Auto chess je režim v Dote 2, ktorý je jednoduchý na pochopenie ale ťažký na to aby ste v ňom vynikali. Princíp je jednoduchý vhadzujete hrdinov na šachovnicu a oni už potom bojujú sami.

Lenže tento režim je len pre počítačových hráčov a ak si chcete zahrať niečo také na mobile, tak siahnite po hre Auto Chess od štúdia Dragonest, o ktorej si povieme v tejto recenzii

“Originalita”

Ako prvé by som rád zmienil že mobilný Auto Chess sa vôbec nepodobá na počítačovú verziu, až na pár maličkosti a to podobné mena, podobný výzor, podobné mágie, dokonca aj názov je ten istý.

Takže štúdio Dragonest vytvorilo mobilný klon počítačovej verzie a škoda že sa nesnažili zmeniť aspoň názvy hrdinov. Slabá originalita je jediné negatívum ktoré vidím, inak je to výborná hra na mobily.

Základné Princípy

Pre tých ktorý Auto Chess nikdy nehrali, tak vašou úlohou je vhadzovať hrdinov na šachovnicu o rozmere 8×8. Potom ako ich vhodíte, tak hrdinovia už bojujú sami a vy nemôžete zasahovať.

Ja viem znie to jednoducho ale vy sa snažíte hrdinov popritom aj vylepšovať a kombinovať triedy, pretože každý hrdina má svoju triedu. Tak napríklad máte na hracej doske dvoch mechov, takže dostávate mech bonus čo je zvýšená regenerácia pre mechov.

Ďalší bonus je ak nazbierate 4 mechov. Čo sa týka vylepšenia tak musíte mať 3 tých istých hrdinov aby ste mohli jedného vylepšiť.

Takýchto tried je tu množstvo a nie vždy sa vám podarí vybrať mechov, pretože na začiatku kola si môžete vybrať medzi 5 hrdinami a za 2 goldy zmeniť tento výber. Bojujete proti 7 hráčom a posledný, ktorý ostane vyhráva.

Bojuje sa tak že vy zároveň útočíte na hráča a tiež bránite. Môže sa stať že útok bol úspešný ale obrana nie a na koho budete útočiť si nevyberiete ale robí to za vás počítač. Každý hráč ma 100 životov, pokiaľ sa mu minú, tak hra končí.

Rady

Pri hre musíte strategicky rozmýšľať, pretože aj keď celú hru vediete tak nemusíte byť jasný víťaz. Mne sa mnohokrát stalo, že celu hru som prehrával a na konci som ostal posledný. Ak ste hrali Dota Auto Chess, tak nebude mať žiadny problém sa dostať do hry.

Pokiaľ ste ale hru nehrali tak vám odporúčam si pozrieť video na YouTube od Claytana, ktorý vysvetľuje všetky princípy do detailu. A tiež predstavuje najľahšie rozostavenie, ktorým si prešla väčšina začiatočníkov.

Itemy

Poslednou vecou ktorá môže ovplyvniť hru sú itemy, ktoré padajú z NPC ale väčšinou ich stačí nasadiť na hrdinu a veľkú stratégiu tam nečakajte. NPC sú v prvých 3 leveloch a potom od levelu 10 ich nájdete v každom 5 levely.

Ranky a herná mena

Hra sa vás snaží udržať v hre pomocou rankou a aj keď sa nedostanete na prvé miesto určite sa oplatí bojovať o druhé alebo tretie miesto. Ďalej tu je herne mena lízatká a donuty, donuty sa nedajú získať hraním ale lízatká áno.

Za obe meny si potom môžete kúpiť skiny, avatarov, alebo vzhľad šachovníc. Všetko toto je len dizajnové a žiadne Pay To Win tu nečakajte.

Pokiaľ chcete vedieť o aktuálnych mobilných hrách, tak vám odporúčam pozrieť si stránku s recenziami.

PREHĽAD RECENZIE
Celkový hodnotenie
80% %
Predchádzajúci článokApple opäť prekonáva hranice s IOS 13
Ďalší článokPokračovanie série Commander Keen nevyzerá dobre
Moje meno je Damián Durčák mam 20 rokov a som veľkým fanúšikom Fortnite. Začal som ho hrať už od začiatku prvej sezóny, kedy veľa ľudí o ňom ešte nevedelo. Hra ma zaujala už od začiatku a dodnes si pamätám na svoje prvé víťazstvo, kedy som hru ukončil krásnym headshotom zo snipou.

Zanechať odpoveď

avatar
  Registrovať sa  
Upozornenie na