Honor Band 3 v čom vynikajú od svojho nasledovníka Honor band 4?. V dnešnej dobe sa roztrhol trh s lacnými fitness náramkami, medzi najznámejších výrobcov určite patri určite patri firma Huawei.

A ta prišla v roku v 2016 na trh s novinkou Huawei Honor Band 3, ktorej hlavný konkurent bol Xiaomi mi Band 2. Neskôr chcela spoločnosť Huawei zdokonaliť svoju technológiu a tak prišli s novinkou Honor Band 4, ktorá predstavila nove funkcie.

Ale je pravda, že nové Honor Band 4 sú drahšie ale oplatí sa do nich investovať ak to porovnáme s jeho predchodcom? A akými skvelými funkciami oplývajú náramok Honor Band 3?.

Balenie a prvý dojem

Začneme s balením a prvým dojmom. Na balení môžte vidieť čo Honor Band 3 ponúka a hlavné funkcie tohto náramka. Tiež si môžte pozrieť z čoho je vyrobený a na bočnej strane nájdete QR kód a po nasnímani tohto kódu sa vám otvori Google Play. Kde si môžte stiahnuť aplikáciu.

Taktiež čo som rád je, že náramok je vodeodolny do hlbky 50m, takže v pokojne sa s ním môžte hodiť do bazéna alebo sprchovať. Taktiež obsahuje funkciu NFC, čo je viac známe v čine. Kde môžte pomocou náramku zaplatiť, ak ho máte spárovaný s telefónom.

Je to presne podobne, ako keby ste platili bez kontaktne s mobilom. Táto vymoženosť ale na Slovensku nieje dostať ale možno o pár rokov to bude bežnou vecou zaplatiť náramkom v obchode.

Honor Band 3 obsahuje klasické funkcie ktoré môžte nájsť na väčšine Huawei náramkoch. Začneme s monitorovaním spánku, kde vám povie náramok kedy ste zaspali a ako dlho ste spali. Ďalej tu máme meranie krokov čo nesmie chýbať na žiadnom náramku, ako aj spálené kalórie. A nesmieme zabudnúť ani na režimy cvičenia.

Životnosť batérie

Batéria je oceňovaná za vydrž ma neuveriteľných 45 dni, čo mi príde, že náramok nepotrebuje ani nabíjačku. Do plnej batérie sa pritom nabije za 2 hodiny, takže odporúčam nabíjačku schovať na známe miesto aby ste ju potom o mesiac nehľadali.

Balenie obsahuje malý stojan na nabíjanie a micro-USB kábel, kde pomocou dvoch kontaktov prilepíte hodinky na stojan. Ktorý potom dáte nabíjať. Nemusíte sa vôbec báť, nastavenie náramku pochopíte ihneď ako ho dostanete do ruky. A ak vám nebude niečo jasné vždy sa môžte pozrieť do podrobnej dokumentácie.

Prvé nastavenia

Ako vašou prvou úlohou bude nainštalovať Huawei zdravie alebo Huawei Wear, kde obe sa na seba podobajú a dá sa povedať, že Huawei zdravie ma viac funkcii a ešte k tomu je v slovenčine. Kdežto Huawei Wear nieje čo pre neznalcov angličtiny môže robiť trocha problém.

Ja preferujem viacej Huawei zdravie no ale raz sa mi stalo, že môj náramok sa nechcel spárovať s telefónom cez aplikáciu Huawei zdravie. A keď som nainštaloval Huawei wear, tak mi ho spárovalo behom par sekúnd, takže osobne odporúčam mať nainštalované obidve aplikácie.

Ale nech si už vyberiete akúkoľvek aplikáciu, obe sú zadarmo tak je na vás čo preferujete. Prvé čo musíte urobiť je vytvoriť si profil, kde zadáte vaše meno a priezvisko, váš vek, výšku, váhu a môžete začať. Odporúčam vám zadať čo najpresnejšie údaje, aby ste mohli potom lepšie monitorovať váš progres. Pretože tento náramok ste si kúpili hlavne kvôli cvičeniu.

Ak mate údaje vyplnené tak už len zostavá spárovanie zariadenia, čo za par sekúnd je spravené. Náramok prebudíte stlačením tlačidla, alebo necháte trocha nabiť a displej sa vám rozsvieti. Kde rozhranie je po anglicky a nedá sa to zmeniť na slovenčinu. Ale aj tak tam nemáte moc veci na preklad.

Konštrukcia a displej

Čo sa týka dizajnu nieje nejaký dych vyrážajúci skôr vám príde ako klasicky fitness náramok. Celý náramok je vyrobený hlavne z umelej hmoty a z gumy ktoré sú po stranách dotykového skla. Vďaka tomu je veľmi ľahký a niekedy zabudnete na to že ho vlastne na tej ruke máte. A materiál je príjemný na pokožku a vôbec ju nedráždi.

Z vnútra si môžte všimnúť červený senzor, ktorý je chránený tvrdeným sklom a slúži hlavne na to aby vám meral frekvenciu srdca. Vedľa neho su dva magnetické kontakty ktoré slúžia na nabíjanie.

Displej je je OLED, čo aj znamená že je dobrý magnet na odtlačky prstov. Tiež je veľmi jasný a je ho dobre vidieť za každého počasia, ale nie zas príliš jasný aby vám bil do oči keď nieste na slnku.

Rozhranie

Na rozhraní Huawei Honor Band mate všetky dôležité veci ktoré sa tam zmestili. Mate tam pripojenie Bluetooth, ktoré značí či je váš mobil pripojený na náramok alebo nie. Tiež koľko batérie vám ostáva, toto nebude musieť pravidelné kontrolovať. Ďalej vám ukáže koľko je hodín aký je dátum a koľko krokov ste urobili.

Na rozsvietenie slúži jednoduché gesto a to zdvihnutie ruky hore, ktoré funguje bezproblémovo. Len vám tato funkcia bude vadiť keď spíte ale to je možné vypnúť v nastaveniach aplikácie.

Funkcie naramku

Potiahnutím dole si môžte pozrieť rôzne funkcie, ktoré Honor Band 3 ponúka. Začneme s meraním krokov, potom tu máme meranie srdcovej frekvencie, rôzne druhy cvičenia, ako je napríklad beh, plavanie a tak ďalej.

Kde je zaujímave že ak to zapnete nebude vám merať len čas ale tiež sa viacej sústredí na srdcovú frekvenciu, počet krokov ktoré ste urobili a tiež spálené kalórie. Okrem behu je tu aj plávanie, kde vám náramok monitoruje ako dlho ste plávali a koľko vám trvá urobiť jedno kolo. A tiež si pomocou find my phone môžete nájsť telefón.

Keď ho dáte z ruky tak vďaka senzoru vám nezačne monitorovať čas pretože náramok vie že ho nemáte na ruke. Huawei Honor Band 3 ma aj nejaké tie odlišnosti od ostatných značiek čo je vidno hlavne v aplikácii.

Huawei zdravie

Poďme si povedať niečo aj o aplikácii, myslím si že si skôr vyberiete Huawei Zdravie než Huawei Wear. Preto sa poďme sústrediť hlavne na ňu. Huawei Zdravie je vlastne taký zberač informácii a dát o vás, ktorý sa od vás učí a následne vám dáva čo najlepšiu spätnú väzbu.

Čo sa mi veľmi na aplikácii veľmi páči, že ak si napríklad stanovíte ciele 10 000 krokov denne, tak vám zagratuluje k úspechu. A k tomu vás ešte nabáda k zlepšeniu, tým že vám poradí ako vylepšiť svoj výkon. Takže aplikácia vás sama nabáda k zlepšeniu a lepšiemu ja.

Tiež sa môžte porovnávať s ostatnými užívateľmi, čo ešte zvyšuje motiváciu k zlepšeniu. Takto vám pomáha žiť zdravší životný štýl. Ale ak chcete využívať len meranie krokov, srdcovej frekvencie a ostatné funkcie náramku.

Tak aplikáciu nemusíte mať vôbec nainštalovanú stačí len ak si jeden-krát spárujeté svoj náramok s aplikáciou a potom už môžte používať náramok bez nej. Výber je len na vás, osobne nemám stále spárované náramok s mobilom ale sparujem si ho raz za čas ak chcem na náramku niečo nastaviť.

Funkcie Aplikácie Huawei zdravie

V Huawei Zdravie je množstvo funkcii a poviem vám prečo je dobre túto aplikáciu mať. Začneme s tým že z náramku sa vám presúvajú data do aplikácie a máte tu počet krokov ktoré ste urobili. A keď pravidelne párujete náramok s aplikáciou, tak sa môžte pozrieť na graf koľko krokov ste urobili za týždeň, mesiac ba aj rok.

Tiež si môžte pozrieť ako dlho ste každý deň spali. Informácie potom ukladá do grafu, ktorý vás pomáha chrániť pred spánkový deficitom, Tým že presne viete kedy ste zaspali a kedy sa musíte viacej vyspať.

To isté sa týka srdcovej frekvencie, kde vám ukladá údaje do grafu a vy tak môžte vedieť aký máte priemerný tep. Graf je rozdelený srdcový tep v pokoji a srdcový tep pri záťaži. Vďaka tomu presne viete, kedy a čo vám zvýšilo srdcový tep.

Ďalej si môžte zadať svoju hmotnosť a ešte k tomu percenta telesného tuku. Hneď ako si zadáte vašu hmotnosť, tak môžte zapísať rovno vašu cieľovú hmotnosť a tiež, ako plánujete cvičiť každý deň aby ste tuto hmotnosť dosiahli. Výsledky si potom môžte zapísať do aplikácie a ta vám zobrazí váš progres, ktorý je dôležitý aby ste vedeli, že napredujete.

Režim cvičenia

V režime cvičenie si môžte vybrať z rôznych nastavení ako je cvičenie vonku bicyklovanie a tiež rôzne tréningové režimy ako je beh 5km, beh 10km a príprava na maratón. Keď si vyberiete, že chcete ísť behať von, tak aplikácia je spojena zo systémom GPS.

Vďaka ktorému môžte monitorovať nielen vzdialenosť ktorú ste prešli ale aj trasu ktorou ste išli. Čo znamená že už budete presne vedieť ktorou trasou sa vydať ak chcete zabehnúť určitý počet kilometrov.

Nastavenia náramku

V pravom hornom rohu si môžte rozkliknúť náramok a nájdete tam všeobecné nastavenia a menšie údaje o náramku a vašej kondícií. Taktiež si tam môžte nastaviť pripomenutie aktivity. Ak sedíte dlhšie ako hodiny a dať si nejaký ten strečing na pár minút.

Inteligentný budík, kde vám začne vibrovať náramok aby vás zobudil, ak ste tvrdý spáč tak odporúčam nastaviť aj budík na mobile. Režim nerušiť ktorý vlastne vypne všetky upozornenia na náramku a keď zdvihnete ruku tak sa displej nezapne. Ďalej nastavenie upozornení, kde si vypínate alebo zapínate upozornenia.

Nadvihnutie ruky, či vám má alebo nemá zapínať displej, toto odporúčam vypnúť keď idete spať a znova zapnúť ráno. Aktualizácia systému a poslednou vecou je obnovenie na továrenské nastavenia.

Honor Band 3 vs Honor Band 4

Poďme sa pozrieť na to v čom sa líšia tieto dva náramky a vymenujeme si ich hlavné rozdiely. Medzi najhlavnejší rozdiel patrí určite to, že Honor Band 4 má farebný displej, čo sa vám na jednej strane môže zdať ako obrovská výhoda. No strane druhej to skracuje životnosť batérie na 14 dni.

Ďalším rozdielom je cena, kde Honor Band 3 je o 10€ lacnejší. Určite má Honor Band 4 krajší dizajn a tiež je balený v krajšom balení ale to sú len detaily ktoré moc nezavážia. Obrovskou výhodou je že si na Honor Band 4 môžte nechať zasielať upozornenia z rôznych socialných sieti.

Predné rozhranie sa vylepšilo nielen o farby ale tiež pribudla ikonka počasia. Čo sa týka cvičenia pribudlo tam pár druhov, ktoré si nemusíte nastavovať v aplikácii ale môžte rovno v náramku. Tiež si máte na výber z viacerých štýlov rozhranie, kde niektoré sú naozaj veľmi pôsobivé.

Záver

Huawei Honor Band 3 má vynikajúce rozhranie, priemerne prevedenie, obrovskú vydrž batérie, všetky základné funkcie ktoré má správny fitness náramok mať a čo nemá to si môžte nastaviť v aplikácii. Ale otázka znela či sa oplatí zainvestovať 10€ a kúpiť si už novšiu verziu a odpoveď je Ano aj Nie.

Pre niekoho komu táto čiastka moc neuškodí, čo bude väčšina z vás sa určite oplatí investovať pár eur do novšej verzie. Ale pre tých, ktorý chcu obyčajný fitness náramok, tak im určite Honor Band 3 vystačí na všetko čo potrebujú.

Pokojne sa môžte vyjadriť aj vy čo si myslíte o tomto témate. A ak Hľadáte nejaký smartfón k hodinkám od Huaweiu určite si pozrite recenzie smarfónov Huawei P20 a Honor 8.

Predchádzajúci článokHonor 8 stále skvely smartfón za skvelú cenu?
Ďalší článokSamsung Galaxy S9 je skvelý aj v roku 2019?
Moje meno je Damián Durčák mam 20 rokov a som veľkým fanúšikom Fortnite. Začal som ho hrať už od začiatku prvej sezóny, kedy veľa ľudí o ňom ešte nevedelo. Hra ma zaujala už od začiatku a dodnes si pamätám na svoje prvé víťazstvo, kedy som hru ukončil krásnym headshotom zo snipou.

Zanechať odpoveď

avatar
  Registrovať sa  
Upozornenie na