden vám napríklad zníži obtiažnosť druhý vám zdvojnásobí získavanie exp. Elixíry varíte v kotlíku ale musíte mať potrebné rastliny. Na výber máte medzi normálnym a zlatým kotlíkom.

Výhoda zlatého kotlíka je že môžete robiť viacej elixírov naraz ale musíte si ho  vypožičať čo stojí mince. Na vyrobenie elixíru potrebujete rastliny, tie nájdete po ceste v hojnom počte.

Mapa je trochu komplexnejšia oproti Pokemon Go a nájdete tu rôzne domy, ktoré vám dávajú energiu, rastliny alebo mince. Dokonca tu nájdete aj vlajky, ktoré označujú akú udalosť v danom okolí nájdete.

Portkeys

Portkeys sú niečo ako vajcia v Pokemon Go a otvoríte ich chodením. Na výber mate z 2km, 5km a 10km portkeys. Môžete ich odomknúť buď zlatým alebo strieborným kľúčom. Strieborné sú lepšie a tiež ich máte obmedzený počet. Jeho výhodou je že môžete otvárať viacej portkeys naraz. A oplatí sa ním otvárať 5km a 10km portkey.

Fortress

Najzaujímavejšia vec, ktorú v Harry Potter: Wizard Unite môžete nájsť sú fotress alebo po našom pevnosti. V pevnostiach bojujete spolu s ostatnými hráčmi proti počítaču a má až 20 levelov. Tie prvé môžete prejsť aj sami, no na tie vyššie si už musíte zobrať kamarátov.

Do pevnosti sa dostanete pomocou run, ktoré získavate z truhiel. Bojujete tak, že namierite svoju paličku na hviezdičku na obrazovke, lenže na to máte krátky čas a ak ste nestihli namieriť, tak ste prepásli útok.

Potom útočí váš nepriateľ a vy sa môžete proti nemu brániť použitím kúzla Protego. To zníži trocha poškodenie, v opačnom prípade by ste dostali poškodenie v plnom rozsahu.

Najlepšie je keď si zoberiete kamarátov a máte každý iný profesiu, pretože tá určuje proti akému typu nepriateľov ste lepší. Ale ak hráte sám tak na tom vôbec nezáleží. Dokonca sa našli aj taký hráči, ktorý prešli celu pevnosť sami. Takže ak ste vlk samotár tak sa nemusíte báť že sa niekde zaseknete.

Chýbajúce PvP

Pevnosti sú hlavným ťahadlom hry a väčšinou ich budete porážať sami. Čo trocha zamrzí, pretože je ťažké nájsť niekoho, kto vám pomôže bojovať v pevnosti. V tomto bol Pokemon Go lepšie spravený, pretože ste boli rozdelený do skupín a bojovanie proti ostatným hráčom vás viacej motivovalo vrátiť sa do hry.

Zhrnutie

Harry Potter:Wizards Unite je viacej urobená v RPG štýlu a je tu oveľa väčšia rozmanitosť. Čo mi ale chýba je možnosť bojovať proti ostatným hráčom. Dobývanie pevnosti je síce fajn ale nie je to ono. Preto pochybujem že hrá získa podobnú slávu ako Pokemon:Go. A aký máte vy názor na novú hru Nianticu?

Predchádzajúci článokNajznámejšie strategické hry na mobil roku 2019
Ďalší článokOvládanie Tv cez mobil jednoducho a rýchlo
Moje meno je Damián Durčák mam 20 rokov a som veľkým fanúšikom Fortnite. Začal som ho hrať už od začiatku prvej sezóny, kedy veľa ľudí o ňom ešte nevedelo. Hra ma zaujala už od začiatku a dodnes si pamätám na svoje prvé víťazstvo, kedy som hru ukončil krásnym headshotom zo snipou.

Zanechať odpoveď

avatar
  Registrovať sa  
Upozornenie na