Fortnite je videohra, ktorá je dostupná na mnohých platformách, prvý krát bola vydaná v roku 2017. Jej najpopulárnejší režim je Battle Royale, kde bojuje 100 hráčov proti sebe. Ak máte deti, tak určite viete, že táto hra je známa a nechcete aby pri nej presedeli celý deň.

Skvelou cestou sú Fortnite hračky, ktoré dieťa zaujmú, kedy si oddýchne a nesedí stále za počítačom. Preto ak hľadáte najlepšiu hračku ste na správnom. Tu sú tie najpopulárnejšie Fortnite hračky a návod, pomocou ktorého vyberiete tu najlepšiu.

1. Funko POP – High Rise Assault Trooper

High Assault trooper postava

Funko POP sú figúrky pre zberateľov, ktoré sa inšpirujú známymi filmami alebo hrami. Figúrka je vysoká 9 cm a má obrovskú hlavu. Na krabici nájdete číslové označenie, ktoré ocenia hlavne zberatelia.

Značka Funko POP získala v roku 2017 cenu Hračka Roka a tiež vyhrala People Choice Awards. Sú vyrobené z vinylu, čo je výborný materiál, ktorý ochráni hračku pred poškodením alebo nárazmi. Najväčšie výhody sú nízka cena a vysoká kvalita. Hračka je vhodne pre deti aj tínedžerov.

Výhody

 • Získane ocenenia
 • Kvalitný materiál
 • Skvelá pre zberateľov

2. Fortnite Llama Loot

Vo Fortnite ponúka Loot lama veľa vynikajúcich zbraní, no v realite je to okúzľujúca plyšová hračka. Výška hračky je 18 cm a je vyrobená z ultra hebkej bavlny, ktorá je šetrná k prírode a deti si ju zamilujú.

Spracovanie je do najmenších detailov a je určená hlavne pre menšie deti, preto sa nemusíte báť, že by ju deti poškodili alebo dotrhali. Nieje určená pre zberateľské účely alebo tínedžerov. Nedá sa ani otvoriť ako piňata v hre, no je to skvelý plyšový kamarát pre najmenších.

Výhody

 • Verné spracovanie hernej predlohy Lama Loot
 • bezpečné a kvalitný materiál
 • Bezpečné pre deti 3+

3. Fortnite Turbo staviteľ

Set obsahuje známe figúrky Raven a Jonesy, k nim dostanete náradie, zbrane a dokonca 81 kusov stavebných prvkov. Toto je jediný staviteľský set na Slovenskú, ten pomáha rozvíjať kreatívnu stránku vášho dieťaťa.

K setu si môžete dokúpiť aj figúrky a plniť tak zberateľskú kolekciu. Je to oficiálne licencovaný produkt a všetky materiály sú verné svojej hernej predlohe.

Výhody

 • Obsahuje stavebné prvky
 • Známe postavy z hernej predlohy
 • Výborné pre zberateľov

4. Monopoly Fortnite EN

Monopoly pravdepodobne nemusím predstavovať, je to klasika ktorú pozná každý. Ale Monopoly Fortnite je edícia, ktorá si vyslúžila prvé priečky v predajnosti na Amazone. Dosť sa líši od klasického Monopoly, pretože namiesto peňazí máte body zdravia. Postav je tu až 27, vďaka čomu si môže každé dieťa vybrať svoju obľúbenú.

Úlohou hry je prežiť nebezpečnú búrku a ostať posledný nažive. Hra je určená pre 2-7 hráčov a je skvelá na nočné hranie. Vek je od 13 rokov ale s pomocou dospelých si môžu zahrať aj menšie deti. Hra je len v angličtine ale na stránke obchodu nájdete stiahnuteľný manuál v slovenčine.

Výhody

 • Zábava pre celú rodinu
 • Pomáha zo základmi matematiky
 • Môže hrať až 7 hráčov

5. Fortnite Skull Trooper

Figúrky sú výborným riešením pre deti aj dospelých. Deti si vďaka hraniu s nimi rozvíjajú predstavivosť a dospelý ich môžu zbierať do svojej kolekcie. Hlavne keď sú vytvorené fanúšikmi a nie oficiálne licencované.

Figúrka má 19 pohyblivých kĺbov, ľahko sa skladá do bežnej polohy a dobre sa vyníma na poličke. Vhodne sa kombinuje zo sadou Turbo staviteľ, navyše Skull Trooper je ikonická postava z hry, ktorú určite chce každý fanúšik. Výška figúrky je 10 cm a spracovaná je do najmenších detailov.

Výhody

 • Figúrka Skull Troopera
 • 19 pohyblivých kĺbov
 • Množstvo detailov a doplnky

6. Fortnite Llama Drama Loot Pinata

Fortnite Lama loot piňata a obsah

Už viete, že z piňaty padajú skvelé veci, no predchádzajúca piňata sa nedala rozbiť, čo o tejto neplatí. Táto piňata je kartónová a vo svojom vnútri ukrýva figúrky, materiály, zbrane a náradie. Väčšina ľudí ju otvára rukou ale väčšiu zábavu si užijete pri klasickom rozbíjaní.

Piňata obsahuje známu postavu Rusty Lorda, ktorú je možné kombinovať s ostatnými postavami, k tomu si prirátajte 10 zbrani, 8 chrbtových doplnkov a 8 exkluzívnych stavebných materiálov. Tieto materiály nikde inde nenájdete, pretože sú na ňom grafity, ktoré sú typické pre Rusty Lorda.

Výhody

 • Zábava s rozbíjaním piňaty
 • Obsahuje detailne spracovanú figúrku Rusty Lorda
 • Piňata vypadá lákavo

7. Nerf Fortnite Sneaky Springer

Nerf Fortnite silencer pistol

Sneaky Springer nielenže vyzerá ako verná kopija pištole s tlmičom z Fortnite ale dokonca aj strieľa. Zbraň ma predlženú hlaveň, ktorá je určená na väčšie vzdialenosti a zásobník je až na 3 šipky. Naopak kratšia hlaveň je pre menší priestor, čo je ideálne keď potrebujete byť mobilný.

Balenie obsahuje až 6 šipiek a patrí vzhľadom na nízku cenu ku najlepším nerf zbraniam. Je dosť presná a je veľká radosť z nej strieľať. Ideálna zbraň pre malých chlapcov a keď hľadáte nizkocenovú hračku.

Výhody

 • Detailne replika hernej zbrane
 • Vysoko kvalitný Nerf dizajn
 • Zábava pri strieľaní na cieľ

8. Nerf Fortnite Supersoaker Ricky Reeler

Ricky Reeler je poloautomatický samopal, ktorý môže mať v zásobníku až 10 šipiek. Oproti pištoli je omnoho prepracovanejší a na jeho používanie potrebujete 4 tužkové batérie.

Samopal je v najvyššej kvalite a dá sa k nemu pripevniť akýkoľvek Nerf doplnok. Na pohľad vypadá väčší a môže sa zdať ťažší ale vďaka plastovemu telu je celá zbraň ultra ľahká.

Výhody

 • Funguje zo všetkými Nerf šipkami
 • Povzbudzuje k aktivite
 • Vysoko kvalitný Nerf dizajn

9. Fortnite – set 4 postavičiek squad mode

Deti milujú Fortnite figúrky, presne tak ako milujú hru samotnú. Tento balíček obsahuje až 4 figúrky zo sveta Fortnite, preto sa jedna o výhodné balenie. Každá postava má 19 pohyblivých kĺbov a sú spracované detailne. V balení je ku každej postave priradené náradie, zbraň a stavebný prvok.

Môžete ich kombinovať s ostatnými postavami, pretože sú podobné Skull Trooperovi. Hlavnou výhodou je cena, kedy dostanete 4 figúrky za cenu troch. Sada je viac určená pre tínedžerov než deti.

Výhody

 • Oficiálne licencovaný pre presné detaily
 • Každá postava má vlastnú zbraň a náradie
 • Výhodné balenie pre zberateľov

Ako vybrať správnu Fortnite hračku?

Vek

Fortnite sa dostalo do veľkého boomu na začiatku roka a hra je určená pre deti od 12 rokov, no hračky sú vo veku od 3 do 40 rokov. Preto by ste sa mali najprv pozerať od koľkých rokov je hračka určená. Napríklad pre 14 ročného, by ste mali vybrať hračku 12+ a naopak pre menšie deti hračku, ktorá je pre nich určená.

Oficiálne licencovaný produkt

Vždy keď kupujete nejakú hračku, tak sa pozrite či je oficiálne licencovaná týmom Fortnite. Pretože tieto spoločnosti musia spĺňať kvalitatívne štandardy. A navyše figúrky, ktoré niesu oficiálne licencované strácajú svoju zberateľskú hodnotu, takéto hračky sú aj menej kvalitné a rýchlejšie sa poškodia.

Vydrž a bezpečnosť

Keď kupujete hračku pre dieťa, hoc aj staršie, tak chcete aby bola bezpečná a odolná. Odolnosť preto aby mu dlhšie vydržala. A bezpečnosť musí byť hlavne u detí, ktoré sa vyvíjajú a sú náchylnejšie na škodlivé latky. Preto by mala hračka podliehať normám Európskeho parlamentu.

Zhrnutie

Fortnite je veľmi populárna hra a kúpou hračky tejto značky potešíte každého fanúšika tejto hry. Ak hľadáte viac hračiek, tak si pozrite náš e-shop. Pri výbere hračky by som sa držal týchto kritérií a pozrel by som si aj recenzie. Najviac by som sa pozeral na to, či je produkt oficiálne licencovaný.

Predchádzajúci článokGhoul Trooper, Skull Trooper prichádzajú na Halloween
Ďalší článokAké sú najvzácnejšie Fortnite dances/emote?
Moje meno je Damián Durčák mam 20 rokov a som veľkým fanúšikom Fortnite. Začal som ho hrať už od začiatku prvej sezóny, kedy veľa ľudí o ňom ešte nevedelo. Hra ma zaujala už od začiatku a dodnes si pamätám na svoje prvé víťazstvo, kedy som hru ukončil krásnym headshotom zo snipou.

Zanechať odpoveď

avatar
  Registrovať sa  
Upozornenie na