V novej kapitole sme dostali zjednodušený arzenál a my sa pozrieme, ktoré zbrane v ňom dominujú. Vďaka tomuto zoznamu sa budete vedieť lepšie rozhodovať, ktorú zbraň si zobrať a ktorú nie. Tiež sa dozviete, ktoré zbrane patria k najlepším a ktoré k najhorším.

41. Sivá pištoľ

Niektorá zbraň musí byť najhoršia a vyšlo to na sivú pištoľ, potrebujete 5 striel na eliminovanie nepriateľa s normálnym zdravím a 9 s celým. Aj keď je to najhoršia zbraň, tak zbrane sú dosť vybalansované.

Sivá pištoľ

40. Sivý pump shotgun

Sivá pumpka je naozaj hrozna zbraň a Tfue povedal, že si ju už nikdy viac nezoberie. Dáva len 70 poškodenia normálne a 140 headshotom, čo je veľmi málo, a sivej taktikalke nemôže konkurovať.

Sivý pump shotgun

39. Sivá burst assault rifle

Burstka nebola nikdy najlepšou assault rifle a inak tomu nieje ani v novej kapitole. Jednou strelou dáva 27 poškodenia, čo je jedným stlačením 81 poškodenia a navyše prvú strelu trafíte a ostatné idú mimo.

Sivá burst assault rifle

38/37 Zelená a modrá pištoľ

Sú to takmer identické zbrane a rozdiel je tu len malý, udeľujú 25/26 poškodenia a rýchlosť nabíjania je 1,4 a 1,3. Tieto pištole dokážu zabiť nepriateľa s normálnym zdravím na 4 strely a celého na 8 striel.

36. Zelený pump shotgun

Prvé verzie pump shotgunu sú hrozné a využíval by som ich len v krajnej núdzi. Zelený pump shotgun dáva 80 poškodenia klasicky a 160 headshotom. No aj tak je stále horší, než sivá taktikalka a pump shotgunom by som sa na začiatku vyhýbal.

Zelený pump shotgun

35/34 Zelená a modrá burst assault rifle

Opäť tu máme 2 identické zbrane, ktoré dávajú poškodenie 28/29, nepriateľa s normálnym zdravím eliminujete na 4 strely a celého na 7 striel.

33/32 Sivé a zelené RPG

Sivé a zelené RPG dávajú poškodenie 70 a 85, čo je príliš málo na RPG. Výhodou je, že dávajú splash damage. Nabíjajú sa 4,7 a 4,1s a v tomto prípade sú granáty omnoho lepšie.

31. Sivé SMG

Sivé SMG nieje vôbec zla zbraň a jeho výhodou je, rýchly fire rate. Poškodenie má 17 ale Dps je 204, kedy zabijete nepriateľa behom sekundy.

Sive smg

30. Zelené SMG

Hneď za sivým sa nachádza zelené SMG, ktoré má zvýšené poškodenie o 1 a nabíjanie o 0,1s. Stále musíte dať 6 striel na zabitie nepriateľa s normálnym zdravím a 12 na celé zdravie.

Zelene smg

29. Sivý tactical shotgun

Predstavte si, že sivá taktikalka dáva 71 poškodenia, čo je viac než siva pumpka, ešte k tomu omnoho rýchlejšie nabíja. Preto je jasná voľba, oproti sivej a zelenej pumpke.

Sivý tactical shotgun

28. Zelený tactical shotgun

Za sivým nasleduje hneď zelený, ktorý dáva 75 poškodenia, čo nieje veľké vylepšenie, preto si zaslúži miesto hneď za svojím bratom.

Zelený tactical shotgun

27. Sivá assault rifle

Sivá assault rifle je skvelá zbraň, ktorá dáva poškodenie 30 a nabíja 2,5s. Vy eliminujete nepriateľa na 4 strely s normálnym zdravím a na 7 s plným zdravím

Sivá assault rifle

26. Zelená assault rifle

Zelená assault rifle dáva poškodenie 31 a nabíja 2,4s, čo ju moc nepovyšuje a stále potrebujete 4 strely na eliminovanie nepriateľa s normálnym zdravím a 7 na plné zdravie.

Zelená assault rifle

25. Modrá assault rifle

Nieje počudovaním, že všetky 3 idú za sebou, kedže modrá dáva poškodenie 33 a podobne ako u predchodcov potrebujete 4 a 7 striel na eliminovanie nepriateľa.

Modrá assault rifle

24. Sivá bolt action rifle

Sivá boltka je najlepšia sivá zbraň, no na druhu stranu nedokáže eliminovať nepriateľa na one shot, kedže dáva poškodenie len 95.

Sivá bolt action rifle

23/22 Zelená a modra bolt action rifle

Zelená a modra boltka sú už o niečo lepšie a dávajú poškodenie 100 a 105, čo postačí na one shot kill. Inak rozdiel rýchlosti nabíjania je zanedbateľný a sú to 2 dosť podobné zbrane.

21. Modré SMG

Asi ste si hovorili, kde sa podelo modre SMG ale oproti svojim predchodcom je výrazne lepšie. Kedže dáva 19 poškodenie, tak dokáže zabiť nepriateľa na 6 striel s normálnym zdravím a na 11 s celým zdravím.

Modre smg

20. Modrý tactical shotgun

Modra taktikalka je NickmerCS obľúbenou zbraňou a dáva poškodenie 79, čo je takmer ako zelená pumpka, no opäť strieľa omnoho rýchlejšie.

Modrý tactical shotgun

19. Modrý pump shotgun

Modrá pumpka je prvá, ktorá sa dá seriózne použiť, predchádzajúce by som zakopal alebo úplne zahodil. Dáva 90 poškodenia klasicky a 180 perfektným headshotom, s čím sa už dá narábať.

Modrý pump shotgun

18. Fialová pištoľ

Fialová pištoľ nieje vôbec zla zbraň, dokáže zabiť nepriateľa na 4 a 8 striel, a oproti prvým ma oveľa lepšie mierenie.

Fialová pištoľ

17. Zlatá pištoľ

Zlata pištoľ dáva poškodenie 29, kedy na 4 strely zabijete nepriateľa s normálnym zdravím a na 7 s celým zdravím. Veľa ľudí si pištole vychvaľuje a epická a legendárna verzia sú skvele zbrane, omnoho lepšie než prvé 3 verzie.

Zlatá pištoľ

16. Modré RPG

Modré RPG dáva strelou 100 poškodenia, čo sa konečne dá nazývať ako RPG.

Modrá bazooka

15. Granáty

Možno vás prekvapilo, ako vysoko sú granáty v rebríčku ale to preto, že sú vynikajúcou zbraňou. Oproti sivej a zelenej bazooke sú jasnou voľbou a dávajú 100 poškodenia, navyše sa rýchlo hádžu.

granát

14. Fialové RPG

Fialové RPG má poškodenie 115 ale už sa celkom rýchlo nabíja, preto som ho dal v rebríčku nad granáty.

Fialová bazooka

13. Fialový AUG

Epická burstka je vynikajúca zbraň a oproti famasu, až tak neuteká, má poškodenie 32, čo sú 4 strely na eliminovanie nepriateľa s normálnym zdravím a 7 s plným.

Fialová burst assault rifle

12. Zlatý AUG

Za fialovým Aug sa nachádza hneď zlatý Aug, ktorý ma 33 poškodenie a rovnaký počet striel na eliminovanie. Burstky sú v tejto sezóne vynikajúcimi zbraňami a niekto by ich mohol dať vyššie ale mne neprišli, ako top 10 zbrane.

Zlatá burst assault rifle

11/10 Fialová a zlatá bolt action rifle

Zbrane, ktoré mi prišli vhodné do top 10 sú sniperky. Kedy stále dáte one shot kill ale oproti predchádzajúcim verziám máte oveľa rýchlejšie nabíjanie, ktoré je 2,5 a 2,3s. Pre porovnanie má sivá verzia nabíjanie až 4,1s.

9. Zlate RPG

Zlate RPG sa pýši poškodením 130 a to sa zíde do každého boja, navyše sa veľmi rýchlo nabíja.

Zlaté RPG

8. Fialový tactical shotgun

Fortnite sa hra dosť na close combat, preto sa umiestnili shotguny, tak vysoko. Fialova taktikalka dáva 83 poškodenia a najviac môže uštedriť 186 poškodenia.

Fialový tactical shotgun

7. Zlaty tactical shotgun

Hneď za fialovým ide zlatý tactical shotgun, ktorý ma poškodenie 87 a maximálne môže uštedriť 195 poškodenia, čo stále nieje one shot kill

Zlatý tactical shotgun

6/5 Fialové a zlaté SMG

Vďaka ich rýchlosti dokážete behom sekundy zasypať nepriateľa spŕškou striel a dávajú poškodenie 20 a 21. Celkové DPS zlatej verzie je 252.

4. Fialová pumpka

Od fialovej pumpky to začína byť zaujímave, kedže dáva poškodenie 100 a perfektný headshot pošle nepriateľa do lobby, čo skúsený hráči dokážu využiť.

Fialový pump shotgun

3/2 Fialový a zlatý SCAR

SCAR je asi najstabilnejšou zbraňou všetkých sezón, je skvelý na stredne a veľké vzdialenosti. Pri oboch verziách eliminujete nepriateľa na 3 strely s normálnym zdravým a na 6 s celým.

1. Zlatý pump shotgun

Prvé miesto v našom rebríčku si vysluhuje zlatý pump shotgun, ktorý dáva poškodenie 110 a vy aj keď nedáte perfektný headshot, tak dokáže dať one shot kill.

Zlatý pump shotgun

Zhrnutie

Teraz sa už viete viac orientovať vo zbraniach. Jasné, že každému vyhovuje iná zbraň ale podľa mňa, si prve miesto pumpka zaslúži. O svoj názor na najlepšiu zbraň sa môžete podeliť vo Facebookej skupine Tu.

Zanechať odpoveď

avatar
  Registrovať sa  
Upozornenie na