Herný priemysel opäť zažíva ďalší ošiaľ najprv to bolí kartové hry potom Battle Royaly, no a teraz sú to Autochessi. Za jej vytvorením stojí Drodo studio, ktoré vytvorilo režim do Doty 2.

Po čase Drodo Studio vytvorilo svoj vlastný Autochess na mobily, ktorý ale kopíruje postavy z Doty 2. Valve sa preto rozhodol vydať svoj vlastný Autochess s názvom Dota Underlords. Momentálne je vo fázy beta testovania a my sa pozrieme na to aký má potenciál.

Čo je Autochess

Kto nevie čo je Autochess, tak sa jedna o hru, kde bojujete zo 7 ďalšími hráčmi a to tým že vhadzujete postavy na šachovnicu. Tie postavy bojujú potom už samé. Každá postava má nejaký bonus a vy tie bonusy kombinujete, tak aby ste mali čo najsilnejší tým v hre.

Technicky stav

Ako prvé sa vrhneme na technický stav a je dosť problematické stiahnuť hru v Obchode Play. Stále som musel sťahovať nejaké súbory a nikdy sa mi ich nepodarilo dosťahovať. Čo zamrzí mobilných hráčov, ktorý si chcú vychutnať hru na svojich zariadeniach

Aby som si hru zahral, tak som stiahol Steam a hral ju na počítači. Ďalej už nenastali žiadne technické problémy a hru som si mohol plne vychutnať.

Valve Vs Drodo Studio

Čo je lepšie Autochess od Drodo Studio alebo Dota Underlords? V tomto prípade Dota Underlords vedie. Čo sa týka grafickej stránky, tak obidve hry ju máju nádhernú a tiež takmer nečakáte kým vám nájde protivníkov.

Oba tituly sú si dosť podobné ale radšej vidím originálne postavy než nevydarený klon Dota postav. Tým chcem povedať že Drodo Studio sa nesnažilo ani trocha zmeniť vzhľad svojich postav a dosť sa podobajú na tie z Doty.

Ďalšia vec sú itemy, kedy v Dota Underlord si vyberáte itemy na konci boja s creepami a dokážu výrazne ovplyvniť hru. Čo v druhom Autochesse ich musíte zbierať zo zeme a nevšimol som si že by nejako ovplyvňovali hru.

Zhrnutie

Dota 2 Underlords má potenciál byť jednou z nahranejších hier na mobilných telefónov. Ovládanie je intuitívne a aj na menších smartfónoch sa hrá dobre. Ďalej sa mi páči, že itemy dokážu výrazne ovplyvniť hru. Pokiaľ ste Dotu Underlords vyskúšali, tak mi dole do komentára napíšte váš názor.

Predchádzajúci článok10 rýdzo slovenských aplikácii
Ďalší článokNajzaujímavejšie hry na mobil mesiaca Jún
Moje meno je Damián Durčák mam 20 rokov a som veľkým fanúšikom Fortnite. Začal som ho hrať už od začiatku prvej sezóny, kedy veľa ľudí o ňom ešte nevedelo. Hra ma zaujala už od začiatku a dodnes si pamätám na svoje prvé víťazstvo, kedy som hru ukončil krásnym headshotom zo snipou.

Zanechať odpoveď

avatar
  Registrovať sa  
Upozornenie na