Mobily značky Samsung si prešli dlhým vývojom a keď si pozriete ako mobily vypadajú teraz a ako pred 10 rokmi, tak neveríte vlastným očiam. My sa na všetky mobily značky Samsung Galaxy pozrieme. A povieme o všetkých funkciách, ktoré priniesli za tie roky.

Začiatky

Ako si môžete všimnúť, tak vzhľad sa u každého modelu vyvíjal. A prvý Samsung Galaxy vypadá úplne zaostalo. Ešte keď si pridáte, že tento mobil vyšiel 2 roky po prvom iPhone. Ktorý bol kompletne dotykoví, tak si jednoducho poviete že Samsung vyrábal odpad.

Vtedy ešte bežal na Androide 1.5 alebo 1.6 a dneska by ste s nim už nič nenarobili. Tiež sa asi vtedy nevedeli rozhodnúť či pôjde o tlačítkový alebo dotykový telefón, tak urobili hybrid. Rozhodne si myslím, že keby si vybrali jednu cestu, tak by to bolo lepšie.

Ďalší telefón bol Samsung Galaxy S, ktorý už bol kompletne dotykový a mohli ste ho kúpiť s domovským tlačidlom alebo bez neho. Ale opäť keď ho porovnáme s iPhone 3, tak nemá žiadnu šancu. Hlavne preto že iPhone 3 môžem využívať ešte dnes no zo Samsung Galaxy S už moc toho nenarobím.

Potom tu máme Samsung Galaxy S2, ktorý mladý ľudia môžu poznať. A oproti Galaxy S prešiel na procesor Snapdragon inak tu nezaznamenávam nejaké výrazne zmeny.

Tie prišli až s príchodom Samsung Galaxy S3, ktorý predviedol to že Samsung vie robiť aj kvalitné telefóny a môžete ho používať aj dneska.

Vtedy mohol Samsung aspoň trocha konkurovať iPhone. Potom prišiel Samsung Galaxy S4, ktorý priniesol par nových funkcii ako air hover gesta, kedy ovládate rôzne aplikácie bez toho aby sa dotýkali obrazovky.

Ďalší model ktorý priniesol Samsungu popularitu bol Samsung Galaxy S5. Pretože priniesol vode-odolné telo a čítačku odtlačku prstov. Tiež rýchlejšie nabíjanie, jednoducho priniesol množstvo funkcii.

Keď Samsung prerazil

A potom prišiel Galaxy S6, ktorý posunul firmu na novú úroveň. Myslím si, že vtedy Samsung povedal, že do každého smartfónu dáme najnovšiu technológiu akú máme.

Asi si všimli že Apple od začiatku ponúka prémiový dizajn, najlepšie funkcie. A tak prišla oceľová konštrukcia, k tomu ešte na zadnej strane pribudlo sklo. Prvej plastové smartfóny dostali vzhľad ktorý si zaslúžili.

Potom prišiel rovnako skvelý model Samsung Galaxy S7 Edge zo zaoblenými okrajmi, ktoré sa mne osobne veľmi páčia. A tento model konkuroval iPhone 6, a Samsung sa tak konečne mohol vyrovnať Apple.

Najnovšie modely

Po ňom prišiel Galaxy S8, ktorý mal lepší výkon ale za to sa zbavil zaoblených okrajov a moc nových funkcií nepriniesol. Skôr som viacej nadšený zo Samsung Galaxy S9, ktorý bol definitívne lepší ako predošlý model.

Tiež sa tam udialo množstvo zmien hlavne čo gest týka. A aby som nezabudol tak zmizlo domovské tlačidlo a pribudla 1 kamera, ktorá priniesla zmenu vo fotení. Posledný model je Galaxy S10, prednú stranu zaberá z 99% displej a na zadnej strane môžete nájsť 3 kamery.

Porovnánie

Teraz si porovnáme rýchlosť zapínania smartfónu pri každom modeli, a klasický Samsung Galaxy vynecháme. Pretože ten mal ešte tlačidla a nevedelo sa či je dotykový alebo nie.

Rýchlosť zapínania každého smartfónu

  • 1. miesto: Samsung Galaxy S10
  • 2. miesto: Samsung Galaxy S9
  • 3. miesto: Samsung Galaxy S8
  • 4. miesto: Samsung Galaxy S6
  • 5. miesto: Samsung Galaxy S
  • 6. miesto: Samsung Galaxy S5
  • 7. miesto: Samsung Galaxy S7
  • 8. miesto: Samsung Galaxy S2
  • 9. miesto: Samsung Galaxy S4
  • 10. miesto: Samsung Galaxy S3

Ako si môžete všimnúť, tak na prvých miestach sú S10, S9, S8 a potom S6. Takže prvé tri miesta si zobrali najnovšie modely ale potom to už ide náhodne.

Porovnanie procesorov a internetu

Ďalšou položkou na porovnanie je procesor, kde si všetky zariadenia obsahujú Snapdragon až na prvý Galaxy S. Tu nieje potreba zobrazovania rebríčka, pretože výkon každého smartfónu sa každý rok zlepšoval.

Chcel som tu porovnať aj rýchlosť internetu ale od S3 je rýchlosť stabilná a od S10 sa takmer nelíši. Asi preto lebo že všetky smartfóny obsahujú rovnaký prehliadač

Porovnanie čítačky odtlačku prstov a fotoaparátov.

Ďalšia vec ktorú som porovnal je čítačka odtlačku prstov, ktorú môžete nájsť v Samsungu od modelu S5. Opäť všetky čítačky fungovali naozaj dobre a veľmi sa nezmenili.

Čo sa týka fotoaparátu, tak Samsung vždy ponúkal v každom modeli kvalitný fotoaparát. V jedinom čom sa od seba fotoaparáty líšia je počet, kedy v S9, pribudol jeden a pri S10 pribudol ďalší. My tak u S11 očakávame aspoň 4 fotoaparáty.

Samsung vie že teraz nezaujmete ľudí lepším výkonom, pretože hry si môžete zahrať aj na lacných telefónov a to bez toho aby vám sekali. V dnešnej dobe je hlavným ťahákom smartfónu fotoaparát.

Na obrázku si môžete všimnúť porovnanie fotoaparátu Samsung Galaxy S a Samsung Galaxy S10. Na ľavej strane vidíte rozmazanú fotografiu, kde ledva viete čo sa nachádza. A na pravej strane vidíte krásnu fotografiu, kde je všetko spracované do detailu

A takýto pokrok sa udial za 10 rokov vývoja. Z fotografie, kde neviete poriadne rozoznať čo sa na nej nachádza až na fotografiu do posledného detailu. Predný fotoaparát bol v Samsungu až od Galaxy S2 a v tomto bol Samsung vždy lepší než iPhone.

Záver

Ako ste si mohli všimnúť, tak technológia Samsungu sa za 10 rokov poriadne zmenila. Od tlačítkového mobilu až po smartfón, ktorého displej zaberá 99% obrazovky. Ak by ste chceli vedieť vývoj aj inej značky telefónu, tak mi o tom dajte vedieť dole v komentári.

Predchádzajúci článokDISTRAINT: Deluxe Edition, napínavá hororovka
Ďalší článokHry na tablet, ktoré stoja za vašu pozornosť
Moje meno je Damián Durčák mam 20 rokov a som veľkým fanúšikom Fortnite. Začal som ho hrať už od začiatku prvej sezóny, kedy veľa ľudí o ňom ešte nevedelo. Hra ma zaujala už od začiatku a dodnes si pamätám na svoje prvé víťazstvo, kedy som hru ukončil krásnym headshotom zo snipou.

Zanechať odpoveď

avatar
  Registrovať sa  
Upozornenie na