Ďalší mesiac je za nami a to znamená, že na mobily sme sa dočkali ďalších skvelých hier. Mesiac Jun bol bohatý na hry a my si predstavíme tie najlepšie ktoré nám priniesol. Medzi najzaujímavejšie určite patrí Harry Potter: Wizards Unite od tvorcov Pokemon Go.

1. Archero

Archero sa snaží priniesť niečo nové do sveta mobilných hier a prináša unikátny gameplay. V hre prechádzate miestnosťami a popritom ničíte všetkých nepriateľov ktorý vám prídu do cesty. Za zabíjanie dostávate schopnosti, ktorých je viac než 1000.

Len tu je jeden malý háčik a to že keď umriete, tak začínate od znova. Čo sa dosť podobá na Binding of Isaac. V tejto hre ale neovládate strieľanie ale len pohyb a to jedným prstom, hrdina už potom strieľa automatický. Nebojte sa repetetívnosti kedže levely sú náhodne generované.

2. Dumb Ways To Draw

Jednou z najlepších hier, ktorú som na zabitie nudy hrával bola séria Dumb Ways to Die. Autori tejto série prišli s originálnym pokračovaním s názvom Dumb Ways to Draw. No tentoraz ako s názvu vyplýva, si precvičíte svoje kresliace zručnosti.

Nemusíte sa báť nejakého komplikovaného kreslenia, všetko je jednoduché a väčšinou na to aby ste zachránili fazuľku stačí nakresliť jednu čiaru. Sú tu prekážky ako demolačná guľa alebo násilná včela. A všetko je tu opäť podané humorným spôsobom.

3. WWE Universe

Na počítači nájdete veľa skvelých wrestlingových hier ale na mobily takmer žiadnu. Tento problém sa snaží vyriešiť nové WWE Universe, ktoré ponúka autentickú hrateľnosť na mobilných zariadeniach. Vy si môžete zahrať za svoje obľúbené hviezdy ako je The Rock, Roman Reigs alebo Becky Lynch nech ste kdekoľvek.

Všetko je prispôsobené na mobily a ovládanie je jedným prstom. V príbehom móde si tvoríte svoju vlastnú dejovú líniu. A môžete si vytvoriť aj vlastného wrestlera a trénovať ho.

4. Fishing life

Je na čase si oddýchnuť od tých všetkých brutálnych a akčných hier, tým že sa vydáte na pokojnú rybačku. V hre sa konečne uvoľníte a vychutnáte si nádhernú grafiku zmiešanú s pokojnou hudbou oceánu. Vo Fishing life nečakajte žiadne zdĺhavé lovenie alebo komplikovaný talentový strom ale skôr upokojujúcu hru.

Áno aby ste pri hre ostali dlhšie, tak autori do nej pridali aj nakupovanie lepšej loďky a vybavenia a tiež tu môžete loviť väčšie a väčšie ryby. Ale o to v tejto hre vôbec nejde, skôr o vychutnávaniu si atmosféry.

5. Nom Plant

Na prvý pohľad vypadá Nom Plant ako piraňa rastlinka zo séria Mario. A najhoršie bolo to, že vás dokázala zabiť vtedy keď ste to najmenej čakali. Dokonca aj grafika hry sa dosť podobá na sériu Mario. Ale to je asi všetko čo má s Mariom spoločné.

Vy hráte za túto piraňa rastlinu a ovládate ju jedným prstom. Stlačením začne rásť z kvetináča, popritom ako rastie sa vyhýbate prekážkam, no a keď nájdete vhodný povrch tak ju opäť zasadíte.

6. SpellForce: Heroes & Magic

SpellForce môžete poznať z počítačov, kde sa jedna o naozaj skvelú sériu. Len škoda že jediné čo má mobilná verzia spoločne s touto počítačovou sériou je názov. Ale to neznamená že sa jedná o zlu hru.

Najprv si vyberiete medzi orkami, temnými elfami alebo ľuďmi. Hneď nato sa vrháte do boja proti ostatným armádam a zbierate poklady po mape. Pri boji sa mení pole na 6 hrany, ktoré pripomínajú sériu Heroes Might and Magic.

7. Dawn of Isles

Dawn of Isles je hra od známych tvorcov, ktorý stoja za titulmi ako Creative Destruction alebo Cyber Hunter, kde oba sú Battle Royaly. Preto sa nemusíte báť žeby štúdio nemalo s vytváraním hier skúsenosti. Na prvý pohľad hra vypadá ako Legends of Zelda.

Žáner je to MMO a na začiatku dostanete svoj vlastný ostrovček, ktorý sa snažíte rozostavať. K tomu dostanete krompáč a sekeru aby ste mohli nazbierať suroviny potrebné na výstavbu. Na začiatku pripomína ostatné MMO hry a rozbehne sa to až keď budete bojovať proti ostatným hráčom.

8. Harry Potter: Wizards Unite

Ako som spomínal na začiatku, tak Jún priniesol aj také pecky ako AR hru zo sveta Harryho Pottera. V tejto hre riešite problémy muklovského sveta, kedy doň prenikla mágia. Boje sú tu urobené tak, že musíte zopakovať čiaru na obrazovke a to čo najrýchlejšie a najpresnejšie.

Ak nechcete bojovať, tak sa môžete vydať zbierať suroviny na varenie elixírov. Oproti Pokemon Go hra pripomína viacej RPG. Pretože si tu vyberáte medzi 3 triedami a každá trieda ma svoj vlastný talentový strom.

9. Wonder Boy: The Dragon’s Trap

Tuto hru môžete poznať z počítačov alebo konzol a len nedávno vyšiel port na mobily. Už vtedy si hra našla svojich hráčov a získala vysoké hodnotenia. Najprv si vyberáte či chcete byť wonder boy alebo wonder girl.

Potom začínate ako silný hrdina ale kvôli kliatbe sa premeníte na napol draka a napol človeka, čím aj získate nové schopnosti. Ako prechádzate hrou, tak sa premieňate aj na iných drakov, ktorý máju odlišné schopnosti. Celá kampaň vám zaberie niečo cez 6 hodín.

10. Tesla vs Lovecraft

Na poslednom mieste sa nachádza akčná hra v ktorej si pomeria sily Tesla s Lovecraftom. Najznámejší vynálezca Nicola Tesla bojuje proti monštrám, ktoré poznáte z Lovecraftových kníh. Mimochodom Lovecraft je jeden z najznámejších autorov hororovej literatúry.

Hra tiež vyšla aj na konzoly a PC a port na mobily vyšiel len nedávno. V tejto hre kosíte technologickými vychytávkami hordy monštier. Pocit zo zabíjania monštier tu funguje na výbornú a ani po hodinách vás neomrzí.

Zhrnutie

Ako vidíte tak aj Jún priniesol skvelé herné pecky. Dočkali sme sa portov počítačových hier. Tiež novej hry zo sveta Harryho Pottera ale aj originálnych hier, ktoré rovnako zaujmú. Mňa najviac oslovil Tesla vs Lovecraft a samozrejme Harry Potter. A čo oslovilo vás najviac za mesiac Jún?

Predchádzajúci článokDota Underlords, najlepší Autochess na mobily
Ďalší článokUľahčite si nakupovania s aplikáciami na vernostné karty
Moje meno je Damián Durčák mam 20 rokov a som veľkým fanúšikom Fortnite. Začal som ho hrať už od začiatku prvej sezóny, kedy veľa ľudí o ňom ešte nevedelo. Hra ma zaujala už od začiatku a dodnes si pamätám na svoje prvé víťazstvo, kedy som hru ukončil krásnym headshotom zo snipou.

Zanechať odpoveď

avatar
  Registrovať sa  
Upozornenie na