Vždy tu bude súboj medzi ovládačom a klávesnicou s myšou v tom, ktoré vybavenie je lepšie na hranie Fortnite. Nová metóda editovania pomáha hráčom s ovládačom vybalansovať sily.

Hranie s klávesnicou a myšou prináša radu výhod. S množstvom kláves nemusíte bindovať 2 funkcie na jedno tlačidlo, kedy konzolový a mobilný hráči takúto výhodu nemajú.

Nová výhoda ponúka konzolovým hráčom rýchlejšie editovanie, vďaka čomu získavajú par milisekúnd navyše, ktoré môžu viesť k výhre.

Edtiovanie-fortnite

V profesionálnej scéne je to práve par milisekúnd, ktoré delia víťazov od porazených. Tradične máte stavanie a editovanie nabindovane na každom ovládači rovnako.

Rozdiel je len v tom, akú schému rozmiestnenia si vyberiete. Nová metóda kombinuje dve funkcie do jednej, čo vám pomáha urýchliť editovanie.

Jediné nastavenie, ktoré musíte zaškrtnúť, aby vám všetko fungovalo tak ako má je, “confirm edit on release“. Táto funkcia zaručí to, že ako náhle uvoľníte editovacie tlačidlo, tak sa vám edit potvrdí, čo je omnoho lepšie než manuálne potvrdenie.

Táto možnosť významne zrýchľuje editovanie na konzolách, kedy jediné čo stačí urobiť je, stlačiť confirm a edit tlačidlo naraz. Viem si predstaviť ako sa to dá využiť v hraní.

Napríklad otváranie a zatváranie okna, kedy uštedríte nečakanú strelu sa stáva jednoduchšie  Použitie tejto metódy môže mať veľké množstvo variácii. Samozrejme, že počítačoví hráči majú najlepšie editovanie, vďaka koliesku myši. Ale tento edit sa blíži k vyrovnaniu váh medzi ovládačmi a klávesnici s myšou.

Množstvo profesionálnych hráčov ukazuje, že ovládače sú serióznym súperom klávesnice a myši. Som rád, že Epic sa snaží vybalansovať metu pre všetkých hráčov.

Predchádzajúci článokKonzolový hráči sa kvôli bugu prepadávajú pod mapu
Ďalší článokOpustí Pleasant Park Fortnite 2. kapitolu?
Vítam vás na mojom blogu, moje meno je Damián Durčák mam 20 rokov a som veľkým fanúšikom mobilných hier. Medzi moje obľúbené tituly patri Clash of Clans a Brawl Stars ale čim ďalej tím viac skúšam aj nové tituly, o ktorých potom píšem na mojom blogu Mobileninja.

Zanechať odpoveď

avatar
  Registrovať sa  
Upozornenie na