Fortnite 2. kapitola dokázala oživiť hru a starí hráči sa vracajú späť. Ale tiež ma jeden problém, ktorý vzbudil diskusiu medzi množstvom hráčov. Ten problém sa volá skill-based matchmaking v skratke SBMM.

SBMM patrí ku kontroverzným témam v každej multiplayerovej hre. Jeho účelom je spojiť hráčov s podobnými schopnosťami, aby bol zápas čo najvyrovnanejší.

Na papieri to znie dobre, ale v realite to môže byť problém, hlavne ak má prednosť pred connection-based matchmaking, ktorý zabezpečuje to, aby sa k sebe pripojili hráči s najlepším pripojením a vôbec pri tom nezáleží na schopnostiach hráča.

zaujatie-do-hry

Hlavným problémom SBMM vo Fortnite je, že ak ste v hre dobrý, tak ste pripájaný k omnoho lepším hráčom. V skutočnosti vás tak tresce za to, že ste dobrý hráč.

Epic sa pomocou SBMM snaží pomôcť menej kvalifikovaným hráčom, kedy ma tento system dôkladne spojiť hráčov s rovnakými schopnosťami ale niektorý tvrdia, že to prišlo skôr na úkor lepších a skúsenejších hráčov.

Ďalší problém sa nazýva úmyselné zosilnenie, kedy hráči úmyselne sabotujú svoj výkon, tým že viac umierajú alebo dávajú menej killov, čím znížia svoju kvalifikáciu a oklamú algoritmus.

Jeden z najznámejších youtuberov Ali-A povedal, že SBMM je najhoršia vec, ktorá bola pridaná do hry a ničí ju.

“Tento systém vás pripája k podobne silným hráčom v snahe, aby ste sa zlepšili a hneď ako sa zlepšíte, tak bojujete proti hráčom, ktorý sú lepší. Je to nekončiaca jazda spotených hier a ja nie som ich zástanca”.

Niektorý fanúšici argumentovali, že to zhoršuje zážitok z hrania hráčom ako je Ali-A ale určite pomáha hráčom, ktorý až tak často nehrajú.

Najviac sa debata rozbehla na Reddite, kedy hráčom príde SBMM potrebné a je vo Fortnite preto, aby bola hra viac vybalansovaná.

Nie všetci súhlasia
Nie všetci súhlasia

Čo si myslíte o skill-based matchmakingu? Všimli ste si, že sú zápasí ťažšie alebo naopak ľahšie?

Predchádzajúci článokNávod: Ako povoliť 2-fázove overenie na svojom učte
Ďalší článokAko získať shield v Slurpy Swamp instantné?
Moje meno je Damián Durčák mam 20 rokov a som veľkým fanúšikom Fortnite. Začal som ho hrať už od začiatku prvej sezóny, kedy veľa ľudí o ňom ešte nevedelo. Hra ma zaujala už od začiatku a dodnes si pamätám na svoje prvé víťazstvo, kedy som hru ukončil krásnym headshotom zo snipou.

Zanechať odpoveď

avatar
  Registrovať sa  
Upozornenie na