Fortnite mal od nepamäti nejaké glitche a s novou mapou ich opäť množstvo pribudlo. Preto som vybral 9 najlepších, niektoré vám dokázali vyhrať hru, no väčšinou vám dávali výhodu nad nepriateľom. Sú tu aj vizuálne glitche, kedy prvý krát zistíte, ako sa dostať do first-person režimu.

Lietajúca loď

Tato loď nechodí len po vode a suší ale dokáže aj lietať. Hneď ako nová kapitola začala, tak toto bol glitch, ktorý bol odhalený medzi prvými. Jediné, čo ste museli urobiť je, ísť na koniec Gorgeus George, kde sú vodopády a správne isť vpred.

Nie vždy sa to na 100% podarilo ale keď áno, tak to bola zábava. Jednoduchý glitch, ktorý v minulosti hre neuškodil, pretože sa vás dalo ľahko zostreliť ale pokiaľ ste sa potrebovali dostať do zóny, tak ste nemuseli kľučkovať v rieke ale zobrali ste to vzdušnou čiarou.

Ako sa dostať do bot lobby?

Za bot lobby sa považuje lobby, kde väčšiu časť hráčov tvoria boti. Tak 70 botov a viac, sa dá považovať za bot lobby. V tomto hráči dosť experimentovali s matchmakingom a snažili sa dostať do bot lobby.

Každý vie, že hraním s botmi sa vôbec nezlepšíte ale pokiaľ chcete plniť challenge alebo medaile, tak boti sú na to ideálny. Zvýšiť šancu na bot lobby môžete na PS4 a Xbox One. Na PS4 stačí isť do nastavení a nájsť allow cross platform parties a prepnúť to na off.

Na Xboxe chodte do Xbox live konta, kliknite na privacy setting a vypnite hranie s ostatnými zariadeniami. Touto zmenou sa k vám nemôžeme pripojiť množstvo hráčov a Fortnite, tak musí lobby vyplniť botmi.

Pohľad z prvej osoby

Hneď, ako sa stal Fortnite populárnym, tak každého zaujímalo, ako by vypadal vo first-person režime. Môžete to vyskúšať ale len v creativu. Potrebujete k tomu spawnuť dinosauriu galériu, potom vojsť do Hub portálu a máte pohľad z prvej osoby.

Pohľad vám ostane, aj keď sa vrátite späť na svoj ostrov. Ak to chcete vyskúšať, tak sa môžete inšpirovať hráčom nižšie.

Contrail aj po dopade

Tento glitch bol aj v 10. sezóne a občas sa stávalo, že po dopadnutí vám ostal Contrail. Priznám sa, že to vypadá užasne a nieje to nejaký glitch, ktorý by ohrozoval hru. Jediná nevýhoda je, že vás to robí viditeľnejším.

Contrail stuck around even after I’d landed. from FortNiteBR

Neobmedzené lietanie

Toto je jeden z novších glitchov a dá sa použiť len v creativu, potrebujete k tomu vozík, balóny a rift-to-go. Najprv musíte spawnuť vozík a k tomu 3 balóny po chvíli vznášania použijete riftku. Ta vás vystreli hore a vy sa vznášate do nekonečná, takto môžete vidieť ostrovy aj z inej perspektívy.

Nekonečne lietanie
Do nekonečna a ešte ďaléj

Zrýchlene získavanie EXP

Najznámejší glitch s exp ale Epic ho extra rýchlo odstránil. Bol to skvelý Glitch na expenie neuveriteľne ťažkého Battle Passu. Jediné čo ste museli urobiť je, dopadnúť na jeden zo 4 mostov a následne ste dostali 2000exp, toto ste mohli opakovať koľko krát ste chceli.

Vám sa stačilo odhlásiť do lobby a znova pripraviť na ďalší zápas, tým ste, za 1,30m získali 2000 exp. Keď si to porovnáte s klasickým expením, kde za výhru získate 3000xp, tak glitch s mostom sa veľmi oplatil.

Neotvorenie glidera

Vráťme sa trocha do histórie, medzi začiatky prvej sezóny, kde keď ste padali pod určitým uhlom, tak bola šanca, že sa vám neotvorí glider. Podobný glitch sa dal zopakovať aj v 2. kapitole.

Robilo sa to tak, že ste zapli glider povolili autorun a pred koncom ste glider vypli. Tento glitch je už opravený ale predstavte si, akú výhodu ste mali, keď ste dopadli 10s pred nepriateľmi.

(Video začína od 0:55, pre mobilných používateľov)

Prepadnutie pod mapu

Toto je glitch, ktorý nájdete takmer v každej hre a Fortnite nieje výnimkou. Keď ste sa dostali na určite miesto vo Frenzy Farm a stlačili ste tlačidlo na interakciu s okolím, tak ste sa prepadli pod zem.

Pod mapou si vaša postava mysli, že pláva a nedá sa odtiaľto nijako dostať. Tento glitch vám zaručil isté druhé miesto, pretože jediné, čo vás dokázalo zabiť, bola búrka.

Glitch pod mapou
Postava plavajuca pod mapou

Zaručené prvé miesto

Toto je najhorší glitch a mohol vám zaručiť prvé miesto. Určite viete, že sa dá healovať v Slurpy Swamp. Ale vďaka tomuto glitchu ste si dokázali doplniť 10 zdravia za sekundu, čo vám dovolilo prežiť posledné štádium búrky.

Jediné, čo ste museli spraviť, je isť do Slurpy Swamp, postaviť stenu a bežať oproti nej v správnom uhle. Proti takémuto hráčovi ste mohli vyhrať len v prípade, žeby zóna bola v Slurpy Swamp.

Zhrnutie

Niektoré glitche dokázali narobiť obrovskú škodu, no našťastie je už väčšina opravená. Je vidieť, že Epic sa snaží zo všetkých síl odpovedať komunite a glitche čo najrýchlejšie opraviť. Ak chcete vedieť viac, tak všetky novinky a zaujímavosti, zdieľam zo svojou facebookovou skupinou Tu.

Zanechať odpoveď

avatar
  Registrovať sa  
Upozornenie na