Epic vydal nový patch pre svoj populárny Battle Royale titul. Update 12.50 si môžete zahrať na PC, Xbox One, PS4, Nintendo Switch a mobilných zariadeniach.

Po úžasnom evente Travisa Scotta, Epic nestrácal čas a zameral svoju pozornosť na hrateľnosť svojho Battle Royalu titulu. Update 12.40 sa viac zameriaval na opravy bugov, kedže mal prísť event Travisa Scotta a nepriniesol nič nové.

travis-scott-Fortnite-event

Nový update rovnako neprináša nové itemy, no zato Epic vypočul komunitu a nerfol Heavy Snipu a aim assist.

Aim Assist

Hráči na počítačoch majú rýchlejšie stavanie, zatiaľ čo páčkari majú aim assist, no ten ponúkal až obrovskú výhodu. Na aim assist sa sťažovali aj hlavné hviezdy Fortnite, Tfue a Ninja. Hráčom s ovládačom stačilo zamerať protivníka a spamovať L2, čím ho eliminovali skôr ako sa stihol zastavať.

Teraz bude 240HZ aim assist fungovať ako 60HZ, čo ovplyvní zameriavanie protivníka. Pravdepodobné to Epic ešte v budúcnosti zmení, kedže teraz je testovacia fáza nerfu.

aim-assist-dostal-nerf

Nerf Heavy Snipi

Aim assist nieje jediný nerf, ktorý sme dostali v novom update ale Epic nerfol aj Heavy Snipu. V posledných dňoch bola Heavy Snipa must have zbraň, nielenže dávala veľké poškodenie do hráčov ale aj do budov.

V novom update jej zredukovali poškodenie, zatiaľ ešte nevieme koľko ale už nieje tak OP.

heavy sniperka

Operation Paylod a Party Royal

Epic oznámil aj dva nové režimy, ktoré prídu v budúcnosti do Fortnite. V Party Royale nebudete môcť používať zbrane ani stavať, kedy pôjdete na špeciálny ostrov a užijete si tam zábavu. Ak chcete vyskúšať nový event, tak v piatok 1. Apríla o 3:00 ráno, prebieha prvé testovanie.

Do Fortnite príde aj nový spy režim, ktorý sa bude podobať Overwatch eskort režimu. Hráči sa rozdelia na 2 tímy, kedy jeden chráni konvoj a druhý sa snaží zabrániť jeho príchodu do finálnej destinácie.

Operácia payload

Oprava Bugov

Ako býva zvykom, tak Epic opravil v novom patchi aj nejaké bugy. Toto sú všetky bugy, ktoré boli opravené podľa ich Trello stránky.

oprava-bugov-fortnite

General

 • Framerate and resolution drops in v12.41

Battle Royale

 • Local Challenges not appearing when entering a new area
 • “Block damage with a Kingsman” Challenge not tracking progress

Save the World

 • Surround Pound’s heavy attack may not deal damage to husks
 • Players may be swapped to their pickaxe when using an ability that’s on cooldown
 • Stormking Onslaught Projectiles are not functioning correctly
 • Players may become stuck in a previous Dungeons zone while their teammates are in the next one
 • Psylocke’s Pickaxe does not swing properly

Mobile

 • Video playback disabled on Android
 • Extra Build buttons display Wall icons
 • Ping marker displays 0m

Predchádzajúci článokMuselk sa vyjadril – rankovací system potrebuje zmenu
Ďalší článokLeak naznačuje príchod novej mechaniky v 3. sezóne
Moje meno je Damián Durčák mam 20 rokov a som veľkým fanúšikom Fortnite. Začal som ho hrať už od začiatku prvej sezóny, kedy veľa ľudí o ňom ešte nevedelo. Hra ma zaujala už od začiatku a dodnes si pamätám na svoje prvé víťazstvo, kedy som hru ukončil krásnym headshotom zo snipou.

Zanechať odpoveď

avatar
  Registrovať sa  
Upozornenie na