Dneska vám chcem ukázať ako premiestniť kontakty z jedného Android mobilu do druhého, a to pomocou najrýchlejšieho možného spôsobu. Hlavne si musíte uvedomiť že takmer všetky vaše Android mobily majú zálohované kontakty na učte Google.

Čo pre vás znamená že ak vlastníte Google účet, je veľká pravdepodobnosť že vaše kontakty sú už zálohované na učte Google. Ale je tu možnosť že niesu v tomto prípade vám ukážem spôsob akým sa to dá nastaviť do pár sekúnd.

Čo je skvelé hlavne kvôli tomu, že ak sa s vaším telefónom niečo udeje tak sa nemusíte že stratíte kontakty. Teraz sa poďme pozrieť na to ako si to môžete skontrolovať.

Kontrola zálohovania

Hneď ako prvé sa musíte dostať na domovskú obrazovku. Potom choďte do nastavení, prejdite na osobné a potom hľadajte položku účty.

Ja chápem že každý Android telefón je iný a každý nebude mať presne ten istý postup, možno trocha odlišný. Ale berte to ako ukážku po ktorej budete vedieť čo mate hľadať. V skratke hľadajte až pokým nenájdete menu s účtami.

Rozklikníte účty a potom položku Google. A potom na vás vybehnú všetky veci ktoré mate pripojené k Google účtu. V tejto fáze sa ubezpečte že je zapnutá synchronizácia kontaktov. Všetky ostatné veci nevadia ak sú vypnuté. Synchonizácia kontaktov znamená že vaše kontakty sú prepojené.

Ale ak si chcete byť 100% istý že vaše kontakty sú prepojené. Tak sa prihláste na svoj Gmail účet. Vo vrchnom pravom rohu si rozkliknite google aplikácie a vyberte si kontakty. A keď to rozkliknete môžete vidieť všetky kontakty, ktoré sú zálohované.

A ukáže vám to presne tie kontakty ktoré mate v mobile. Od teraz máte kontakty prepojené s vašou emailovou adresou. Ale toto bola len mala odbočka aby ste vedeli či máte kontakty prepojené s vaším účtom Google.

Zálohovanie kontaktov

Teraz sa poďme pozrieť na to ako presunúť kontakty. Tak ako prvé choďte do nastavení presuňte sa na osobné a nájdite účty. Je to to isté ako tomu bolo pri predchádzajúcich krokoch. A znova chcem povedať že to nebude presne tak isto ako na vašom telefóne, pretože toto je len ukážka.

Potom ako tak spravíte tak vyberte položku pridať účet. Hneď na to sa rozhliadnite po Google učte a ako ho nájdete tak naň kliknite. Dajte pridať účet. Ono si to od vás vyžiada prihlasovacie údaje, ktoré stačí vyplniť.

Ako to mate spravené rozliknite opäť položku Google a rozhliadnite sa či máte zapnutú funkciu synchronizácia kontaktov. A teraz ak prejdete do položky kontakty tak si môžete všimnúť že vaše kontakty magický pribudli.

Záver

Verím že vám návod pomohol a určite zanechajte svoj názor dole v komentári. Chcel by som tiež vedieť s čím ďalším vám môžem pomôcť. Určite odporúčam prečítať aj ďalšie články napríklad o aplikáciach na úpravu fotiek, ktorý nájdete tu. Alebo ak chcete ďalší návod tak pomocou tohto si môžete vytvoriť aplikáciu.

Predchádzajúci článokTop 15 aplikácii na úpravu fotografií pre Android
Ďalší článokBixby 8 najlepších funkcií, ktoré ponúka tento asistent
Moje meno je Damián Durčák mam 20 rokov a som veľkým fanúšikom Fortnite. Začal som ho hrať už od začiatku prvej sezóny, kedy veľa ľudí o ňom ešte nevedelo. Hra ma zaujala už od začiatku a dodnes si pamätám na svoje prvé víťazstvo, kedy som hru ukončil krásnym headshotom zo snipou.

Zanechať odpoveď

avatar
  Registrovať sa  
Upozornenie na