Konečne sme sa dočkali poriadnej multiplayerovéj hororovky na mobil po vzoru Day by Daylight alebo Piatok 13-teho. Horrorfield si berie z tejto dvojice len to najlepšie a všetko pretavuje do mobilnej verzie.

Nečakal som že niekto dokáže niečo podobné ale autori z Skytec Games nám ukázali že sa to naozaj dá. A podarilo sa im to naozaj skvelo ale nepredbiehajme recenziu a poďme sa na to všetko pozrieť pekne postupne.

Naplň hry

Horrorfield sa inšpiruje viacej Dead by Deadlight a vašou hlavnou úlohou je utiecť jednou z dvoch brán. Lenže najprv musíte opraviť 5 generátorov, aby ste mohli otvoriť bránu. Na mape je celkovo 7 generátorov a každú hru sú náhodne rozložené.

Toto platí ak ste preživši, ak ste vrah tak vašou úlohou je pochytať všetkých preživších, čim vyhráte. Ako vrah alebo psycho nemôžete zomrieť ale úlohu ste nesplnili ak niekto ušiel.

Najprv ale budete hrať za preživšieho, ktorý musí utiecť a vraha si môžete odomknúť až na levli 5 a ešte musíte mať 10 secret seal, ktoré získavate za levelovanie postav. Mne sa podarilo odomknúť prvého vraha až v leveli 8. A dostať sa na taký level vám zaberie 5 až 6h hrania.

Keď hráte za preživšieho môžete si vybrať z 7 postav, kde každá postava je niečim zvláštna, jedná je dobra na opravovanie, druhá zase na liečenie. Ale na začiatku dostanete Jacka ktorý je najrýchlejší v hre a tiež sa s ním dobre opravujú generátory.

Štatistiky a schopnosti

Po čase si môžete odomknúť Mary, ktorá je určená hlavne na liečenie ale môjmu štýlu hrania až tak dobre nevyhovovala. Každá z týchto postav má vlastný level, kde maximálny level je 30 a každé 3 levely si môžete vylepšiť nejakú schopnosť danej postavy.

Dole na obrázku si môžete všimnúť ako vypadá taký strom schopnosti. Každé takéto vylepšenie stojí nejaké peniaze a tiež to trvá kým sa to daná postava naučí.

Ale väčšinou to vylepšuje štatistiky postavy. Ale sú aj špeciálne vylepšenia , napríklad že nebude zanechávať krvavé stopy keď vás vrah zraní. A celkový strom schopnosti je skvele spracovaný.

Čo týka štatistik tých máte 6 a každá z nich je rovnako potrebná. Myslím tým že opravovanie je rovnako cenné ako rýchlosť postaví. Hneď ako si vyberiete postavu, tak ihneď hráte bez toho aby ste čakali.

Hranie za preživšieho

A tiež dostanete hráčov s rovnakým levelom postavy. Vašou úlohou ako som spomínal je opraviť generátory, ale musíte si dávať pozor na vraha a jediné čo vám indikuje kde sa vrah nachádza, je bitie vášho srdca.

Keď vás vrah nájde a udrie tak dostanete adrenaline rush, kedy ste chvíľu rýchlejší ale potom ste pomalí, zranený, a ešte k tomu zanechávate krvavé stopy. Teraz musíte počkať keď vás niekto vylieči alebo sa vyliečite sami pomocou itemu lekárničky.

Keď vás ale vrah udrie znova tak vás zloží a potom vás presunie do klietky. Môže sa stať že vás vrah len zloží ale zabudne vás dať do klietky, kedy sa po chvíli opäť zdvihnete. Z klietky sa dostanete len pomocou spojencov alebo itemu, ale tam je iba 20%, že sa vás to naozaj dostane z klietky.

A keď sa už dostanete z klietky, tak ste zranený a musíte sa vyliečiť. Tiež nemôžete byť v klietke stále ale len určite čas a po jeho uplynutí ste prehrali.

Itemy

Ku prežitiu vám pomôžu itemy. Na začiatku môžete nosiť do hry 2 itemy, keď dovŕši postava lvl 7 tak 3 a pri lvl 15 až 4. Lenže 3. a 4. slot pre itemy si budete musieť kúpiť za zlato čo je špeciálna herná mena o ktorej si povieme neskôr.

V hre je dokopy 13 itemov a každý item je odlišne spravený a niektoré sa dajú spolu kombinovať. Napríklad môžete spolu skombinovať strieborne náboje, svätenú vodu a brokovnicu, a potom vaša brokovnica dostane konečne grády, v tomto prípade nieje ani vrah v bezpečí.

Všetky tieto itemy môžete vyrábať vo workshope na workbenchi a každý item ma určitú dobu vyrábania a najvyššia sa pohybuje pri 90m. Vo workshope máte jeden workbench na vyrábanie a za 100 zlatých si môžete dokúpiť ďalší, maximálne ich môžete mať 6.

Tak isto ako preživši máju itemy, ten istý system ma aj vrah, kde sa jeho itemy robia v Dark smithy a funguje ten istý princíp ako pri preživších. Ale zo začiatku nečakajte nejaké skvelé itemy.

Hranie za vraha

Hra za vraha je odlišná a prináša niečo nové. Vašou úlohou je pochytať všetkých preživšich a riadite sa hlavne zvukom, takže ak niekto vykríkne od bolesti alebo zairský generátor pri oprave, tak vidíte šípku na mape ktorým smerom je daný preživší.

A keď ste blízko tak vidíte aj stopy, kedy získate menšiu rýchlosť ak ich nasledujete. Stačí len ak sa k preživšiemu priblížite a postava za vás zaútočí automaticky

Jedinou nevýhodou je, že vy nemôžete prechádzať cez dvere ale musíte ich rozbiť a sú rôzne typy dverí, jedny sa rozbíjajú ľahko druhe zase ťažšie.

Freemium model platenia

Táto hra ma naozaj skvelý model zarábania podľa ktorého by sa mohlo inšpirovať množstvo hier. Tak za prvé máte strieborné mince ktoré získate hraním a za druhé prémiovú menu zlaté mince, ktorú si kúpite alebo tiež získate hraním, ale za deň maximálne 50 + 15 ak hru navštevujete pravidelne.

Ale ak si chcete skrátiť čas trénovania postavy, tak všetko môžete urobiť za pomocou pozretia reklamy, kedy sa vám čas skráti o 20m. Napríklad trénovanie trvá hodinu tak si stačí pozrieť 3 reklamy a mate postarané. To isté platí aj vo workbenchy, ak chcete nejaký item vyrobiť hneď, tak vám stačí pozrieť reklamu.

Čiže zlato môžete míňať na potrebne veci ako kupovanie slotov alebo ďalšieho workbencha. Tiež to môžete minúť na prémium ktoré skráti všetky časí trénovania na 0. A to sa hodí ak budete trénovať postavu 8h. Zo začiatku skôr odporúčam kúpiť workbench alebo ďalší slot na itemy.

Rady pre prežitie

Naučte sa mapu

Toto je asi najzákladnejšia rada ktorú vám môžem dať, naučte sa mapu aby ste vedeli kde čo je. Takto nemusíte blúdiť viete kde presne sú východy a tiež kde pravdepodobne budu generátory. V tejto hre je znalosť mapy základ. Dokopy sú tu tri mapy a naučiť sa ich nieje ťažké, keby som vám mal dať len jednu radu tak by to bola táto.

Venujte sa svojej špecializácii

Vždy sa špecializujte v hre na to, načo je vaša postava stvorená. Ak mate vysoké štatistiky opravovania, tak sa vám neoplatí liečiť ostatných. Naopak ak máte vysoké štatistiky liečenia, tak vám opravovanie generátorov bude trvať dlho. A tiež vám to bude iskriť, čo vytvorí hluk a priláka vraha.

Oslobodzujte svojich spojencov

Keby tuto radu počúvala väčšina ľudí, tak by sa ta hra hrala oveľa lepšie. Vždy majte nepamäti oslobodzovanie vašich spoluhráčov, pretože čim viac hráčov nažive, tým väčšia šanca na útek. A čim viacej hráčov utečie, tým väčšia odmena je na konci. Keď sa podarí všetkým hráčom utiecť tak odmena je naozaj vysoká čo sa aj zlata týka.

Zapamätajte si kde sú dvere

Toto vám môže prísť ako rozšírenie prvej rady ale dal som to osobitne. Vždy si zapamätajte kde sú najbližšie dvere, pretože vrahovi trvá nejaký čas, kým ich rozbije a vy sa zatiaľ môžete vytratiť. Sami tak nemusíte použivať žiadne itemy aby ste ušli.

Použivajte itemy rozumne

Toto tiež odporúčam dodržiavať a nepoužívajte itemy bezhlavo, pretože ako ich raz použijete musíte počkať nejaký čas keď ich môžete znova použiť. A keď máte možnosť utiecť cez dvere alebo nejaký iným spôsobom tak to využijte.

Záver

Pokiaľ sa vám Horrorfiled páčil môžete si ho stiahnuť pomocou tlačidla dole. Za mňa to je skvelá hra ale rád by som počul váš názor. A čo si o hre myslíte, pokojne vyjadrite dole v komentári. Pokiaľ chcete vyskúšať iné hry tak sa môžete inšpirovať Harrym Potterom alebo ďalšími multiplayerovími hrami.

PREHĽAD RECENZIE
Celkový dojem
80 %
Predchádzajúci článok8 najlepších aplikácii na učenie angličtiny
Ďalší článokZarábajúce aplikácie, ktoré sa oplatí mať v mobile
Moje meno je Damián Durčák mam 20 rokov a som veľkým fanúšikom Fortnite. Začal som ho hrať už od začiatku prvej sezóny, kedy veľa ľudí o ňom ešte nevedelo. Hra ma zaujala už od začiatku a dodnes si pamätám na svoje prvé víťazstvo, kedy som hru ukončil krásnym headshotom zo snipou.

Zanechať odpoveď

avatar
  Registrovať sa  
Upozornenie na