Hororovú hru sme tu už mali ale vtedy sa hra viac zameriavala na multiplayer. No teraz sa pozrieme na 2D psychologickú hororovku DISTRAINT: Deluxe Edition, ktorá sa snažiť zaujať svojím štýlom vyprávania príbehu a ide jej to celkom dobre.

Vy sa ocitáte v roli pána Price, ktorý preto aby si udržal partnerstvo z firmou musí vysťahovať starú ženu z jej domu. Tým ale vymieňa svoju ľudskosť za peniaze a tejto témy sa drží aj celá hra.

Hra od začiatku navodzuje skvelú atmosféru a hlavne keď ju mate pustenú na slúchadlách. A zvukovú stránku hry by som hodnotil viac než na výbornú.

V hre je par jumpscarov ale hra sa vás viacej snaží vystrašiť pomocou atmosféry a hudby. A keď sa v hre objaví nejaký Jumpscare, tak rozhodne stojí za to.

Pri hre sa bojíte hlavne zo začiatku ale potom hororová atmosféra ustúpi viac do pozadia a sa začne zameriavať na príbeh. Tým že sa jedná o psychologický horor, tak celú hru budete premýšľať. Či ta krv na stene je reálna alebo je to výplod vašej fantázie.

Po čase tu začnete hltať každý rozhovor s postavami. A Rozhodne sa tu oplatí počkať na koniec, ktorý by ste určite nečakali. Ale nechcem príbeh moc spoilovať, pretože je tu množstvo zvratov a nechám na vás, aby ste si toto klbko udalosti rozmotali.

Popri príbehu riešite rôzne logické hádanky, ktoré sú obtiažnosťou urobené tak akurát. Aj keď som mál s nimi niekedy problém ale nikdy to nebolo viac ako 10m. Hlavne kvôli tomu že do inventára môžete dať len 3 veci, ktoré sa používajú jednoducho.

Dĺžka hry je niečo okolo 3 hodín a to som si hru vychutnával a občas lámal hlavu nad hádankami. Počas týchto hodín sa príbeh neustále vyvíja a vy sa v hre nebudete nudiť.

Po grafickej stránke je hra úžasná, len to že sa to ťažšie hra na menších displejoch, kedy vám to sťaží riešenie niektorých hádaniek. Cena hry je niekde okolo 1,19€, čo nieje veľká investícia za 3 hodiny skvelého príbehu.

PREHĽAD RECENZIE
Celkový dojem
80 %
Predchádzajúci článok10 najlepších smart hodiniek z Činy
Ďalší článokPorovnanie mobilov Samsung Galaxy 2009-2019
Moje meno je Damián Durčák mam 20 rokov a som veľkým fanúšikom Fortnite. Začal som ho hrať už od začiatku prvej sezóny, kedy veľa ľudí o ňom ešte nevedelo. Hra ma zaujala už od začiatku a dodnes si pamätám na svoje prvé víťazstvo, kedy som hru ukončil krásnym headshotom zo snipou.

Zanechať odpoveď

avatar
  Registrovať sa  
Upozornenie na