Akými zaujímavými funkciami oplýva mapa bleskov? Veda ide míľovými krokmi dopredu. Dneska sa môžte zistiť,okrem toho koľko bude zrážok a aké počasie bude na nasledujúce dni. Aj aký počet bleskov udrelo v danom území.

Na internete je rôzny počet stránok, ktoré ponúkajú mapu bleskov. Ale najznámejšou je ligtningmaps.org. Mapa neslúži ako GPS systém, tak nečakajte, že vás dovedie z bodu A do B. Ale skôr slúži na zaznamenávanie burkovéj aktivity. A v tomto prípade ma veľký počet nastavení


Na stránke máte veľký výber nastavení a je omnoho zábavnejšia ako Google Maps. Začnete s výberom kontinentu na akom chcete sledovať. Ak chcete môžete si vybrať aj konkrétnu krajinu no aplikácia ešte neponúka Slovensko ani Česko. Ale tam aj tak nenájdete nejaké obrovské búrky.

Ďalej si vyberiete v akom intervale chcete búrkovu aktivitu sledovať. Na výber je od 15m až po 48h, a k tomu vi vybrať automatickú aktualizáciu. Ak by ste naopak chceli vedieť aká burková aktivita bola napríklad pred týždňom, tak na to slúži funkcia archív.

Kde si môžte vybrať časové rozpätie určitého dňa. Čo je skvelé hlavne ak bola silná búrka a vy chcete vedieť koľko bleskov tam udrelo v určitom časovom intervale. Taktiež si môžte vybrať či to chcete vidieť ako obrázok alebo ako animáciu, v tomto prípade sa mi zdalo, že obrázok je lepší. Ale ak vám vyhovuje animácia tak výber je na vás.

Posledná a najlepšia funkcia a tiež som pri nej strávil veľa času sú obyčajné štatistiky. Tuna môžte nájsť takmer všetko, tak napríklad aká je frekvencia bleskov každú minútu. Alebo kedy za 24h udrelo najviac bleskov.

Aplikácia taktiež spočítava koľko bleskov udrelo každý rok a číslo je dosť presné. Čo som sa ja naposledy pozeral tak udrelo tento rok celkovo 592 347 bleskov. A to všetko vďaka, že je na svete viac ako 2000 staníc.

Ale kedže sa zameriavame hlavne na mobily, tak mapu bleskov je dostať aj na ne s aplikáciou Blitzortung Lightning Monitor. A stiahnuť si ju môžete na Obchode Play. Ale musím uznať že sa to lepšie sleduje predsa len na počítači.

Taktiež tam nieje až také veľké množstvo funkcií, ak to porovnáme s počítačovou verziou. Ale naopak aj tu máte počet bleskov v danej oblasti a tiež môžte vybrať časové intervaly. A dokonca si môžte nastaviť upozornenia ak prekročí daná oblasť prah bleskov.

Tak to bolo zhrnutie o mape bleskov. Pokojne sa do komentára vyjadrite čo si o tom myslíte. A ak by ste hľadali reálnu mapu ktorá vám pomáha dostať sa z bodu a do bodu B tak určite si pozrite článok o najlepších navigáciách na mobil.

Predchádzajúci článokXiaomi Mi Band 3 najlepší lacný fitness náramok?
Ďalší článok25 aplikácii, ktoré nesmú chýbať vo vašom Androide
Vítam vás na mojom blogu, moje meno je Damián Durčák mam 20 rokov a som veľkým fanúšikom mobilných hier. Medzi moje obľúbené tituly patri Clash of Clans a Brawl Stars ale čim ďalej tím viac skúšam aj nové tituly, o ktorých potom píšem na mojom blogu Mobileninja.

Zanechať odpoveď

avatar
  Registrovať sa  
Upozornenie na