Nič lepšie nevystihuje Pocket Cowboys ako netradičná kovbojka, pretože ešte som nevidel kovbojku, ktorá by bola stratégia. Je vidieť že autori od Foxglove, neradi chodia po vyšliapaných chodníkoch a vymýšľajú niečo nové. Pričom na výsledok ich snaženie sa teraz pozrieme.

Oboznámenie sa s mechanikami hry

Keď hru zapnete ihneď na vás vybehne tutorial, ktorý vás oboznámi zo základnými mechanikami hry. Ale aj keď ho prejdete budete chápať tak 50% hry a zvyšok sa musíte naučiť hraním. Každý zápas hráte proti 3 hráčom a do zápasu si beriete 3 postavy. Ak by jedna zomrela tak sa oživíte s druhou.

Na začiatku sa zjavíte v jednom zo 4 rohov a prvý hráč ktorý ziska 3 killy vyhráva. Celá mapa je rozložená na polička, ktoré vypadajú ako v hre Might & Magic Heroes. Každé kolo si môžete zvoliť akciu a to pohnúť sa, strieľať alebo nabíjať a na konci kola sú akcie všetkých hráčov vyhodnotené.

Každá akcia má svoju prioritu najprv pohyb až potom streľba. Napríklad vy ste dali strieľať na políčko, a protivník si vybral že sa pohne na to polička. Pohyb sa vyhodnocuje ako prvý, čiže protivník sa tam najprv pohne a vy ho tam potom strelíte a mate kill.

Každá postava má inú prioritu streľby taký lukostrelec zaútočí
pomalšie ako sniper, takže ak ty dvaja dajú na seba zaútočiť, tak sniper zaútočí prvý a zabije lukostrelca.

Rôznorodosť postav

Celkovo máte na výber medzi 12-timi postavami a na začiatku dostanete 3 postavy: sniper, marauder, bandit. Kde každá postava je unikátna, tak napríklad sniper môže strieľať cez celu mapu alebo marauder môže strieľať len okolo seba ale zasiahne 5 políčok.

Ako postupujete hrou tak si odomykáte ďalšie postavy, ktoré môžu sedieť do vášho štýlu hrania. Postavy je možné vylepšovať zbieraním kartičiek, čim získajú rôzne pasívne schopnosti. Napríklad ak sniper stoji viac ako jedno kolo namieste tak získa neviditeľnosť.

Ku každej postave si môžete dať aj rôzne predmety, napríklad nôž s ktorým môžete útočiť okolo seba alebo mrkva čím prilákate k sebe koňa.

Za prve a druhe miesto dostanete truhlu, ktorej ale otvorenie trvá najmenej hodinu. Čo ma troška štve, pretože len z truhiel môžete získať karty na vylepšovanie postav alebo karty do kasína.

Kasíno a nepotrebná herná mena

V kasíne môžete vymeniť karty za nejakú odmenu, napríklad vaše dva páry za 700 zlatých. Čo ale nieje dobre výmena pretože za hernú menu si tu toho nič moc nekúpite a jedine na čo ju budete potrebovať je zápas, pretože každý zápas stojí nejaké tie peniaze.

Ak vás nebavia zápasy proti ostatným hráčom tak si môžete dať súboj proti vaším kamarátom, kde všetky nastavenia hry máte plne vo svojej moci. A môžete si do hry pridať aj botov čim sa hrá stáva trocha zaujímavejšia.

Jediná vec, ktorá sa mi na hre nepáči je horšie urobený system platenia, na to aby ste nazbierali kartičky na vylepšenie potrebujete otvoriť truhly, čo zaberá kopu času.

Za pozeranie reklamy dostanete pár zlatých, ktoré sú vám k ničomu. A kvôli tomu vám príde hra po hodine hrania repetetívna. Skôr je určená na občasné hranie, kedy si dáte raz začas pár zápasov.

PREHĽAD RECENZIE
Celkový dojem
70 %
Predchádzajúci článok5 aplikácii, s ktorými si vyberiete zvonenie na mobil
Ďalší článok10 najlepších smartfónov do 150€, ktoré vás prekvapia
Vítam vás na mojom blogu, moje meno je Damián Durčák mam 20 rokov a som veľkým fanúšikom mobilných hier. Medzi moje obľúbené tituly patri Clash of Clans a Brawl Stars ale čim ďalej tím viac skúšam aj nové tituly, o ktorých potom píšem na mojom blogu Mobileninja.

Zanechať odpoveď

avatar
  Registrovať sa  
Upozornenie na