Kto nepozná najznámejšiu konferenciu sveta E3 nie je pravý hráč. Na tejto konferencii sa predstavujú najlepšie herné tituly. Väčšinou býva určená pre počítačových a konzolových hráčov a ak sa objaví mobilná hra tak je to veľká rarita.

No tentoraz sa to zmenilo a na E3 sme videli veľký počet mobilných hier. Vypadá to tak, že vývojári sa snažia zaujať aj mobilných hráčov. V tomto článku si ukážeme akými titulmi nás chcú ohromiť a dokonca sa tu nachádza aj pokračovanie Commandera Keena.

Final Fantasy Crystal Chronicles Remastered Edition

Najviac sa nás snaží zaujať štúdio Square Enix, ktoré nám predstavuje remaster starej série ktorá vyšla v roku 2004. Vtedy vyšla špeciálne na Nintendo, no teraz sa jej dočkáme aj na mobily. Ujmete sa roly dobrodruhov, hľadajúcich Myrrh, ktorý očistí magický krištáľ.

Tento krištáľ chráni svet pred smrteľným plynom Miasma. Vydať sa hľadať Myrrh môžete aj s 3 ďalšími kamarátmi. Ty ktorý túto hru už hrali sa môžu tešiť na nové lokácie.

Tom Clancy’s Elite Squad

Dokonca aj Ubisoft sa snaží dobiť mobilné platformy a to s taktickou strieľačkou Tom Clancy. Tá bude obsahovať postavy zo známych hier od Ubisoftu, par z nich môžete vidieť v traileri. Vypadá to trocha ako Division, kde máte turrety a môžete ísť na nepriateľov od zadu.

Celkom sa teším na stavanie družiny zo známych postav. Do hry sa môžete už pred-registrovať a ak zapnete hru keď vyjde, tak dostanete špeciálnu postavu Ghosta, ktorý sa objaví v novom Ghost Recone.

Romancing SaGa 3 a SaGa: Scarlet Grace Ambitions

Vypadá to tak že Square Enix to s tými mobilnými hrami mysli vážne a ponúka nám remaster dvoch populárnych hier. Kto nevie o čo sa jedná tak Romancing sága 3 sa dosť podoba na Final Fantasy 2 len s tým rozdielom že tam mate veľkú možnosť voľby. Čo sa týka Scarlet Grace, tak sa jedná o klasické RPG, pri ktorom si na začiatku vyberiete hrdinu a vrháte sa do boja.

Commander Keen

Coomander Keen je určite jedna z tých hier, ktorá spravila na E3 najväčší Boom. Pretože mnoho ľudí pozná starú platformovku, lenže Commander Keen nebude platformovka s čím veľa ľudí nesúhlasí. V novej hre má Billy dvojičku s ktorou sa musí za pomocí technologických vychytávok zachrániť galaxiu.

Z platformovky sa stala strategická hra s kartičkami. Uvidíme ako hra dopadne a dúfam že sa nebude jednať o prepadak ako pri Fallout 76.

Gears POP

Gears Pop ma zaujal na E3 najviac a ako z názvu vyplýva tak sa môžeme tešiť na postavy zo známej série Gears Wars. Na YouTube nájdete veľa gamplayov, takže to nie je to až taká novinka. Vašou hlavnou úlohou sa stane zničiť nepriateľský Outpost a ak si všimnete podobnosť s Clash Royale tak to nie je vôbec náhoda.

Pretože je tu podobné rozloženie hry a tiež sú tu 2 línie na ktoré posielate vojakov. Autori sa snažia Clash Royalom len inšpirovať, inak prinášajú vlastný koncept. Do hry sa môžete pred-registrovať tu.

War of the Visions: Final Fantasy Brave Exvius

Fanúšikovia série Final Fantasy si na E3 prišli na svoje, pretože sa chystá pokračovanie známej mobilnej hry Final Fantasy Brave Exvius. Túto hru som spomínal aj v článku o najlepších RPG hrách.

Hra sa dočká vylepšenia po grafickej i hrateľnej stránke. Môžeme sa tešiť aj na pokračovanie príbehu. Hra je dostupná v early-access už teraz v Japonsku, my si však musíme trocha počkať.

Sonic at the Olympic Games – Tokyo 2020

Sonic je viacej populárnejší, než som čakal a nepríde len na televízne obrazovky ale aj na mobily. Hru vytvára spoločnosť SEGA a mali by sme sa jej dočkať v lete 2019. Sonic bude akýmsi titulom k olympijským hrám, ktoré sa konajú v Tokyu.

Na túto počesť vyjde aj ďalšia hra a to Mario and Sonic at the Olympic game, ktorá ale nebude na mobily. Už vyšlo mnoho mobilných hier zo Sonicom, no zatiaľ žiadna veľmi nezaujala, tak som zvedavý ako dopadne táto.

Telling Lies

Hneď ako som si pozrel trailer, tak som si chcel túto hru stiahnuť. Je to od tvorcov titulu Her Story, ten sa stal veľkým hitom na mobilných platformách. Zatiaľ čo v Her story sme sa zameriavali na jednu postavu, tak v Telling Lies sa budeme zameriavať hneď na 4 postavy.

V Her story ste informácie získavali vypočúvaním ale v Telling Lies všetko získavate z pevného disku, ktorý bol ukradnutý z Národnej Bezpečnostnej spoločnosti. Ak to bude aspoň taká dobra hra ako Her Story, tak sa máme na čo tešiť.

Stranger Things

Dokonca aj Netflix prišiel zo svojou hrou a tá sa inšpiruje seriálom Stranger Things. Stoja za ňou vývojári, ktorý vytvorili The Walking Dead: Our World. Ak neviete o čo sa jedna, tak je to niečo podobné ako Pokemon Go.

Úprimne neviem čo si mám o hre myslieť, dúfam že to nebude žiadna blbosť, ktorá ťaží zo známej značky. Navyše je to prvá hra na mobily inšpirovaná Strangers Things. Hra vyjde v roku 2020 a uvidíme či sa jej podarí preraziť, pretože bude mať veľkú konkurenciu.

Mosaic: BlipBlop

Dostali sme sa na koniec zoznamu a posledná hra je Mosaic: BlipBlop, ktorá nie je ničím zaujímavá. Pretože vyšla ako titul k hre Mosaic, ktorá bude surrealistická hra o modernej spoločnosti.

Jej hlavnou úlohou je propagovať túto hru, inak sa jedná o klikačku. Stiahnuť si ju môžete už teraz ale ak hľadáte klikačku, tak odporúčam siahnuť po inom titule, ako napríklad Tap Titans.

Zhrnutie

Som rád že, väčšina vývojárov a veľkých firiem začala zameriavať svoju pozornosť na mobilnú hernú scénu. Je tak vidieť že hranie na mobilov ma čím ďalej tým väčší potenciál.

Som zvedavý ako hry dopadnú, mojimi favoritmi sú Gears Pop a Telling lies. Budem rád ak mi do komentára napíšete váš názor a tiež aká hra na mobily sa vám na E3 najviac páčila.

Predchádzajúci článokS týmito cestovateľskými aplikáciami je cestovanie hračka
Ďalší článokNajznámejšie strategické hry na mobil roku 2019
Moje meno je Damián Durčák mam 20 rokov a som veľkým fanúšikom Fortnite. Začal som ho hrať už od začiatku prvej sezóny, kedy veľa ľudí o ňom ešte nevedelo. Hra ma zaujala už od začiatku a dodnes si pamätám na svoje prvé víťazstvo, kedy som hru ukončil krásnym headshotom zo snipou.

Zanechať odpoveď

avatar
  Registrovať sa  
Upozornenie na