Fortnite bude o chvíľu oslavovať 3 roky ale dokáže sa udržať nad vodou v Battle Royal trhu? S trendom #RIPFortnite na Twittery sa pozrieme na jeho sledovanosť, názory známych hráčov a jeho rivalov.

Fortnite vs Apex Legends a Valorant

Počas predchádzajúcich rokov sme videli množstvo Battle Royal titulov, ktoré boli na rebríčku slávy a teraz majú problém sa udržať na trhu. Keď tieto tituly ako H1Z1 alebo PUBG padli, tak ich nahradil Apex Legends a Valorant.

O týchto populárnych titulov vieme, že oba dosiahli hranicu 50 miliónov unikátnych hráčov. Epic sa k tejto hranici nechce moc vyjadrovať ale potvrdil, že v Marci mal Fortnite 250 miliónov unikátnych hrajúcich hráčov.

Warzone-dosiahlo-hranicu-50m-hráčov

Podľa TwitchMetrics, kedy zbierame data od polovice Marca po polovicu Apríla, tak Fortnite má priemerne 95 000 sledujúcich užívateľov, čo ho umiestňuje na 6. miesto. Stále je pred Apex Legends, ktorý je na 17. mieste, no nepodarilo sa mu poraziť Valorant, CS:GO, League of Legends a COD: Warzone.

Po dobu, čo je COD: Warzone na trhu, tak má priemerne 135 000 sledovateľov, čo je o 40 000 viac ako Fortnite. Jeho úhlavný nepriateľ Valorant má 300 000 sledovateľov, čo je až o 200 000 viac.

Tu musíme brať do úvahy, že obe hry sú novšie a pri Valorante, dostanú hráči za sledovanie, kľúče do uzavretej bety, preto sa nečudujem, že má takú obrovskú sledovanosť.

Poach na word cup
Valorant vedie Twitch rebríčku

Ničia tvorcovia obsahu a Fortnite Pro hráči Fortnite?

Najväčšie hviezdy Fortnite Tfue a Ninja sa na hru dosť sťažujú a dokážu jej vytknúť každú maličkosť. Rovnako tak, vidíme množstvo PRO hračov, ktorý dávajú ruky preč od Fortnite. Napríklad, taký Poach končí s Fortnite a prechádza na Valorant.

Dokonca aj známy tvorcovia obsahu CouRageJD a DrLupo, konečne vysvetlili, prečo prestali hrať Fortnite. Títo dvaja úzko spolupracovali s Epic Games, kedy hosťovali najväčšie Fortnite turnaje.

CourageJD-a-Drlupo-moderovanie-world-cupu

Prečo sú ľudia nahnevaný na Epic?

Predtým, než začnem toto rozoberať, je veľa ľudí, ktorý si užívajú Fortnite ale nedávajú o tom svetu najavo a skôr počujeme menšinu kričať, ako sa im hra nepáči.

Kde začať, najprv sa to dosť pokazilo zo skill-based matchmakingom, ktorý trestá skúsených hráčov, miesto toho, aby im pomáhal. Rovnako sa nepáči hráčom nevydávanie žiadnych patch notes, kedy nevieme naisto povedať, čo sa zmenilo.

Nesmiem zabudnúť ani na servery, ktoré v dnešných dňoch nestíhajú a hráči majú vysoký ping a FPS dropy. Prvá sezóna bežala 5 mesiacov a nemala dostatok obsahu, až s príchodom druhej sezóny sme ho konečne dostali.

fortnite-neuveriteľne-veci-prichádzaju

Fortnite stále hra a pozerá množstvo, preto by som nepovedal, že je to umierajúca hra, no všetko záleží na rozhodnutiach Epicu v budúcnosti.

Predchádzajúci článokLeak odhaľuje novu anti-choppa zbraň, Fortnite
Ďalší článokNinja vymenoval zmeny, ktoré Fortnite nutne potrebuje
Moje meno je Damián Durčák mam 20 rokov a som veľkým fanúšikom Fortnite. Začal som ho hrať už od začiatku prvej sezóny, kedy veľa ľudí o ňom ešte nevedelo. Hra ma zaujala už od začiatku a dodnes si pamätám na svoje prvé víťazstvo, kedy som hru ukončil krásnym headshotom zo snipou.

Zanechať odpoveď

avatar
  Registrovať sa  
Upozornenie na