Vypadá to tak že nové hry na mobil prichádzajú mesačne vo veľkých množstvách. A aby ste sa medzi nimi nestratili, tak si musíte pripomenúť aké skvelé hry nám Máj priniesol. Dokonca tu nájdete jednu veľmi netradičnú hru ktorej koncept sa vám bude páčiť

1. JAWS.io

No kto nemá rad io hry, ktoré sa každý raz snažia zaujať niečím novým a pritom si udržať jednoduchú hrateľnosť. Za pomoci Jaws.io si môžete zopakovať starý film Útok z hlbín, kde hral Samul L. Jackson. Hra sa delí na dve strany na jednej je žralok a na druhej sú lode, tieto strany proti sebe bojujú.

V hre je vždy žralok len jeden hráč a po jeho zabití nastupuje na jeho miesto ten kto ho zabil. Ako žralok sa snažíte nahrabať čo najväčšie skóre tým že ničíte ostatných hráčov alebo jete všetko čo vám príde do cesty.

2. Metal Slug Infinity

Metal Slug môže prísť povedomá niektorým veteránom, pretože sa jednalo o akčnú sériu, ktorá vyšla v roku 1996, takže sa jedná o spin off. No tentoraz sa nejedná o akčnú hru ale skôr o klikačku s postavami zo série Metal Slug

Jediné čo je vašou povinnosťou je vylepšovanie jednotiek, ktoré za vás útočia samé. Ako je zvykom pri klikačkach tak vylepšujete do nekonečná a stále kupujete nové a nové jednotky. A ak si chcete zaspomínať na sériu Metal Slug alebo zahrať nejakú klikačku tak vrelo odporúčam.

3. Onslot Car

Niečo nové sa určite snaží priniesť aj novinka Onslot Car, kde vaše auto jazdí za vás samo a jediné čo ovládate je plyn. Kedy sa do zatáčky snažíte ubrať, aby ste nevyleteli a naopak dupnúť na to keď idete po rovine.

Síce je to jednoduchý koncept a všetko sa to dá ovládať jedným prstom. Ale ak sa to snažíte zdokonaliť tak sa dosť natrápite. Čo ale potom môžete využiť ak hráte online zo svojimi kamarátmi.

4. Humbug

Dobre od jednoduchých hier si dáme pokoj a prejdeme na niečo čo potrápi vaše mozgy. A môžete si byť istý že Humbug vaše mozgy potrápi hneď na začiatku. Pretože v hre už od prvých levelov nájdete skvelé hádanky.

Vy budete hrať za hmyz ako sú napríklad slimáci alebo pavúci. Každý druh hmyzu má iné vlastnosti, čo pridáva na rôznorodosti levelov. A Vy tento hmyz musíte dostať do cieľa a nie vždy to bude jednoduché.

5. Ailment

No už som radšej späť pri akčných hrach a presunieme sa niekde do budúcnosti na vesmírnu loď s hrou Ailment. Vy ako hlavná postava sa prebudíte po 3 dňoch a sami neviete čo sa stalo ale jediné čo viete je, že celá vaša posádka sa premenila na zombikov.

Vám neostáva nič iné len chopiť zbraň a pustiť sa do čistenia lode. Pričom vám poslúži asi to najhlavnejšie a to široký arzenál zbraní, kde si vyberie aj ten najnáročnejší hráč. Popritom ako čistíte loď od rôznej hávede, tak vám hrá skvelý soundrack.

6. DISTRAINT: Deluxe Edition

Osobne zbožňujem rôzne adventury na mobily a Distraint k tomu ešte pridáva hororovu atmosféru. Hru som recenzoval pred nedávnom a na to ako dopadla si môžete pozrieť tu. Hra vás ihneď od začiatku vtiahne do deja.

Vy sa stávate pánom Pricom, ktorý preto aby si udržal skvelo platenú prácu musí vyháňať ľudí z domovou. Lenže všetko sa to pokašle až keď musí vyhnať starú pani ktorá nemá kam isť. Vy sa tak musíte rozhodnúť medzi ľudskosťou alebo peniazmi.

7. Daggerhood

Jednou z najväčších májových noviniek je určite Daggerhood, čo je akčná platformovka. Ja viem v zozname je množstvo akčných hier ale Daggerhood sa od nich odlišuje. Vy popritom ako zabíjate nepriateľov máte dýku ktorú keď hodíte, tak sa môžete na ňu teleportovať.

A na tomto princípe stojí cela hra, kedy sa snažíte čo najlepšie zdokonaliť vaše teleportovanie na dýku. A sama hra určite stojí za vašu pozornosť.

8. Rebel Inc.

Určite vám ihneď prišla na um hra Plague Inc. kde je vašou úlohou rozšíriť vírus a tak zahubiť ľudskú rasu. A Rebel Inc. je ich ďalším počinom, kde sa tentoraz budete snažiť nastoliť poriadok po skončenej vojne. Takže sa môžete tešiť na poriadnu strategickú výzvu.

V hre budete väčšinou čítať rôzne správy a vyberať medzi ťažkými rozhodnutiami, potom budete čítať ďalšie správy a vyberať medzi ešte ťažšími rozhodnutiami. Pokiaľ vás Plague Inc. bavilo, tak vyskúšajte aj túto novinku.

9. AxE: Alliance vs Empire

Konečne tu máme aj poriadne MMO RPG, ktoré v tomto zozname chýbalo. Jedná sa o klasické MMO RPG zo všetkým čo k tomu patrí. Vyberiete si úlohu vydáte sa ju splniť získate odmenu kúpite novu výzbroj a potom znova pôjdete zabiť par nepriateľov.

No tentoraz sa možno vydáte do podzemia aby ste pocítili nejakú tu vyzvú alebo si dáte súboj proti ostatným hráčom. Najprv si ale musíte vybrať medzi alianciou alebo impériom a potom sa môžete pridať aj do guildy, a stať sa tak najlepším hráčom v hre.

10. Reality Clash

Keď som na začiatku hovoril o netradičnej hre na mobil, tak som myslel práve Reality Clash. Jedna sa o strieľačku, kde bojujete v rozšírenej realite a mierite na ostatných hráčov pomocou svojho mobilu.

Takto si môžete na záhrade zabojovať zo svojimi kamarátmi a celý koncept mi príde ako laser game na mobily. Hra vyšla len nedávno a ešte nemá vychytané všetky muchy ale ak by ste to chceli vyskúšať ako sa to hra, tak dole máte tlačidlo na stiahnutie.

Záver

Tak ako ste si mohli všimnúť tak Máj priniesol ďalšiu porciu skvelých hier na mobil. A dokonca tu máme jednú netradičnú, ktorú odporúčam skúsiť s vašimi kamarátmi. Ak by ste chceli zoznam doplniť tak mi o tom dajte vedieť prostredníctvom komentára.

Predchádzajúci článok10 aplikácii pre deti, ktoré musíte vyskúšať
Ďalší článokSkladanie rubíkovej kocky pomocou aplikácie
Vítam vás na mojom blogu, moje meno je Damián Durčák mam 20 rokov a som veľkým fanúšikom mobilných hier. Medzi moje obľúbené tituly patri Clash of Clans a Brawl Stars ale čim ďalej tím viac skúšam aj nové tituly, o ktorých potom píšem na mojom blogu Mobileninja.

Zanechať odpoveď

avatar
  Registrovať sa  
Upozornenie na