Bixby patrí k najznámejším hlasovým asistentov vo svete. Síce nieje až taký populárny ako Google Assistant ale má aj skvelé funkcie, ktoré sme si načrtli v článku o Samsung Galaxy S9. A ja by som vám chcel bližšie opísať skvelé funkcie tohto asistenta. Preto som zostavil rebríček 8 najlepších funkcií na Bixby.

Screenshot obrazovky

Screenshot obrazovky a k tomu zdieľanie na socialne siete zaberé naozaj množstvo času, no Bixby to zvladne na jeden hlasový povel. Vám tak stačí povedať Hi Bixby take screenshot and post in on Facebook.

A ono vás to presmeruje na Facebook aj s screenshotom obrazovky a na vás už len ostáva vymyslieť k tomu nejaký geniálny popis a odoslať.

Núdzový režim

Môže sa stať, že ste si stiahli nejakú aplikáciu po ktorej sa váš mobil začal správať nejako nezvyčajne. Alebo sa váš kamarát hral s vaším telefónom. A niečo sa pokazilo a vy si nieste istý prečo tomu tak je.

Ale našťastie sa môžete pozrieť do núdzového režimu a zistiť prečo tomu tak je. To môžete urobiť pomocou toho že poviete Hi Bixby go into Safe mode. A vy ste už len jeden klik od zapnutia núdzového režimu

Núdzový režim je naozaj skvela vec, pretože vám dovolí zapnúť váš smartfón, bez žiadnej stiahnutej aplikácie. Vaše rozhranie tak bude vypadať ako prvý deň keď ste ho zapli.

Vďaka tomu nič nemôže poškodzovať váš smartfón pretože tu nieje žiadna stiahnutá aplikácia. A ak v núdzovom režime funguje všetko tak ako má, tak potom je jasné že je vo vašom smartfóne nežiadúca aplikácia.

Odoslanie poslednej fotky cez správu

Ďalšou skvelo funkciou je odoslanie poslednej fotky, ktorú ste urobili vaším smartfónom cez správu. Čo je skvelé ak napríklad šoférujete a nechcete upriamiť vašu pozornosť na mobilný telefón.

Jedine čo stačí povedať je Bixby text message the last photo I just took to Darth Vader. Čo je trocha dlhšia fráza na zapamätanie ale urobí to množstvo krokov.

Toto je skvelý spôsob ako poslať poslednú fotku svojmu kamarátovi cez správu. A využiť to môžete napríklad ak ste sa s kamarátom odfotili a vy mu už len chcete poslať poslednú fotku

Miesto parkovania

Áno Bixby vám pomôže zapamätať si miesto parkovania. Toto sa určite zíde každému a nikdy neviete kedy si na túto funkciu spomeniete. Urobíte to naozaj jednoducho tým že poviete: Bixby remember where I parked.

A vám už stačí len stlačiť tlačidlo uložiť a miesto parkovania máte uložené. Táto funkcia sa hodí ak ste niekde v obrovskom nákupnom centre s veľkým parkovacím miestom. Vy tak nemusíte hľadať sekciu alebo level v ktorom sa vaše auto nachádza. Ale všetko zisti Bixby pomocou jedného príkazu.

Otváranie špecifickej sekcie

Jednou z vecí ktorá je naozaj skvelá na tomto asistentovi, je že nedokáže len otvárať aplikácie. Ale dokáže otvárať aj špecificku sekciu. Toto majte na pamäti ak sa vám nechce klikať a chcete isť do určite sekcie.

Napríklad poviem Bixby open Youtube and go to my subcription a po zadaní príkazu si môžete všimnúť, že Bixby otvorila vašu aplikáciu s odbermi. Je to skvelá funkcia ktorá sa naozaj ľahko ovláda a vďaka nej idete presne tam kde chcete a to pomocou jedného príkazu.

Rýchle príkazy

Otváranie aplikácie a chodenie do konkrétnej sekcie je naozaj skvelá vec. Ale niekedy sa tam chcete dostať omnoho rýchlejšie a nechce sa vám rozmýšľať ako správne ten príkaz sformulovať, no a na to slúžia rýchle príkazy.

Rýchle príkazy vám dovoľujú preskočiť množstvo krokov a dosať sa tam kde presne chcete. Je to niečo čo si chcete spojiť s každou aplikáciou a takto sa k nej dostať rýchlejšie.

Nastavenie rýchlych príkazov je naozaj jednoduché. Ako prvé stlačíte Bixby tlačidlo a dostanete sa do Bixby aplikácie. Hneď na to rozkliknete 3 bodky a vyberiete položku nastavenia.

Kde hľadáte rýchle príkazy alebo quick commands. A takto si môžete vytvoriť rýchle príkazy takmer na všetko. Tak napríklad si nastavíte, že ak poviete DM tak vám to otvorí kanál vášho obľúbeného youtubera.

Je na vás koľko takýchto rýchlych príkazov si dáte. Ale ak si ich dáte priveľa aby sa nestalo že budete 10m rozmýšľať aký príkaz som dal na zapnutie messengera.

Odomknutie pomocou hlasu

Ďalšou skvelou funkciou je odomykanie svojho smartfónu pomocou hlasu, a to tým že si nastavíte hlasový zámok. Áno je skvele že si môžete vytvoriť vašu super tajnú frázu, ktorá vám odomkne váš smartfón.

Ale Samsung vás predtým bude varovať, že to nieje až taká dobrá technológia ako snímač odtlačku prstov alebo normálne heslo. Takže majte toto na pamäti predtým ako to spravíte.

Ak to chcete spraviť tak stačí isť do Bixby nastavení ako tomu bolo pri predošlej funkcii. A vyberiete položku odomknúť pomocou hlasového zámku alebo unlock with voice password. Potom zadáte svoj PIN alebo otlačok prsta.

Následne to prebieha tak že svoje heslo vyslovíte 2-krát a potom poviete dve náhodné vety ktoré vám Samsung vygeneruje. Bixby sa tak naučí váš hlas a vy musíte dúfať že nikto sa nedostane do vášho mobilu pomocou šikovného triku.

Potom už len stačí cez zamknutú obrazovku povedať Bixby open Facebook, ono si od vás vypitá vaše super tajné heslo, ktoré poviete. A po povedaní hesla vám to otvorí Facebook napríklad

Skenovanie QR kódu s Bixby

Dostávame sa na koniec nášho rebríčka a poslednou funkciou je snímanie QR kódu. V QR kóde môžeš mať uložené množstvo veci.

Tak napríklad v ňom môžete mať uložené množstvo informácii o vašom profile alebo spoločnosti pre ktorú pracujete, kontaktné údaje, môže váš presmerovať na nejakú stránku. A takto by sme mohli pokračovať do nekonečná.

Toto je skvelá vec ktorú množstvo smartfónov nemá. A vy tak musíte sťahovať aplikáciu z Obchodu Play aby vám tato funkcia išla. Alebo druhá verzia je že ju máte ale neviete kde.

Ale ak máte Bixby tak stačí povedať Bixby scan QR code a ono vám to ihneď otvorí QR skener. A na vás ostáva len aby ste nasmerovali kameru na QR a máte na skenované presne to čo ste chceli.

Záver

Ako môžete vidieť aj Bixby ma množstvo funkcii, ktorými môže zaujať. Je viem že tých funkcii je naozaj veľa ale chcel som vypísať tie ktoré mi prišli ako najlepšie. Určite budem rád ak mi aj vy napíšete váš názor alebo funkcie ktoré sa vám na Bixby páčia.

Odporúčam vám pozrieť aj ostatné články, ktoré vám môžu pomôcť, tak napríklad ako premiestniť kontakty z jedného mobilu do druhého. Alebo ako ovládať váš mobil pomocou počítača. A nezabudnite sa vyjadriť v ankete ktorá funkcia sa vám najviac páčila

Ktorá funkcia je najlepšia?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Predchádzajúci článokAko preniesť kontakty z jedného mobilu do druhého
Ďalší článokTop 13 aplikácií s ktorými zmeníte pozadie na mobil
Moje meno je Damián Durčák mam 20 rokov a som veľkým fanúšikom Fortnite. Začal som ho hrať už od začiatku prvej sezóny, kedy veľa ľudí o ňom ešte nevedelo. Hra ma zaujala už od začiatku a dodnes si pamätám na svoje prvé víťazstvo, kedy som hru ukončil krásnym headshotom zo snipou.

Zanechať odpoveď

avatar
  Registrovať sa  
Upozornenie na