Epic to s Battle passom prehnal a dal nám za úlohu získať 8M exp, na dosiahnutie levelu 100, čo prišlo niektorým nemožné, preto sa pozrieme nato, ako to dosiahnuť. Ale najprv si vysvetlíme, ako celý system expenia v novej kapitole funguje a potom si dáme par tipov.

Expenie Fortnite 2. kapitoly 2. sezóny rozoberám v aktualizovanom článku Tu.

Ako sa expilo v minulosti

Prvej to bolo oveľa jednoduchšie a expenie záviselo na 4 hlavných faktoroch.

  • Ako dlho ste ostali nažive
  • Mali ste aspoň jeden kill
  • Koľko killov ste mali dokopy
  • Koľký v poradí ste skončili na mape.
Fortnite v minulosti
Fortnite Battle Pass 10. sezóny

Teraz je to komplikovanejšie

Stále ste odmeňovaný za čas, ktorý ostávate nažive a volá sa to survival time. Do toho sa ráta viac veci, ako napríklad, ktorý v poradí ste skončili. Odmena za zabitie protivníka spadá do kategórie combat.

Rátajú sa tu nielen killy ale aj headshoty, asistencie, koľko poškodenia ste udelili a s akou zbraňou. Je tu aj match exp ale je také zanedbateľne, že sa ho neoplatí spomenúť.

Posledné odmeny nespadajú do žiadnej kategórie a patrí tu napríklad, odhalenie lokácie, kedy bol známy glitch s mostom alebo, ak nájdete legendárnu zbraň ako prvý.

Fortnite teraz
Fortnite aktuálny Battle Pass

Všetky medaile

Na prvý pohľad sa vám môžu zdať medaile komplikované ale niesu až také ťažké na pochopenie. Všetky Medaile, okrem poslednej môžete získať v každej hre.

  1. Battle medail: dajte 1 alebo viac killov v zápase
  2. Scavenger medail: vylootujte 4 chesty/Llama looty/supply dropy
  3. Survival medail: umiestnite sa v prvej 15-nástke
  4. Score medail: váš tým musí dať dokopy 50 killov, je to určené hlavne pre Team Rumble
  5. Assist medail: dajte aspoň 1 assist
  6. First match medail: za prvý zápas v dňa

Každá medaila má 3 levely

Každá medaila má 3 levely, bronzový, strieborný, zlatý. Za bronzový dostanete 250exp a s každým ďalším levelom o 250 viac. Zvyšuje sa to tak, že musíte dať 1 kill na bronzovú, 4 na striebornú a 8 na zlatú.

Fortnite medaile
Fortnite medaile od bronzovej po zlatú

Čo je Punchcard

Medaile sa oplatia plniť hlavne, keď máte aktívnu punchkartu. Tu môžete vyplniť 10 náhodnými medailami, za každú medailu získate 2000exp, okrem 5 a 10, za tie máte 4000exp. Punchkarta sa resetuje pravidelne, každý deň o 9 ráno a vyplnenie vám zaberie 3-4 hry.

Fortnite punchcard
Fortnite punchcard, znázornená vľavo

Týždenne challenge sú nutné

Ak sa chcete dostať na lvl 100 rýchlejšie, tak vám odporúčam plniť týždenne challenge. Zoberte si taký challenge New World, ten ponúka 10 misii a za každú misiu máte 14 000exp. Dokopy tak môžete získať 140 000 exp a niesu to žiadne ťažké misie, napríklad otvor 1 ammo box alebo 500 poškodenia assault rifle.

Fortnite challenge
Fortnite New World challenge

Všetko o Power leveling víkendu

Power leveling víkendy sú jednou z najrýchlejších ciest, ako sa dostať na lvl 100. Minule sme jeden mali a poznáte ho podľa toho, že sa vám, exp bar sfarbí na zlato.

Nevieme presne, ako často sú tieto víkendy ale pravdepodobne budú každý 2. víkend ale najlepšie by bolo každý víkend. Cez power leveling víkend získavate až 3,76-násobne viac exp ako normálne, vy tak expite, takmer 4-násobne rýchlejšie.

Power leveling Weekend

First match of day sa oplatí

Na First match bonus sa oplatí nájsť par minút denne, pretože získavate množstvo exp, za veľmi krátky čas. Je jasné, že Epic chce, aby ste hrali Fortnite pravidelne a toto vám ma k tomu pomôcť.

Team Rumble, ako najlepší režim na EXP

Team Rumble je najlepší režim na expenie z viacerých dôvodov, napríklad je kratší než ostatné režimy a získavate rovnaké skúsenosti za elimináciu a dĺžku prežitia. K tomu si prirátajte power leveling víkend, first match of day a dostať sa na lvl 100, nieje až také ťažké.

Fortnite Team Rumble
Fortnite Team Rumble, najlepší režim na expenie

Zhrnutie

Na to, aby ste zrýchlili expenie, musíte najprv pochopiť ako funguje. Odporúčam vám nezmeškať power leveling víkend a hrať Team Rumble. Všetky novinky a rady zdieľam vo facebookovej skupine Tu.

Predchádzajúci článokFortnite, konzolový hráči sú kvôli tieňom v nevýhode
Ďalší článokTfue vysvetľuje prečo je pump shotgun najhoršia zbraň
Moje meno je Damián Durčák mam 20 rokov a som veľkým fanúšikom Fortnite. Začal som ho hrať už od začiatku prvej sezóny, kedy veľa ľudí o ňom ešte nevedelo. Hra ma zaujala už od začiatku a dodnes si pamätám na svoje prvé víťazstvo, kedy som hru ukončil krásnym headshotom zo snipou.

Zanechať odpoveď

avatar
  Registrovať sa  
Upozornenie na