Vybrať si správne nastavenia a zvyknúť si na ne je vo Fortnite dosť obtiažne a obzvlášť, keď s vami herne nastavenia nechcú spolupracovať.

Jedno z takých, je nastavenie tieňov, kedy si ich PC hráči môžu vypnúť a konzolový nemôžu. Myslíte si, že to nieje až taký veľký rozdiel ale používateľ Redditu: PashaBiceps ukázal, že to konzolových hráčov dosť znevýhodňuje.

Fortnite tiene, možnost vidieť a nevidieť nepriateľa
Fortnite tiene, možnosť vidieť a nevidieť nepriateľa

Na obrázku môžete vidieť rozdiel, kde na ľavej strane nemáte šancu spozorovať nepriateľa a na pravej strane to je o niečom inom.

K tomu ešte dodal, “Fortnite je jediná kompetitívna hra na svete, ktorá tresce hráčov, ktorý máju radi dobrú grafiku a konzolových hráčov, naopak odmeňuje tých, ktorý si túto funkciu vypnú”.

Fortnite tiene ukážka veľkého rozdielu
Fortnite tiene ukážka veľkého rozdielu v lese

Dôvod prečo to píše je, že tmavé zákutia môžu ukryť hráčov v tieni, jedinou možnosťou je, vypnutie tejto funkcie. Hráči na konzolách túto možnosť nemajú. No zato počítačový hráči si môžu vybrať, či chcú byť kompetitívny, tým že vypnú tiene alebo dajú prednosť peknej grafike a tiene si nechajú.

To by to až tak nevadilo, keby Fortnite nemal zapnutý cross-platform skill-based matchmaking, kedy môžete hrať proti hráčom, ktorý si môžu vypnúť tiene. V nastaveniach sa dá vypnúť aj cross-platform, ak vám táto nevýhoda až moc prekáža.

Fortnite tiene ukažka rozdielu
Fortnite tiene ukážka rozdielu v dome

PashaBiceps ukazuje, aký je obrovský rozdiel, medzi lokáciami, kde je tieň a kde nieje. Na ľavej strane môžete vidieť, akoby rád použil minishield vedľa krovia ale potom pochopí, že to nieje až taký dobrý nápad. Je tam aj dom s garážou, kde na ľavej strane dúfa, že nikto nieje a na pravej strane vie s istotou, že tam nik nieje.

Fortnite tiene dom a krovie
Fortnite tiene, ako môžu ovplyvniť hranie

Áno, konzolový hráči sú trocha v nevýhode, no vyriešiť sa to dá jednoducho a to možnosťou vypnúť tiene na každej platforme. No zase konzolový hráči dostali trocha lepší aim assist, ktorý sa zdá niektorým pro hráčom až moc OP. Všetky novinky a názory zdieľam v Facebookovej skupine Tu.

Predchádzajúci článok9 Fortnite glitchov, jeden vám zaručil Victory Royal
Ďalší článokFortnite LvL 100 Battle pass je nadľudská úloha, ako nato?
Moje meno je Damián Durčák mam 20 rokov a som veľkým fanúšikom Fortnite. Začal som ho hrať už od začiatku prvej sezóny, kedy veľa ľudí o ňom ešte nevedelo. Hra ma zaujala už od začiatku a dodnes si pamätám na svoje prvé víťazstvo, kedy som hru ukončil krásnym headshotom zo snipou.

Zanechať odpoveď

avatar
  Registrovať sa  
Upozornenie na