Veľa hráčov netrpezlivo čakalo na pokračovanie série Alien. Posledný diel serie s názvom Alien: Isolation dostaval výborne hodnotenia, tržby vo svete boli tiež výborne, a tak sme sa domnievali, že ďalší diel nenechá na seba dlho čakať.

A po 4 rokoch sme sa konečne dočkali pokračovania s názvom Alien: Blackout, ktoré ale prišlo na mobily, ale nepríde mi, že ide pokračovanie serie Alien, skôr to vypadá ako nový diel Five Nights at Freddy’s. Hra určite zaujme svojim kvalitným vizualom, ktorý by ste neočakávali na mobilnú hru.

Tiež sa hre nedá odoprieť skvelé zvuky prostredia a dabing postav, najmä hlavnej hrdinky Amandy Riplayeovej. Ale čo ostatné ostatné stránky hry? No poďme si radšej rozobrať cele postupne.

Začneme s Príbehom, ktorý sa z veľkej časti zameriava na Amandu Ripleyovu. kde nadviaže na udalosti okolo zmiznutia Nostroma, Hviezdnej lode, ktorá bolo napadnutá Xenomorphom v pôvodnom filme Ridleyho Scotta z roku 1979.

Vašou úlohou v hre je zabezpečiť aby sa členovia týmu dostali živí do cieľa, a to vykonáte pomocou mapy, ktorou ovládate celu loď. Vy sa vlastne snažíte členou týmu naviesť tu najbezpečnejšiu cestu, aby ich nedostal votrelec. Jediné čo robíte je zatvárate/otvárate dvere, pozeráte sa cez kamery, kde sa nachádza votrelec a prikazujete členom posádky ako máju isť. Za zmienku stoji zmieniť že stačí, aby prežil iba jeden člen posádky.

Myšlienkou hry je, aby hráči boli v stálom napätí že ich vystraší votrelec, popritom ako plnia úlohy. A to je asi najväčší problém hry, že sa snaží budovať strašidelnú atmosféru cez jumpscary. jumpscary nerastie napätie. A tak jedinou vecou ktorej sa bojíte je, že budete musieť hru znova opakovať

PREHĽAD RECENZIE
-
62 %
Predchádzajúci článokČo všetko vieme o Diablo Immortal?
Ďalší článokLinn: Path of Orchards dorazí na Android
Vítam vás na mojom blogu, moje meno je Damián Durčák mam 20 rokov a som veľkým fanúšikom mobilných hier. Medzi moje obľúbené tituly patri Clash of Clans a Brawl Stars ale čim ďalej tím viac skúšam aj nové tituly, o ktorých potom píšem na mojom blogu Mobileninja.

Zanechať odpoveď

avatar
  Registrovať sa  
Upozornenie na