Už som si myslel, že sa tohto dňa nikdy nedočkáme. Najznámejší softvér v dejinách ľudstva smeruje na mobily. Schválne som napísal softvér, pretože v roku 1993 bol Doom sťahovanejší než Windows.

Doom patri k prvým 3D strieľačkam a v tej dobe ho hral každý. Hra bola portovaná na každú platformu, preto je zvláštne, že sme sa jej na mobily dočkali tak neskoro. Zatiaľ sme dostali len Doom 1 a Doom 2. Za to Switch dostal aj 3. diel, preto sa môže stať že, 3. diel dostaneme na mobily neskôr.

V hre hráte za mariňáka, tiež známeho ako Doomguy, ktorý bojuje proti všemožným monštrám z pekla. A vašou úlohou nie je zabiť všetkých nepriateľov ale dostať sa k bráne do nasledujúceho levela. Ale hra vás odmení lepšími zbraňami a tiež vylepšeniami ak ihneď nejdete do ďalšieho levela.

Medzi ikonické zbrane tu patrí motorová pila, plazmová puška alebo 2-hlavňová brokovnica, ktorú nájdete len v 2. diely. Potom ako splníte všetky levely váš čaká Boss, ktorý je poslednou skúškou. V 2. diely nečakajte žiadne grafické vylepšenia ale pridanie nových zbraní a levelov.

Príbeh

Neznámi mariňák napadol svojho veliteľa, pretože rozkázal vlastným jednotkám strieľať na civilistov. Ten ho za trest vyhnal na Mars. Tento mariňak  pracuje ako ochranka pre Aerospace korporáciu, ktorá experimentuje s teleportáciou , len niečo sa pokazilo a vytvorili bránu do pekla. Z ktorej vyliezli démoni a zabili každého, kto im prišiel do cesty. Jediný kto prežil, je nám známy mariňák.

Konečne si môžeme zahrať Doom na svojich mobiloch. Síce oproti dnešným hrám nemá dobru grafiku ale je skvelou spomienkou na začiatky hernej éry. Doom ma cenovku 5,49€ a môžete si ho stiahnuť na AndroidIOS.

Predchádzajúci článokKeep Talking and Nobody Explodes smeruje na mobily
Ďalší článokNetradičný turnaj v Hearthstone
Moje meno je Damián Durčák mam 20 rokov a som veľkým fanúšikom Fortnite. Začal som ho hrať už od začiatku prvej sezóny, kedy veľa ľudí o ňom ešte nevedelo. Hra ma zaujala už od začiatku a dodnes si pamätám na svoje prvé víťazstvo, kedy som hru ukončil krásnym headshotom zo snipou.

Zanechať odpoveď

avatar
  Registrovať sa  
Upozornenie na