Pokemon Go vyšiel pred 3 rokmi a pobláznil celý svet. Na ulici by ste vtedy ťažko hľadali človeka, ktorý o tomto fenoméne nevedel. Hral to cely svet, a celý internet bol zaplnený článkami o Pokemon Go.

No dneska je to trochu inak ale Pokemon Go ma stále svoju hráčsku  základňu. A mnoho ľudí sa k hre vracia a ak vy patríte medzi týchto ľudí a chcete začať s Pokemon Go, tak som si pre vás pripravil rôzne triky a návody, ktoré z vás spravia lepšieho lovca Pokemonov v roku 2019.

Prejdeme každú oblasť a tiež si vysvetlíme základy ako napríklad ako chytiť pokémona, kde nájdete najviac pokemonov, ako bojovať v gyme. Ako sa Gymi raiduju, ako sa dá tradeovať a ako bojovať s ostatnými hráčmi. Je tu toho naozaj veľa o čom budeme hovoriť tak poďme na to

Ako chytiť pokémona

Prvá vec ktorú v Pokemon Go urobíte je vypnutie AR pretože s týmto režimom sa chytajú pokemoni omnoho horšie . A urobíte to tak že pri chytaní pokemonov mate v pravom hornom rohu vypnutie AR.

Poďme si povedať o tom ako chytať pokemonov správne. Zájdeme trocha do technických detailov. Prvou vecou je že kliknete na pokemona na mape a tým s nim začnete bojovať.

Na výber mate z 3 pokeballov. Prvý je základný červena s ktorým mate najhoršiu šancu chytenia pokemona potom modrý a najlepšia je žltý.

Potom tu mate berries ktoré vám taktiež pomáhajú zvýšiť šancu chytiť pokemona, upokojiť pokemona čím nebude útočiť a ani sa hýbať alebo dostanete dvojnásobok candy po jeho chytení. Zaleží na vás ktorú berries použijete na daného pokémona.

Curve ball

Keď chytíte pokeball môžete si všimnúť že na pokemonovi sa objavuje farebný kruh. Tento kruh značí rôznorodú obtiažnosť ulovenia každého pokémona. Kde najťažšia je červená potom je žlta a najlepšie je keď máte zelenú.

Najlepšia technika chytania pokemonov je pomocou curve ball, ktorú
sa odporúčam učiť od začiatku čím sa stane hra pre vás omnoho jednoduchšia.

Curve ball budete mať keď točíte s pokeballom až dovtedy keď nebudú okolo neho hviezdy. Tuto Curve ball môže hodiť buď nice, great alebo excellent, pričom sa musíte snažiť hodiť pokeball keď bude kruh malinky a pritom sa musíte trafiť do jeho stredu.

Celkom potrvá keď sa ako tak naučíte takto pokeball hádzať. Ale vďaka tomu majú pokémoni menšiu šancu že vám vyskočia pokeballu.

Základne znalosti o pokemonoch

Teraz sa poďme pozrieť na to ako nájsť pokemonov, v dolnom pravom rohu vidíte aký pokemoni sú vedľa vás. A keď ich chcete nájsť tak už len stačí kliknúť na pokemona a potom kliknúť na kroky a ono vám to už ukáže ako ďaleko sa nachádza.

A hneď ako ste daného pokemona našli a chytili tak vždy dostanete 3 veci. Na pravej strane si môžete všimnúť cukrík čo značí candy. Na ľavej strane ampulka je stardust a posledná vec je EXP, ktoré potrebujete na zvyšovanie svojej úrovni v hre.

A načo vám ten stardust a candy sú? Tak ak si kliknete na ktoréhokoľvek pokémona vo vašej zbierke môžete si všimnúť power up za stardust a Candy. Pričom každé power up vylepšuje pokemonove CP čo znamená combat power.

Pokestop

Ďalšia vec ktorú v spomeniem sú pokestopy, čo sú tie modré značenie v hre. Z týchto pokestopov môžete získavať rôzne veci a ako ňou otočíte prepne sa na fialovú čo značí že s nej už nič nedostanete. Ale nebojte sa o 5m je späť v modrej podobe. A vy si tak môžete znova potočiť aby ste dostali nejaké veci.

Eggs

Taktiež si rozoberieme vajcia v hre. Mate na výber zo 4 druhov vajec pričom 2km 5km a 10km môžete získať z Pokestopov a potom je tu špeciálne 7km ktoré môžete dostať od svojho kamaráta ako darček.

Tieto vajcia si potom môžete dať do rôznych inkubátorov , kde je klasický alebo vylepšený ktorý skráti vašu vzdialenosť ktorú musíte prekonať. A jediný spôsob akým vajíčko necháte vyliahnuť je chodením.

Taktiež nemôžete chodiť len po izbe z rohu do rohu musíte skratka tuto vzdialenosť prejsť napríklad klasickou prechádzkou. Pretože každých 8m vám hra meria vzdialenosť.

A tiež je dobre zmieniť že nemôže bežať ani isť autom. Maximálna rýchlosť ktorou môžete isť je 10.5km/h inak vám hra nebude počítať body

Spoločník na prechádzkach

Už keď sme pri tom chodení tak si určite stoji za spomenutie, že si môžete vybrať jedného pokemona ktorý s vami bude chodiť na prechádzky.

Tým pádom môže získavať váš pokemon candy navyše. A nastaviť si to môžete tým že kliknete na svojho avatara a potom uvidíte 3 možnosti z ktorých si vyberiete buddy. Tam už len stačí vybrať svojho obľúbeného pokemona a máte postarané.

Adventure sync

Zaujímavou funkciou ktorú ste v hre nenašli keď vyšla je Adventure sync. Je to nová funkcia ktorá meria vašu vzdialenosť bez toho aby ste mali hru zapnutú. Toto môže slúžiť na vytiahnutie vajec.

Nastavíte si to keď kliknete na vašu pokeball a v pravo hore vidíte settings. Tam sa rozhliadnite po Adventure sync. Odporúčam sa uistiť či máte tuto funkciu zapnutú.

Gym a tými

Ďalšou vecou sú gymy, ktoré sa vám odomknú po získaní úrovne 5. A vy si musíte vybrať za aký tým sa postavíte. Mate na výber medzi týmami Instinct, Mystic, Valor. Hneď ako mate vybratý gym, môžete sa zúčastňovať bojov o gym alebo raidov.

Vyberte si múdro pretože neskoršie v hre nebudete môcť zmeniť stranu. A ako si vybrať najlepší tým? Tak ako prvé by som počkal a rozhliadol sa ktorých gymov vidím najviac vo svojom okolí. A Podľa toho by som sa rozhodol či chcem alebo nechcem bojovať proti väčšine.

Alebo by som sa rozhodol podľa vašich priateľov a pridal sa do ich týmu. Do gymu môže váš tým vložiť maximálne 6 pokemonov. Ak vložíte svojho pokemona do gymu tak následne získavate hernú menu. Taktiež pokemoni v týchto gymov majú zdravie ktoré sa dopĺňa časom alebo to môžete urobiť pomocou Berries.

Raidy gymov

Ak vidíte nad gymom vajce značí to že ide o raid. A celkovo ma raid 5 obtiažnosti, kde na piatej obtiažnosti budete potrebovať skupinu, ktorá sa skladá z 3-5 hráčov. Ale to všetko závisí aj od výšky vašej úrovne.

Do raidu sa môžete dostať len za pomocou raid passu, kde nájdete 3 rôzne raid passy. Prvý je daily raid pass, ktorý získate otočením pokestopy ale len jeden za deň.

Premium raid pass, ktorý si musíte kúpiť za hernú menu a posledný EX raid pass, ktorý získate za dokončenie raidu a EX eligable gymov.

I.V.

Aby som nezabudol pri tom všetkom spomenúť, v hre sú dve hlavne vlastnosti a to je CP a I.V. O CP sme si už hovorili a I.V ukazuje potenciál na vylepšenie.

Túto vlastnosť si môžete zistiť tým že prejdete na svojho pokémona a tam kliknete na 3 čiarky a potom na appraise. Kde sa objaví tréner ktorý vám povie všetko, a ak ho všetkých smeroch vychváli znamená to že daný pokemon má vysoké I.V.

Počasie

Ako ste si mohli v pravom hornom rohu všimnúť je tam odteraz slniečko, čo je znak počasia. Toto počasie sa mení každú hodinu a je ich viac druhov. A samotnú hru to ovplyvňuje v rôznych spôsobov.

Takže napríklad ak je slnečno tak vidíte viacej grass, fire, a ground pokemonov. Alebo si môžete všimnúť že ak bojujete v gymoch tak pokemoni daného počasia máju zvýšený útok. Čo značí mala modra značka nad útokom. Tu si môžete všimnúť ktoré počasie je pre ktorých pokemonov.

Na mape si môžete všimnúť že pokemoni daného počasia máju okolo seba taký modrý kruh. A a tiež stoji za spomenutie že ak hráte Pokemon Go pravidelne hromadí sa vám Day streak, kde po 7 dnoch dostane nejaké tie veci ale hlavne stardust.

A je super získať extra stardust, nikdy neviete kedy sa hodí. Pokemonov nemusíte len vylepšovať ale ich môžete nechať vyvinúť, čo stoji trocha viacej candy ako power up.

A Niektorý pokemoni potrebujú aj špeciálne veci k tomu aby sa vyvinuli, kde najvzácnejšia je Sinnoh stone, ktorý získate tým že budete bojovať proti ostatným hráčom.

Field research

Ďalšia super vec v Pokemon go je field research, a v hre nájdete 2 druhy field research. V pravom dolnom rohu môžete vidieť prvú field research.

Tu dokončíte tak že každý deň splníte úlohu za ktorú dostanete poštovú známku. Po získaní 7 takýchto známok dostanete množstvo super veci a určite sa to oplatí plniť.

Ale ak sa vám nepáči vaša úlohou tak ju môžete stlačením krížika zmazať a keď sa dostanete k pokestop, tak otočením získate novú úlohu.

Toto môžete robiť každých 24h. Druha field research je mýticky úloha. Vďaka tejto mýtickej úlohe môžete získať Mew, Celebi, Spiritomb a Melton pokemona.

Ale na začiatku by som sa na ňu až tak nesústreďoval pretože niektoré úlohy sú naozaj náročne a je možné ich splniť až na úrovni 25.

Trade, friendship, PvP

Teraz povieme niečo tradingu, priateľov a PVP. Takže ako prve potrebujete mať nejakého priateľa. Priateľstvo je jediná cesta ako môžete s niekym tradeovať a sú dva spôsoby ako si môžete takého priateľa pridať.

Prvá je tým že mu dáte svoj friendship kód alebo možnosť dva je pre-skenovať QR kód. Na to aby ste priateľstvo budovali spolu niečo robiť aspoň raz za deň.

Čo značí buď trade, bojovanie proti sebe alebo čakanie na otvorenie darčeka alebo vy mu darujete darček. Benefity priateľstva sú rôzne napríklad lacnejší trade, a na obrázku mate vypísané všetky úrovne priateľstva a tiež k ním mate priradené benefity.

A ako ultra a best friend môžete bojovať spolu bez toho aby ste boli pri sebe. Takže budovanie priateľstva má cenu. Boje sú klasické a podobajú sa gymu, kde si zvolíte 3 pokemonov a boj začal.

Záver

Tak došli sme na koniec nášho článku. Dúfam že vám Pokemon návod poslužil a po prečítaní sa stanete majstrom sveta Pokemon Go, alebo si aspoň zdokonalíte svoje zručnosti. A aby vám váš mobil fungoval správne odporúčam vám pozrieť 7 rád ako si zrýchliť mobil, alebo sa pozrite na najlepšie hry na mobil.

Predchádzajúci článok7 praktických rád ako zrýchliť váš mobil
Ďalší článokVyber najlepších smart hodiniek pre deti
Moje meno je Damián Durčák mam 20 rokov a som veľkým fanúšikom Fortnite. Začal som ho hrať už od začiatku prvej sezóny, kedy veľa ľudí o ňom ešte nevedelo. Hra ma zaujala už od začiatku a dodnes si pamätám na svoje prvé víťazstvo, kedy som hru ukončil krásnym headshotom zo snipou.

Zanechať odpoveď

avatar
  Registrovať sa  
Upozornenie na