Keď sa povie Harry Potter ľudia hneď vedia o čo sa jedná. Tato legendárna čarodejnícka séria pobláznila celý svet a tak nieje počudovaním, že sa dočkala mnoho pokračovaní a tiež herných spracovaní.

Čarodejnícky svet je naozaj obrovský, vďaka čomu vyšlo množstvo skvelých hier na mobil s touto tématikou. A ak ste fanúšik Harryho Pottera alebo si len radi zahráte skvelé hry na mobile, určite vám odporúčam precitať si zoznam 7 hier na mobil s tématikou Harryho Pottera.

LEGO Harry Potter: Years 1-4

Prvá skvelá hra je LEGO Harry Potter: Years 1-4. Lego hry mali vždy svoje čaro a inač tomu nieje ani na mobile. V hre sa pohybujete po lokáciach známych z Harryho Pottera.

A vašou úlohou je plniť rôzne úlohy ako napríklad: nájdi určitú vec, pomôž študentom s nejakým problémom alebo si choď kúpiť čarovnú paličku. Celé sa to ovláda jedným prstom, a do hry sa dostanete behom 5m, pretože takmer všetko je tam jednoduché alebo dobre vysvetlené.

Ako z názvu vyplýva je to súhrn prvých 4 filmov alebo kníh a hra sa drží príbehu plus k tomu pridáva svojsky Lego humor. Nájdete tu dokopy viac ako 40 úrovni, takže sa nemusíte báť že by hra bola príliš krátka.

Musím povedať že lepšie by sa to hralo na tabletoch alebo telefónoch s väčším displejom. Pri hraní vás bude sprevádzať originálny soundtrack, ktorí vo mne vyvoláva nostalgiu.

Len škoda že hra ma cenovku 4,99€ ale myslím si že určite stojí za tu cenu a oplatí sa ju zakúpiť

Fantastic Beasts™: Cases

Ďalšia hra sa odohráva v prostredí Fantastických zvierat. Kde vašou úlohou je riešiť rôzne prípady, ktoré sa týkajú zvierat. A vy ako detektív musíte vyriešiť, ktoré zviera daný zmätok napáchalo.

Robíte to tak že hľadáte rôzne indície, a keď máte všetky indície pozbierané, tak stačí vyhodnotiť ktoré zviera za tým všetkým stalo.

Tak napríklad ste našli veľké vajce, škrabance a tiež viete že dane zviera vie lietať. A potom pozriete do beštiára, kde nájdete ktoré zviera má ostré drápy, znáša veľké vajcia a vie lietať a vyjde vám že to bol Hippogryph.

Všetky tieto indície hľadáte pomocou hrania rôznych mini-hier, ako je nájdi dané veci na obrázku alebo zopakuj gesto na obrázku. Všetko sa snažíte splniť v najkratšom možnom čase, pretože za čas sú body.

A potom sa môžete porovnávať s priateľmi, kto získal v danej mape najviac bodov. Máp je naozaj veľa, a nemusíte sa báť repetetívnosti.

Spelly

Už každému muselo prísť na um že v tejto hre sa budete učiť kúzla zo serie Harryho Pottera. V skratke tu nájdete všetky kúzla z Harryho Pottera plus kvíz.

Všetky kúzla sú zoradené chronologicky, podľa toho kedy boli v knihe použite alebo podľa abecedy. Ako ste si mohli všimnúť Spelly sa drží viacej kníh ako filmu. Ku každému kúzlu máte napísane presne v ktorej knihe a kapitole sa kúzlo použilo.

Ďalej rozdelenie či sa jedná o očarovanie, kúzlo alebo kliatbu a ešte nejaký príbeh k tomu ako bolo kúzlo použite. No a aby som nezabudol aj tiež na čo dané kúzlo slúži. Potom ako viete načo kúzlo slúži, môžete prejsť krátkym kvízom.

Pozerať si všetky tie kúzla z Harryho Pottera vás trocha pohlti a potom keď budete opäť pozerať film, tak si budete všímať všetky názvy. Jediná nevýhoda na tejto aplikácii je že zatarasením mobilu vám to vyberie náhodne kúzlo a tato funkcia je až moc citlivá a reaguje aj na menšie pohnutie s mobilom.

PotterWho

Ďalšia skvela hra je PotterWho, čo je vlastne puzzle žáner zo sveta Harryho Pottera. Každá hádanka naznačuje nejakú osobu, vec, alebo kúzlo z Harryho Pottera. Hádanka je tvorená 4 obrázkami, z ktorých musíte uhádnuť o čo sa jedná.

Uhádnuť to nieje problém pre ľudí ktorý videli film ale musím povedať že fanúšikovia série budú mať navrch. Pokiaľ si neviete dať rady s danou hádankou môžete použiť nápovedu alebo odhalenie jedného písmenka.

Tiež sa to dobre kombinuje s hrou spelly, pretože názvy daných kuziel mi robili trocha problém ale mal som nainštalované spelly, tak som to zvládol raz dva. Po vyriešení danej hádanky, na vás vybehne krátke info o danej veci.

Všetky hádanky sú naozaj skvelo spravené a niesu príliš ťažké no ani príliš ľahké, proste zlatá stredná cesta je najlepšia. A už keď si nebudete vedieť dať rady, tak napoveda vám určite pomôže.

Harry Potter: Hogwarts Mystery

Harry Potter: Hogwarts Mystery patrí k najznámejším hrám v našom zozname a môže tešiť obrovskej popularite. Patrí k RPG príbehovým hrám, kde si stačí vybrať meno a váš príbeh na škole môže začať.

Váš príbeh na škole kuziel ale nebude ľahký, hlavne kvôli staršiemu bratovi, o ktorom všetci vravia že buď zmizol alebo sa odčaroval, ale pravdu musíte odhaliť vy sami.

Hra obsahuje rôzne RPG prvky, ako vylepšovanie postavy, plnenie úloh, učenie sa kuziel, vytváranie elixirov a množstvo ostatných veci, ktoré sa vám môžu hodiť.

Skvelé je že je tu možnosť rozhodovania a vy máte viacej možnosti zo stúpajúcou úrovňou. Jediné čo tu zamrzí je system energie, ktorý je urobený jednoducho hrozne. Pretože necháte svoju postavu plniť misiu a k hre sa môžete vrátiť až o par hodín, pokiaľ nezaplatíte.

Čo je veľká škoda na to že sa jedná o príbehovú hru. Tuším že to bolo prvej riešené tým že ste si mohli pozrieť reklamu, ale teraz tomu už tak nieje.

FANDOM for: Harry Potter

Toto je povinná aplikácia pre každého fanúšika Harryho Pottera. Nájdete tu všetky informácie z čarodejníckeho sveta. Tak napríklad tu nájdete každú knižku, ktorá ma niečo spoločné s Harry Potterom a dokonca aj každú knižku, ktorú napísala postava v sérii.

Tak sa môžete dozvedieť všetky knižky ktoré napísal Gilderoy Lockhart. Toho môžete poznať ako známeho spisovateľa v druhom filme, na konci si omylom vymazal pamäť a zistilo sa že je podvodník.

Tiež tu nájdete obrovskú komunitu s ktorou sa môžete navzájom skúšať alebo sa ich pýtať ak niečomu nerozumiete. Ale to pýtanie sa väčšinou nestane, pretože tu máte napísane takmer všetko a ešte sa to pravidelne doplňuje.

Aj keď nieste nejaký obrovský fanúšik Harryho Pottera, tak tu nájdete skvelé články. Mne osobne zaujal článok o monštrách, kde som sa dozvedel o prvom baziliskovy. A tiež sa to skvelé dopĺňa s aplikáciou PotterWho.

LEGO Harry Potter: Years 5-7

Áno musím sa priznať Lego Harry Potter hry, patria k jednoducho k najlepším hrám z čarodejníckeho sveta. A ak sa vám páčil prvý diel určite nevynechajte ani diel druhý, v ktorom nájdete trocha iné ovládanie.

Odteraz ovládate postavu z tretej osoby, v predchádzajúcom diele sme boli zvyknutý na ovládanie zhora ale nepríde mi to ani lepšie ani horšie, a zvyknete si naň takmer ihneď.

Tiež tu môžete nájsť duel klub, kde sa môžete postaviť najznámejším čarodejom ako je lord Voldemord alebo profesor Snape. A ak vás hra začne naozaj baviť tak môžete bojovať o prvenstvo vo virtuálnom rebríčku, a bojuje sa o to, kto najrýchlejšie prejde danú úroveň.

V hre nájdete klasický Lego humor, na ktorý je vždy spoľahnutie. Keby som si mal vybrať medzi prvým alebo druhým dielom, tak by som skôr volil druhý diel. Nielen kvôli ovládaniu ale tiež, kvôli pár novým funkciám, ale skvelé sú oba.

Bonus Harry Potter: Wizards Unite

Túto hru som nechcel dávať do rebríčka Harry Potter hier pretože ešte nieje vydaná. Ale je to hra na ktorú sa hrozne teším a som zvedavý ako dopadne. Je to augmented reality(AR) hra zo sveta Harryho Pottera.

Čiže je to niečo ako Pokemon Go, dokonca je to od tej istej spoločnosti. A ja verím že sa Niantic poučilo z chýb a donesie nám niečo čo vyženie ľudí do ulíc. Zatiaľ vieme že sa môžete tešiť na boje z rôznorodými nepriateľmi, varenie lektvarov, zbieranie veci do kolekcie, a množstvo ďalšieho.

Ale najväčšia vec na ktorú sa teším najviac sú kúzelnícke súboje proti ostatným hráčom a som zvedavý ako toto Niantic vyrieši. Páči sa mi tiež že autori si dávajú načas a vydanie hry malo byť v polovici minulého roka, ale nevydali ju pretože na hre bola potreba ešte pracovať.

Vydanie hry stále nieje známe ale autori uviedli hru do pred-registrácie v polovici marca. A na YouTube nájdete par záberov z hry. Tiež sa Niantic na svojom Twittery vyjadril, že sa nemôžu dočkať ako vám hru prinesú v roku 2019, a nám neostáva nič len čakať

Záver

Tak náš zoznam Harry Potter hier je na konci. A je už len na vás ktorú hru si vyberiete. Na internete nájdete naozaj veľké množstvo hier s touto tematikou a ja som sa snažil vybrať tie najzaujímavejšie kúsky. Ale ak sa neviete dočkať Harry Potter Wizards: Unite, tak si môžete skrátiť čakanie hraním stále skvelého Pokemon Go.

A ak by hranie dávalo zabrať vašej batérie, tak mam pre vás rady ako lepšie hospodáriť s batériou. Nezabudnite zanechať názor, ktorá hra sa vám najviac páčila, buď v ankete alebo v komentári.

Najlepšia Harry Potter hra

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Predchádzajúci článokKtoré mobily pre seniorov sú najlepšie?
Ďalší článok8 najlepších aplikácii na učenie angličtiny
Moje meno je Damián Durčák mam 20 rokov a som veľkým fanúšikom Fortnite. Začal som ho hrať už od začiatku prvej sezóny, kedy veľa ľudí o ňom ešte nevedelo. Hra ma zaujala už od začiatku a dodnes si pamätám na svoje prvé víťazstvo, kedy som hru ukončil krásnym headshotom zo snipou.

Zanechať odpoveď

avatar
  Registrovať sa  
Upozornenie na