Väčšina hier sa hrá skvelo na mobile aj na tablete ale sú aj také hry ktoré sa jednoducho na väčších obrazovkách hrajú lepšie. A my si takéto hry predstavíme a niečo si o nich povieme. V zozname si nájde každý svoju hru, a nezáleží na tom aký žáner preferujete alebo aká ste veková kategória.

1. The Room: Old Sins

Máme tu klasickú logickú hru zo serie The Room ktorá je už 4. pokračovaním. Vašou úlohou je manipulovať s rôznymi objektami a zistiť ich tajomstvo.

Niekedy vám to pôjde od ruky a vy si budete vravieť aký šikovný a múdry ste, no inokedy si budete lámať hlavu a premýšľať nad tým čo ste ešte nepozreli.

The Room si ako vždy udržuje svoju mysterióznu atmosféru, kedy pomaly zisťujete čo sa tu deje. A tentoraz ste sa vydali do záhadného domu nájsť nejaký artefakt.

2. Radiation City

Radiation City sa odohráva 40 rokov po černobylskej tragédii. Ale autori sa pohrali trocha s minulosťou a radiácia premenila ľudí na mutantov a zombíkov.

Väčšinu času hry budete chodiť pre jedlo, zásoby a nejaké tie zbrane. Pri tom si musíte dávať pozor na chlad, radiáciu, hlad, zdravie ešte k tomu máte malý inventár, kedy musíte uvažovať čo do neho dáte.

Ako si zbierate zásoby, tak vás môžu napadnúť rôzny netvori alebo mutanti. Prvé hodiny hry budete umierať no po čase sa do toho dostanete a prežívanie vám pôjde po masle.

3. Final Fantasy XV

Ako prvé vás zaujme grafika, ktorá je typická na Final Fantasy štýl. Hra vyšla aj na konzoly a teraz sa snaží preniesť konzolovú hrateľnosť na mobily.

Na konzole je to trocha komplikovanejšie a autori upravili hrateľnosť pre mobilné zariadenia a tablety. Vašou úlohou je klikať na nepriateľov, pričom vaša postava útočí automaticky.

A vy pri tom používate rôzne mágie, rozdávate heal, meníte zameraného nepriateľa, robíte rôzne komba a tak ďalej. Vďaka všetkým týmto mechanikám vás hra neprestane baviť ani po dlhšom čase.

4. Animus Stand – Alone

Konečne niečo pre poriadnych hard-core hráčov a tým je Animus Stand – Alone. Na začiatku sedíte pri ohni v nehostinnom kraji a vypadáte ako nemŕtvy rytier. Všetko čím si ďalej prejdete sa podobá na Dark Souls. A je vidieť, že hra chce byť Dark Soul na mobilné zariadenia a tablety.

Máte tu klasický boj kedy sa zameriate na nepriateľa a pritom robíte čo najlepšie uhybi, aby ste nedostali žiadnu ranu. Na boje s bossmi sa musíte obrniť veľkou dávkou trpezlivosti, pretože tu budete umierať dosť často.

5. Reporter 2

Je jasné že hororovky sa hrajú lepšie na tabletoch ako na mobiloch. A jednou z takých hier je aj Reporter 2. Kedy vám odporúčam vypnúť svetla v izbe a dať si hru na slúchadla aby ste umocnili zážitok. Začínate v nemocnici, kde sa prebudíte zo zranení a myslíte si že z najhoršieho ste vonku.

Ale potom si spomeniete na divný telefonát pred 7 dňami a vám sa každú noc sníva nočná mora, ktorá sa každým dňom stáva reálnejšia. Vám tak dochádza čas a musíte čo najskôr zistiť čo sa deje.

6. Identity V

Identity sa dosť podobá na Horrorfield, len s tým rozdielom že tu je pohľad z tretej osoby, tiež ma lepšiu grafiku a je o niečo populárnejšia. Princíp hry ostáva podobný, vašou úlohou je spolu s troma ďalšími preživšími opraviť generátory a ujsť branou.

Ak ste vrah tak musíte pochytať všetkých týchto preživších. Pričom máte na výber z viacerých postav a každá sa niečim líši. S každou novou hrou sú inak rozložené generátory.

7. Dungeon X Dungeon

Máme tu aj klasickú akčnú hru, v ktorej prechádzate dlhé levely a vylepšujete svoju postavu. Dungeon X Dungeon sa dosť podobá na Castlevániu a každý level je obrovsky ale máte prehľadnú mapu, tak sa nemusíte báť že zablúdite.

Popri prechádzaní levelov vám bude hrať príjemný soundtrack, ktorý vás privedie do retro časov. Najlepšie na hre je to, že sa tu stále učíte niečo nové, čím vás hra po dlhom čase neomrzí.

8. Evoland 2

Evoland 2 je vážne netradičnou hrou a hra sa mení takmer neustále ale nemyslím tým vývoj deja. Hra je raz 2D RPG, kde zbierate čo najlepšie vybavenie, potom sa zmení na 3D logickú hru a na konci hráte Bombermana.

A takýchto rôznorodých minihier je tu celá kopa. Čo sa príbehu týka, tak hráte za hrdinu, ktorý sa prebudí v dedinke a nevie čo sa stalo. Vašim cieľom sa tak stáva nájsť odpovede na svoju minulosť.

9. Infinity Ops

Máme tu aj niečo pre fanúšikov strieľačiek, síce to nieje Call of Duty ale odohráva sa to v budúcnosti a je to zábava. Vy bojujete proti ostatným hráčom v ďalekej budúcnosti, kedy vám pomáhajú rôzne výdobytky modernej technológie.

A záleží aj na tom ako triedu postavy si vyberiete, na výber mate medzi Tankom, Assaultom, Recruitom, alebo Sabouterom. Pričom si môžete zakladať rôzne klany s priateľmi a bojovať tak o čo najlepšie umiestnenie v rebríčku.

10. Creative Destruction

Ak vás unavuje Fortnite komunita a vy by ste si zahrali niečo podobné na mobilné zariadenia. Tak s tým vám môže pomôcť Battle Royale hra Creative Destruction, ktorá si od Fortnite berie veľkú inšpiráciu. Vy tak zoskakujete z lietadla s ďalšími 99 hráčmi a snažíte sa ostať ako posledný v hre.

Na to vám pomôžu rôzne zbrane, a tiež možnosť stavania. Celé prostredie je kompletne zničiteľné. Tiež ponúka aj niečo vlastné ako viac herných režimov alebo systém počasia.

11. Dandara

Dandaru by som v krátkosti opísal ako netradičnú akčnu platformovku. Pretože vo väčšine takýchto platformovkách ste zvyknutý, že môžete bežať ale Dandara vám túto možnosť neponúka. A vašou jedinou možnosťou pohybu sú skoky a tento system funguje perfektne.

Každý skok si musíte pekne naplánovať, aby ste dobre vystrelili po nepriateľovi, pretože útoky sa tu nabíjajú. Autori vymysleli aj rôzne prekážky k tejto mechanike a výsledok stojí zato.

12. The Sims™ Mobile

The Sims som jednoducho musel dať do tohto rebríčka. Pretože čo sa lepšie hra na veľkých obrazovkách ako simulátory života. Sims vám dovolí povoliť uzdu vašej kreativity a s vaším avatárom môžete robiť čokoľvek vás napadne.

Najprv si ho ale vytvoríte podľa seba a tu je obrovský výber možnosti. Môžete si zvoliť vlastný učeš, make up oblečenie a všetko čo vás napadne. Potom ako máte svojho avatara vytvoreného môžete sa pustiť do vytvárania domu, vzťahov, práce a to buď sám alebo s kamarátmi online.

13. Assassin’s Creed Rebellion

Čo by to bol zoznam hier, bez toho aby neobsahoval hru zo série Assassin’s. Assassin’s Creed Rebellion je prvá free to play hra z tejto série na mobily a vy musíte opäť pozdvihnúť zbrane proti templárom a Inkvizícii. No tentoraz sa nejedná o akčnú hru ale o ťahovú stratégiu.

Každá misia začína tým že zostavíte družstvo z troch Assassínov a máte tu na výber zo všetkých známych assassínov série. Ale to najväčšie plánovanie je vo vašej skrýši, ktorú sa snažíte rozširovať a zveľaďovať

14. Game Dev Tyccon

Bolo niekedy vaším snom vytvoriť hru, ktorú by hral každý a stala by sa viac populárna ako Fortnite. Tak takýto pocit môžete zažiť v hre Game Dev Tyccon, kde sa stávate herným vývojárom v počítačovej revolúcii. A nasledujúcich 35 rokov budete chrliť tie najväčšie herné pecky.

Vy si môžete zvoliť o akú hru sa má jednať a na výber máte všetky herne žánre od RPG až po závodne hry. Najprv ale začínate garáži s malým rozpočtom no potom vytvoríte štúdio svetových rozmerov. A ako ďaleko to dotiahnete je len na vás.

15. Monster Hunter Stories

Monster Hunter Stories je klasická franšíza počítačových hier Monster Hunter a teraz prichádza na mobily a tablety. Hra sa vás nikdy nesnažila držať za ručičku a každý boj s monštrami záleží na dobrej príprave.

Kedy si musíte na každé monštrum vybrať správnu zbroj a zbrane.. Odteraz môžete porazené príšery aj skrotiť a následne jazdiť na nich.

Na tabletoch sa hra viac podobá JRPG štýlu než klasickej Monster Hunter série. Ale aj tak nestráca na zábave a hra sa rovnako skvelo ako aj na počítačoch.

16. Kingdom Rush Vengeance

Stratégie patria k tým hrám, ktoré sa hrajú dobre na veľkých obrazovkách. A jednou z najlepších stratégii je séria Kindom Rush. Ktorá znova prichádza s ďalším pokračovaním svojej známej série, no tentoraz si zahráte za zlú stranu.

Opäť sa tu môžete tešiť na 4 budovy a to delostrelectvo, mágovia, lukostrelci a rytieri. Ale teraz máte pri každej budove na výber z množstva vylepšení, čo ešte viac umocní zážitok z hrania.

17. Badland

Badland je hra, ktorá získala množstvo ocenení a tiež sa môže pýšiť viac než 50 miliónmi stiahnutí. Autori zobrali jednoduchý koncept a pretavili to na niečo neuveriteľné.

Vy ovládate svoju postavu len jedným prstom, niečo podobné ako Flappy Bird a pritom prekonávate rôzne prekážky. Ale vaším úhlavným nepriateľom niesu prekážky ale stále pohybujúci sa level, kedy sa na chvíľu zaseknete a môžete začínať odznova.

Popritom ako prechádzate levelami, tak zbierate rôzne Power Up, kde vás jeden zväčši, druhý zase naklonuje a z jedného monštra sa tak stane celá armáda.

18. This War of Mine

Teraz tu máme niečo pre silne povahy, pretože This War of Mine je jedna z najdepresívnejších hier herného priemyslu. Vy sa ocitáte vo svete ktorý je zmietaný vojnou a staráte sa o svoju družinu.

Lenže jedla je málo a vy musíte isť získať nejaké zásoby. A jediná možnosť ako ich získate je buď okradnúť vojakov alebo starší pár. Nezáleží vám odkiaľ zásoby zoberiete hlavné že nejaké sú, pretože pút sebazáchovy je silnejší.

Na zásoby sa budete môcť vybrať len v noci inak schytáte guľku od snipera. This War of Mine sa hra s vašimi morálnymi zásadami a atmosféra vás ihneď pohltí.

19. XCOM®: Enemy Within

Pri stratégiách ešte chvíľu ostaneme a to s XCOM®: Enemy Within, ktoré je pokračovanie hry Xcom Enemy Unknown, ktorá získala od hráčov a kritikov veľmi pozitívne hodnotenia.

Začínate tak že si zvolíte misiu, k tomu vojakov a vaše taktizovanie začína. Je to ťahová stratégia, kde musíte myslieť dopredu, pretože umelá inteligencia je tu perfektné spravená. A niekedy vás prekvapí ako vám dokáže prekaziť vaše plány.

20. Telltale

Na posledné miesto som chcel dať nejakú hru od Telltale ale nevedel som ktorú, tak som tu dal rovno celé štúdio. Telltale môžete poznať ako štúdio, ktoré stoji za vývojom skvelých príbehových hier. Lenže spoločnosť svoje brány nadobro zavrela a my sa už nedočkáme žiadnej novinky.

Ale za svoju existenciu dokázali vytvoriť množstvo skvelých a 5 z nich si môžete zahrať na tablete. Patrí sem Wolf Among Us, Batman, Minecraft, Stražcovia Galaxie a Game of Thrones, čo sú tie najlepšie hry z ich série.

Záver

Zoznam hier je u konca a ako si môžete všimnúť, tak aj na tablety nájdete skvelé hry každého žánru. A verím že po prečítaní pribudne vo vašom tableta ďalšia skvelá hra. Ak máte skúsenosti s nejakou skvelou hrou na tablety a chýba v zozname, tak mi o tom dajte vedieť dole v komentári.

Predchádzajúci článokPorovnanie mobilov Samsung Galaxy 2009-2019
Ďalší článok5 smart okuliarov, ktoré predbehli Google okuliare
Moje meno je Damián Durčák mam 20 rokov a som veľkým fanúšikom Fortnite. Začal som ho hrať už od začiatku prvej sezóny, kedy veľa ľudí o ňom ešte nevedelo. Hra ma zaujala už od začiatku a dodnes si pamätám na svoje prvé víťazstvo, kedy som hru ukončil krásnym headshotom zo snipou.

Zanechať odpoveď

avatar
  Registrovať sa  
Upozornenie na