Bez základnej znalosti angličtiny sa v dnešnom svete nezaobídete. Angličtina je všade okolo nás, potrebujete ju nielen v škole ale aj ak chcete lepšiu prácu alebo niekam vycestovať. Preto sa nečudujem že v Google Play nájdete také množstvo aplikácii, ktoré vám s týmto učením pomôžu.

Aby ste toto učenie urýchlili a nestrácali čas zbytočnosťami, vytvoril som pre vás zoznam ôsmich aplikácii, ktoré vám s týmto učením pomôžu. Jedny sú dobre na celkové učenie druhe zase na slovíčka alebo výslovnosť a odporúčam tieto aplikácie kombinovať.

Duolingo

Keby ste sa spýtali hocijakého človeka, aká je jeho obľúbená aplikácia na učenie angličtiny. Tak by vám pravdepodobne odporúčal Duolingo, ktoré som musel dať do rebríčka najlepších aplikácii.

Duolingu patri naozaj k špičke aplikácii, pomocou ktorých sa naučíte angličtinu. Stačí sa zaregistrovať, vyplniť par otázok typu: ako často sa chcete učiť, aký jazyk sa chcete učiť a či máte nejaké predchádzajúce znalosti s učením angličtiny. A ak áno tak si prejdete rozraďovací test.

Pokiaľ ale nemáte žiadne znalosti tak ani to nieje problém, aplikácia vás zoberie za ručičku a všetko vám vysvetli. Asi najlepšie na Duolingu je že všetko sa snaží vysvetliť zábavnou formou a to pomocou úrovni a ocenení.

A vaše 20 minútové učenie denne, tak prejde ako voda. Pokojne môžete pri aplikácii ostať aj dlhšie a verím že aj ostanete, pretože Duolingo má všetky lekcie perfektne spravené.

Keď už budete vedieť angličtinu, tak sa môžete naučiť aj ďalšie cudzie jazyky, ktorých je dokopy viac než 30. Dokonca tu máte aj premium verziu, ktorá vypne reklamy a umožní sa vám vzdelávať offline.

Learn English. Speak English

Ak vám Duolingo nevyhovuje tak je tu rovnako skvelá aplikácia Learn English. Speak English, ktorá sa snaží od svojho najväčšieho konkurenta odlišovať novými funkciami. Ako prve si musíte zvoliť na akej úrovni angličtiny sa nachádzate.

Potom už len stačí prejsť malým testom a začať plniť každý deň nové lekcie. Aj keď ste si nastavili úroveň pokročilý, aplikácia vás berie za ručičku a dáva vám ešte stále ľahké vety na preklad. Ale postupne je to ťažšie a naberá to na obrátkach.

V sumáre je Learn English. Speak English spravené odlišne od svojho predchodcu a je tam pridaná funkcia Charbot. Funguje to tak že umelá inteligencia sa vás spýta otázku a vy na ňu môžete odpovedať rôznymi spôsobmi, čím si zlepšujete konverzáciu.

Jedinú nevýhodu tu vidím, že ak si chcete rozobrať konkrétnu tému ako napríklad rodina, tak si musíte zaplatiť za prémiový účet, ktorý stojí 3.99€.

Učte sa Angličtina

Nie nepomýlil som sa v názve, ta aplikácia sa naozaj tak volá. Je voľne preložené, tak preto tam chýba skloňovanie. Ale napriek tomu že nemá nejaký vábivý názov, stále môže niečo ponúknuť, ak sa chcete učiť angličtinu

Učte sa angličtina nemá až tak veľa lekcii ako predchádzajúce aplikácie, skôr vám pomôže v cudzine, keď sa chcete dohovoriť. Pretože nemá žiadne lekcie robené na úrovne.

Ale zato má množstvo fráz, ktoré budete potrebovať na určitú situáciu. Napríklad idete nakupovať tak si zvolíte ikonku nakupovanie a tam na vás vyskočia všetky frázy ktoré potrebujete v danej situácii.

Ale je vidieť že aplikácia je ešte vo vývoji a nenájdete tu množstvo tem na učenie. Tiež sa tu môžete naučiť aj slovíčka, ktoré pokryjú základnú slovnú zásobu a nenájdete tu žiadne nepotrebné slovíčka ako superfluos, ktoré v živote nikdy nevyužijete.

Angličtina pre deti

Musíme myslieť aj na mladšie generácie, preto som do zoznamu najlepších aplikácii na učenie angličtiny dal aj Angličtina pre deti.

Je to tu naozaj spravené jednoduchou formou a tiež tu nenájdete obrovskú slovnú zásobu, ale len pár slovíčok z každej oblasti. Je vidieť že celá aplikácia je robená predovšetkým pre deti, ktoré sa pomocou nej môžu naučiť základné slovíčka, vďaka čomu môžu mať navrch od svojich spolužiakov.

Keď sa pozriete do menu, tak si môžete všimnúť že je tu pár tem a ku každej téme pár slovíčok. Dokopy tu je viac ako 100 slovíčok, čo nieje moc ale pre malé deti postačujúce.

Najlepšie by bolo keby deti začali najprv s touto aplikáciou a potom by prešli na Duolingo, vďaka čomu by mali skvelé základy angličtiny, ktoré by im pomohli v škole

Fun easy Learn English

V Google Play ju môžete tiež nájsť pod názvom Naučte sa Anglicky 6000 Slov. V tejto aplikácii nehľadajte učenie gramatiky alebo postupné preberanie rôznych lekcii. Fun Easy Learn English je skôr určená na naberanie slovnej zásoby.

A odporúčam ju spojiť z jednou z predchádzajúcich aplikácii. V jednej by ste sa učili slovíčka a v druhej trénovali gramatiku a rozprávanie. Čo sa týka slovíčok je táto aplikácia naozaj skvelá a nájdete tu slovíčka na každú tému.

Stačí len ak zadáte tému, napríklad šport, vyberiete si ktorý šport a akou formou sa ho chcete učiť a potom stačí potvrdiť. Každé učenie máte ohodnotené bodmi a po prejdení, si môžete zopakovať tu istú tému len bude použitý iný system učenia.

Výhodou je tak že sa naučíte každé slovíčko poriadne a nestane sa že vám vypadne z hlavy alebo že by ste ho o týždeň už zabudli.

Naučte sa jazyk Angličtina

Naučte sa jazyk Angličtina je ďalšia aplikácia pri ktorej nemôžete očakávať žiadne učenie gramatiky alebo trénovanie komunikácie, ale skôr čakajte že sa tu naučíte slovnú zásobu.

Túto aplikáciu som používal keď som sa chcel zlepšiť v slovnej zásobe a naozaj mi pomohla. Môžete si tu vybrať aký level angličtiny sa chcete učiť. Určite vám neodporúčam siahnuť po C1, kde sa slovná zásoba je 5000 slov.

Za prvé také veľké množstvo vás čoskoro odradí od učenia a za druhé je naozaj ťažké zapamätať si toľko slov do dlhodobej pamäte. Určite si vystačíte s B1 slovnou zásobou ktorá je do 2250 slov.

V celku je táto aplikácia lepšia ak sa chcete učiť slovíčka práve na maturitu, kvôli tomu že si vyberiete aký čas denne chcete stráviť pri učení a obtiažnosť.

Prečítajte si anglickú komunikáciu – Awabe

Táto aplikácia od spoločnosti Awabe je určená hlavne k tomu aby ste si precvičili výslovnosť. Learn English Speak English, má podobnú funkciu lenže niesu tam odomknuté všetky lekcie a ak sa chcete sústrediť práve na výslovnosť tak táto aplikácia je na to najlepšia.

Nemusíte sa nikde registrovať a aplikácia si od vás nepýta ani e-mail. Stačí len ak ju zapnete a môžete si vybrať tému v ktorej chcete zlepšiť výslovnosť.

Zdá sa to ako malá aplikácia ale tém na komunikáciu je tu tak akurát, keby ich tu bolo viacej nenahnevám sa ale zase nieje ich tu málo a vy si môžete precvičiť vašu výslovnosť.

Celé rozprávanie si môžete precvičiť troma spôsobmi. Prvý je že dané slovíčko si necháte nahrať a sami posúdite či ste dobrý alebo nie, druhý je že vyslovíte dane slovíčko alebo frázu a aplikácia vašu výslovnosť ohodnotí od 0 do 5 hviezdičiek. A posledné je klasické vypočutie, aplikácia má veľký potenciál a uvidíme ako ho tvorcovia využijú.

Anglická gramatika Testy

A aby sme to mali všetko pokope tak po slovíčkách a konverzáciách nasleduje gramatika. Aj keď táto aplikácia znie ako keby sa sústreďovala čisto len na gramatiku, nieje tomu tak. Môžete sa tu naučiť aj slovíčka, čítanie, konverzácie a tiež tu máte aj slovník.

Ale túto aplikáciu by som používal hlavne kvôli gramatike a na ostatné veci by som použil niečo iné. Pretože gramatika je tu naozaj skvelo vysvetlená, je to síce po anglicky ale pomocou obrázkov a farebného znázornenia ihneď všetko pochopíte.

A ak tápate v škole nad gramatikou, tak vám odporúčam nainštalovať si túto aplikáciu aspoň kvôli poučkám. Môžete sa aj otestovať, lenže buď musíte prejsť všetkými testami postupne, kedy si nemôžete dať test z niečoho čo práve potrebujete vedieť, alebo si zaplatíte za prémiovú verziu.

Ktorá vypne reklamy, máte viacej slovíčok a neobmedzený počet testov z gramatiky. Takýto prémiový účet si zakúpte, ak to myslíte s angličtinou naozaj vážne a viete že tie testy budete poctivo robiť.

Záver

Ako ste si mohli všimnúť tak aplikácii na učenie angličtiny je naozaj veľké množstvo. Dúfam že som vám s týmto problémom aspoň trocha pomohol a teraz už aspoň viete akú aplikáciu nainštalovať do vášho mobilu.

Určite vám odporúčam aj ostatné články napríklad o Harry Potter hrách alebo o šikovných radách ktoré zrýchlia váš mobil. A nezabudnite sa vyjadriť buď ankete alebo v komentári čo si myslíte o danej téme.

Najlepšia aplikácia na učenie angličtiny

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Predchádzajúci článokKtoré Harry Potter hry si musíte stiahnuť na mobil?
Ďalší článokPiatok 13-teho na mobil? Horrorfield [Recenzia]
Moje meno je Damián Durčák mam 20 rokov a som veľkým fanúšikom Fortnite. Začal som ho hrať už od začiatku prvej sezóny, kedy veľa ľudí o ňom ešte nevedelo. Hra ma zaujala už od začiatku a dodnes si pamätám na svoje prvé víťazstvo, kedy som hru ukončil krásnym headshotom zo snipou.

Zanechať odpoveď

avatar
  Registrovať sa  
Upozornenie na