V App Store sa nachádza viac ako 2,2 milióna aplikácii a vybrať si tu skvelú aplikáciu na iPhone je niekedy poriadny oriešok. A aby som vám uľahčil hľadanie tej správnej, dal som dokopy zoznam ktorý obsahuje 25 skvelých aplikácii. Každá z týchto aplikácii sa niečim líši, takže tu pre seba každý niečo nájde.

1. Fitbod

Prvá aplikácia sa venuje zdraviu a pomáha vám monitorovať váš progres vo fitku. Môžete si tu zapisovať čokoľvek vás napadne a keď si vyberiete cviky, tak aplikácia vám ukáže aké svaly pri danom cviku zapájate.

Potom ako si idete znova zacvičiť, tak si môžete pozrieť v aplikácii, ktoré svaly sú ako regenerované. Pomocou čoho si vytvoríte tréningový plán na mieru.

V aplikácii si môžete nastaviť všetky stroje a pomôcky, ktoré pri cvičení máte, vďaka čomu vám aplikácia neukáže cviky na ktoré nemáte výbavu. A hodnotím ju ako najlepšiu aplikáciu na cvičenie.

2. Kitchen Stories Recipes

Z fitka sa presunieme rovno do kuchyne a to s aplikáciou Kitchen Stories recipes, ktorá vás ihneď zaujme svojím používateľským rozhraním. Kde máte zobrazené najnovšie recepty, tiež si môžete vybrať aj kategórie ako rýchle jedla, jedla z cestovín a tak ďalej.

Ale asi top kategória je najlepšie hodnotené recepty, kde si príde každý milovník jedla na svoje. Ak nieste dobrý kuchár, tak sa nemusíte báť pretože aplikácia má recepty roztriedené aj podľa obtiažnosti varenia. A aby ste každý deň vedeli o najnovších receptoch môžete si pridať aj widget na domovskú stránku.

3. NordVPN

NordVPN je aplikácia dôležitá pre vašu bezpečnosť v online svete. VPN je v skratke verejná privátna sieť a zabezpečuje bezpečnú komunikáciu medzi vami a druhým počítačom alebo medzi vami a webovou stránkou. Určite odporúčam stiahnuť každému, kto si niečo prezerá na pofiderných stránkach.

Prvý mesiac máte celú aplikáciu zadarmo, potom už budete musieť platiť pravidelne každý mesiac ale zato získate špičkovú bezpečnosť vášho telefónu.

  • Ochrana pred kyber utokmi
  • armádny stupeň ochrany

4. AdGuard

Keď sme už pri tých aplikáciach ktoré vám zaručujú bezpečnosť na internete musím spomenúť aj AdGuard. Ktorý vám pomôže blokovať reklamy v Safari. Vy tak môžete zablokovať vyskakovacie okná alebo tie reklamy, ktoré sa nachádzajú v strede článku.

Aplikácia blokuje reklamy hlavne z Google Adsense, čím sa vám budu stránky načítavať omnoho rýchlejšie. Stačí ho len jedným tlačidlom aktivovať. Ale môže sa zdať že nefunguje, v tom prípade choďte do nastavení nájdite Safari, ďalej content blocker a uistite sa či váš AdGuard je zapnutý.

5. Splashtop

Prvej sme sa učili ako ovládať mobil pomocou počítača no teraz sa naučíme ako ovládať váš počítač pomocou mobilu a to s aplikáciou Splashtop.

Keď ju nastavíte ukážu sa vám tipy čo všetko môžete robiť. A tým nemyslím len sledovanie plochy vášho počítača alebo MAC ale aj ukladať prácu, upravovať rôzne súbory, zapnutie programov.

V skratke môžete robiť všetky veci, ako keby ste sedeli za počítačom samotným. Len je to v tom odlišné že používate prsty namiesto myši. Môžete to využiť pri sťahovaní, vy si dáte niečo stiahnuť a na mobile môžete kontrolovať vaše sťahovanie.

6. Visionist

Visionist premieňa vaše fotografie na obrazy ako keby boli namaľované alebo nakreslené. Jediné čo musíte urobiť je vybrať fotografiu z vašej galérie alebo odfotiť niečo a môžete sa pustiť do upravovania. Pre každý štýl máte na výber tri úrovne a aplikácia ponúka na výber 10 štýlov.

Týchto 10 štýlov je zadarmo a ak chcete ďalšie štýly musíte si zaplatiť ale skvelé je že stačí len raz. Aplikácia je zábavná a určite stoji za to aby ste ju vyskúšali a trocha sa s ňou pohrali.

7. Vivino

Vivino je appka pre každého človeka ktorý ma rád víno, prakticky pre každého človeka. V aplikácii nájdete recenzie na vína alebo sa tu môžete rozhliadnuť po dobrých vínách. A ak sa chcete niečo dozvedieť o víne tak tu ste na správnom mieste.

Na úvodnej strane nájdete najnovšie vína ale aj skvelé zľavy. A niekedy tu môžete nájsť zľavy z 130€ na 40€. Všetky tieto vína sú pekne roztriedené do kategórií, ako červené, biele, šumivé víno. Ale nenájdete tu všetky vína, zvlášť tie ktoré sú vyrábané na Slovensku.

8. Raw+

Raw+ je aplikácia ktorá rieši to že v iPhone nemáte zabudované nastavenie pre manuálnu kameru ale len pre automatickú. A nielen to, nájdete tu aj ďalšie nastavenia, ktoré vám pomôžu vylepšiť vaše fotografie akú sú filtre alebo nastavenia scény.

Tiež vám pomôže vytvárať RAW fotografie, ktoré sa potom ľahšie upravujú v rôznych foto-editorov. Ak chcete vyriešiť problém s vašou manuálnou kamerou a hľadáte na to nejakú aplikáciu, tak odporúčam stiahnuť RAW+

9. Afterlight 2

Hneď ako máte spravené skvelé fotografie, pomocou RAW+, môžete si dané fotografie upraviť v Afterlight 2. Ktorý ma cenu 2,99€, ale určite stojí za všetky tieto peniaze. Pretože tu nájdete základné ale aj najnovšie nástroje na úpravu fotografií.

Pomocou Touch tools môžte upraviť konkrétne miesto na fotografií. Tak napríklad ak chcete mať určitú oblasť jasnejšiu, tak kliknete na jas a vyberiete oblasť. Na všetko budete mať návod, tak sa nemusíte báť žeby ste nevedeli s aplikáciou narábať.

10. Cloxee

Cloxee je aplikácia v ktorej máte odpočet. Znie to ako jednoduchý koncept ale dá sa s tým urobiť množstvo vecí. Za prvé si musíte takýto odpočet vytvoriť a to tak že zvolíte obrázok z vašej galérie, pridáte k tomu nadpis a tiež dátum, čiže odpočet.

Väčšinou si tento odpočet dávajú ľudia kvôli významnej udalosti v okolí. Pri Cloxee môžete tento odpočet zdieľať na sociálnych sieťach alebo rovno v aplikácii. V aplikácii môžete dávať na cudzie príspevky follow alebo rovno si pridať daného človeka do priateľov a takto ľahko môžete nadviazať kontakty.

11. StoryArt

Keď sme pri tých sociálnych sieťach, tak prečo nespomenúť StoryArt, vďaka ktorému získajú vaše instagramové stories šmrnc. A je jedno či StoryArt budete využívať pre vašu biznis stránku alebo pre osobné účely v oboch prípadoch sa naozaj zíde.

Máte tu na výber z veľkého množstva šablón, jedny sú zadarmo, za druhé si zase musíte priplatiť. Potom ako máte šablónu vybratú, tak už len pridávate obrázky, text alebo meníte fonty až po kým nevytvoríte fotografiu vhodnú pre Instagram.

12. Hootsuite

A pri sociálnych médiach ešte chvíľu ostaneme a to s aplikáciou Hootsuite, ktorá vám pomôže naplánovať všetky tieto príspevky dopredu.

Ak chcete aby vaša biznis stránka alebo osobná stránka vypadala aktívne, tak si môžete naplánovať posty dopredu, čím si môžete vychutnať dovolenku alebo oddych. Aj keď aplikácia vychádza z jednoduchého konceptu môže vám naozaj pomôcť.

Všetko nastavíte pomocou pár klíkov, pretože užívateľské rozhranie je tu naozaj jednoduché. A nemusíte ju používať len kvôli Instagramu ale aplikácia spolupracuje aj s ostatnými sociálnymi sieťami, ako sú Facebook, Linkedln alebo Myspace.

13. Unichair

Niekedy sú časy kedy potrebujete mať špeciálne symboly na vašej klávesnici a s týmto vám pomôže práve Unichair. Perfektná aplikácia pre študentov, ktorý pri práci na prezentácii alebo referáte potrebujú používať špeciálne znaky, ktoré žiaľ klasická klávesnica neposkytuje.

Unichair má ako si môžete všimnúť množstvo symbolov rozdelených do rozličných kategórii. A nájdete tu rozdelenie od vedeckých symbolov až po piktografické a tiež všetky symboly, ktoré potrebujete. Jediné čo musíte spraviť je vybrať si symbol a skopírovať ho tam kam potrebujete.

14. Phone Drive

Už sme si hovorili niečo o tom ako môžete ovládať počítač pomocou iPhone. A teraz si to trochu vylepšíme a ukážeme si ako môžete presúvať súbory medzi počítačom a iPhone alebo medzi iPhone a ďalším mobilom.

Môžete kopírovať textové dokumenty, hudbu ale aj videá a z vášho iPhonu sa môže stať externé úložisko. A všetko si to môžete uložiť do priečinka aby ste to mali prehľadnejšie. Aplikácia prenáša súbory pomocou siete WI-FI a vďaka tomu nemusíte vyťahovať žiadne káble aby ste presunuli pár súborov.

15. Weather Widget

O skvelých aplikáciach na počasie sme si už niečo hovorili ale to všetko bolo na Android. A Weather Widget je naopak skvelá aplikácia na IOS. Je veľmi jednoduchá na používanie a nájdete tam všetky funkcie ktoré potrebuje a ak hľadáte na svoj iPhone aplikáciu na počasie tak odporúčam práve túto.

Viete dopredu čo sa stane o týždeň a tiež tu máte funkcie, ako rýchlosť vetra, kedy vyjde a zapadne Slnko alebo či bude rosa. Ale hlavným ťahákom tejto aplikácie je že tu máte veľké množstvo uprav. A vaša domovská stránka tak môže konečne vypadať k svetu.

16. Big Bang AR

Každý vieme čo je Teória veľkého tresku ale teraz nemyslím tu skvelú komédiu, ktorá beží v televízii ale reálnu Teóriu veľkého tresku. Big Bang AR ponúka tento zážitok v AR a vypadá to veľmi uspokojujúco.

Tiež sa môžete veľa naučiť a odporúčam pripojiť slúchadla a zapnúť titulky aby ste umocnili zážitok. A nielen že sa tu dá veľa naučiť ale tiež môžete vyskúšať interakciu s prostredím, a vyberať si rôzne štádia tresku. Celková prezentácie Big Bang AR je skvelá a dokonalé vás zrelaxuje.

17. Wallpapers

Wallpapers je aplikácia, kde si môžete vybrať svoje pozadie na mobil. Pretože zabezpečiť skvelé pozadie mobilu je povinnosťou každého užívateľa.

Vo Wallpaper máte širokú škálu kategórii, z ktorých si vyberiete to práve pozadie pre váš iPhone. Užívateľské rozhranie je jednoduché a praktické. Predtým než si dáte daný obrázok ako tapetu môžete si ho vyskúšať. Na App store nájdete malý počet aplikácii, ktoré sa môžu pýšiť takou veľkou knižnicou kvalitných obrázkov.

18. Endel

Prvá bola aplikácia ktorá sa venovala vášmu fyzickému zdraviu ale teraz tu máme niečo čo sa stará o vaše mentálne zdravie. Endel je aplikácia ktorá vytvára melódie na sústredenie, odpočinutie alebo zaspanie priamo na vašu osobnosť.

Najprv sa vás spýta osobné a zdravotné údaje. Ako máte melódie vytvorené, môžete vyskúšať ako na vás zaberajú. A ak vám pomôžu s oddychom alebo stresom, tak si určite nechajte túto aplikáciu vo vašom iPhone.

19. Copy Text on-screen

Copy Text on-screen robí presne to čo názov hovorí a to že kopíruje text z obrazovky. Toto sa zíde v prípade keď je daný text obrázok a nedá sa kopírovať.

Jediné čo musíte spraviť je buď vybrať obrázok alebo urobiť screen obrazovky. Ďalej určiť hranice, čiže vybrať text ktorý chce kopírovať a nakoniec potvrdiť.

Potom ako máte daný text vybratý môžete si s ním robiť čo len chcete. Veľmi dobrá aplikácia hlavne pre študentov a keby som ešte študoval určite by som si ju nainštaloval.

20. Brightly

Ako si môžete všimnúť skvelé aplikácie na úpravu fotografií nenájdete len na Androide ale aj na IOS. Brightly slúži na rozjasnenie vašich tmavých fotografii. V podstate funguje podobne ako Google pixels night mode len s tým rozdielom že je to aplikácia.

Tiež je dobré že stačí vložiť fotografiu a aplikácia vám sama vyberie najlepšie nastavenie pre danú fotografiu. Ale pokiaľ si to chcete urobiť sami, tak aj na toto má aplikácia nastavenia.

21. Lensa

Ako som vravel je dobré mať kopu aplikácii na úpravu fotiek, aby každá slúžila na iný účel. A Lensa sa zameriava hlavne na vaše selfie fotografie. Celá aplikácia je od spoločnosti Prisma, ktorá ma jednu z najlepších aplikácii na úpravu fotiek.

Musím podotknúť že Lensa nieje ako ostatné aplikácie, ktoré sa snažia urobiť vašu fotografiu prirodzenú pomocou silných filtrov. Skôr odstráni všetky nedokonalosti, vďaka čomu vaša fotografia vypadá omnoho prirodzenejšie.

22. Capture

Capture využíva vaše vnútorné nastavenia kamery aby ste pomocou nej mohli vytvoriť 3D fotografiu, pretože u množstvo iPhonov nenájdete túto funkciu zabudovanú v softvéri. Jediné čo musíte urobiť je nasnímať daný objekt z každej strany.

Potom ako daný objekt nasnímate, môžete ho poslať svojím priateľom. A výsledný 3D obrázok vypadá skvelo a je to celkom zábava robiť takéto 3D modely.

23. Done

Asi každý poznáte tie predsavzatia, ktoré si dávate na nový rok a prejde mesiac a vám sa do toho už nechce. Pravé s týmto vám môže pomôcť aplikácia Done, kde si môžete zapisovať svoje ciele a progres na nich. Je na vás či si vytvoríte cieľ na deň, týždeň, mesiac alebo rok, aplikácia má nastavenia pre každé časové obdobie

Čo sa týka nastavení, všetko sa tu dá prispôsobiť podľa seba a môžte si k daným cieľom priradiť farby podľa dôležitosti. A vďaka tejto aplikácii si môžete konečne splniť všetky ciele, ktoré ste si predsavzali na začiatku roka.

24. Bunch

Keď ste už urobili niečo pre svoj cieľ zaslúžite si oddych, a s týmto vám pomôže Bunch. Vďaka aplikácii Bunch môžete hrať zo svojimi priateľmi a pritom používať video-hovor. Jediné čo potrebujete spraviť je zaregistrovať sa a pridať si svojich priateľov.

Nájdete tu množstvo hier na hranie, ktoré si môžete zahrať s priateľmi. Alebo si môžete vybrať možnosť. že vaši priatelia vás budu vidieť pri hraní hry, čo môže byť niekedy väčšia zábava než by ste hrali spoločne.

25. Lympo

Kedže sme začali témou fitnes, tak pri nej aj skončíme. Lympo neslúži na monitorovanie výsledkov ako tomu bolo pri prvej aplikácii, skôr na to aby vás motivovala cvičeniu. A to robí prostredníctvom odmeňovania Lympo tokenov.

Jediné čo musíte spraviť je vybrať si výzvu a následne ju splniť, za čo potom získate Lympo tokeny. Ktoré si nemôžete zmeniť za reálne peniaze ale len zameniť za športovú obuv alebo oblečenie. Podobný koncept sme videli v aplikácii StepBet, kde ste ale boli odmeňovaný reálnymi peniazmi.

Záver

Náš zoznam Aplikácii na iPhone je u konca, dúfam že odteraz vo vašom iPhone pribudne aspoň jedná nová aplikácia aj keď dobrých aplikácii je tu viacej. Ak by ste vedeli o nejakej skvelej aplikácii na iPhone a nenašli ste ju zozname, tak mi pokojne o tom dajte vedieť v DOLE komentári, rád sa inšpirujem aj vašimi tipmi.

Predchádzajúci článok5 šikovných offline navigácii pre iPhone zadarmo
Ďalší článok13 skvelých hier na mobil ktoré sú zadarmo
Vítam vás na mojom blogu, moje meno je Damián Durčák mam 20 rokov a som veľkým fanúšikom mobilných hier. Medzi moje obľúbené tituly patri Clash of Clans a Brawl Stars ale čim ďalej tím viac skúšam aj nové tituly, o ktorých potom píšem na mojom blogu Mobileninja.

Zanechať odpoveď

avatar
  Registrovať sa  
Upozornenie na