V tomto článku sa nesústredíme len na aplikácie, ktoré vám zrkadlia obraz ale pozrieme sa aj na trocha prívetivejšie nastavenia. Ako je ovládanie pomocou myši a klávesnice, zdieľanie súborov a množstvo iných funkcií.

Chcem vám ukázať 6 rôznych aplikácii, čo je dokopy 6 rôznych spôsobov na ovládanie mobilu cez počítač. A každá z týchto aplikácii vám pomôže ovládať váš mobil pomocou iného spôsobu. Takto môžte vyskúšať viacero variant a vybrať si tú ktorá vám najviac sadne.

Pre správne fungovanie každej z týchto aplikácii si budete musieť stiahnuť aplikáciu do vášho mobilu a ten istý softver budete musieť nainštalovať aj vo vašom počítači.

Takže vo všetkých prípadoch stiahnete aplikáciu z Obchodu play a rovnaký softvér stiahnete aj z internetu. Potom tieto zariadenia spárujete cez siet Wi-FI alebo ich prepojíte pomocou USB

6. Join

Prvá aplikácia ma jednoduchý názov len Join. Join nepatrí k tým aplikáciam, ktoré by zrkadlili obrazovku. Je to skôr chrome aplikácia, ktorá beží vo vnútri tvojho Chrome prehliadača. V aplikácii môžete zdieľať súbory s tvojím mobilom alebo odpovedať na SMS a tiež dostávate upozornenia na tvoj počítač.

Čo je hlavným ťahákom tejto aplikácie je že dokáže duplikovať články na mobil. Takže ak čítaš nejaký skvelý článok na stolnom počítači, tak si ho jednoducho môžeš hodiť na mobil čim čítanie bude komfortnejšie pre teba.

Vy si tak len rýchlo naklikate skvelý článok na počítači a potom pomocou aplikácie si ho prehodíte na mobil. A môžete si ho čítať niekde na gauč. Je to super aplikácia, keď nechcete stále zapnuté zrkadlenie ale chcete to využívať na iné účely

5. Pushbullet

Pushbullet Je aplikácia, ktorá môže byť rozbehnutá na viacerých zariadeniach. A zameriava sa hlavne na synchronizovanie týchto zariadení dokopy. Čo je aj jej najlepšou funkciou. Táto aplikácia tak ako jeho predchodca nemá kompletné zrkadlenie.

A tak isto ako pri predchádzajúcej aplikácii môžeš zdieľať súbory medzi zariadeniami a odpovedať na SMS a whatsapp. Kde vám to ale nezobrazí celú históriu sprav, ale skôr slúži pre rýchle odpovedanie na predchádzajúcu správu.

Môžete tu najsť dve verzie jednú platenú a druha je zadarmo. Ta zadarmo má základné funkcie a tiež stanovený limit, kde môžte odpovedať len na 100 správ.

Ak chcete neobmedzený počet tak si budete musieť každý mesiac platiť 5,49€. Čo je nehorázna čiastka a vedel by som vám napísať článok o tom ako by ste tieto peniaze mohli investovať oveľa šikovnejšia.

Túto aplikáciu až tak moc neodporúčam Ale spomínam ju pretože je vo svete naozaj populárna. A máte na tam množstvo funkcii na komunikáciu s viacerými zariadeniami. Ale pokiaľ chcete ovládanie mobile cez počítač, tak to nájdete množstve iných skvelých aplikácii.

4. Sidesync

Sidesync je naozaj skvelá aplikácia, ktorá žiaľ bohu funguje len na Galaxy zariadeniach, čo je veľká škoda. S aplikáciou sa spárujete cez Wi-fi alebo USB. A pravdu povediac je to jedna z najlepších aplikácii, ktoré slúžia na zrkadlenie obrazu

Len jediný problém je že musíte mať Galaxy zariadenie. Na výber mate z dvoch režimov kde pri prvom vidíte na obrazovke len malé okno s upozorneniami. A pri druhom režime zrkadlíte celú obrazovku. Vy tak vidíte cele okno vášho smartfónu na počítači. Ak sa vám to okno zdá malé môžete prejsť na full screen režim.

Bezdrôtové pripojenie je naozaj silné a rýchle až také rýchle že môžete hrať hry na vašom počítači. Nie až také rýchle, že by ste si cez to mohli zahrať strieľačky. Ale napríklad také Candy crush si takto naozaj užijete.

Celú aplikáciu radím ako jednu z najstabilnejších a čo sa týka funkcii najbohatších v Obchode Play. Samsung túto aplikáciu aj pravidelne aktualizuje, vďaka čomu sa stáva aplikácia stále lepšou a lepšou.

3. Vysor

Vysor je niečo podobné Sidesync, výhodou je že jú možne stiahnuť na všetky typy smartfónov. A je to opäť chrome aplikácia, a na jej spustenie potrebujete mať nainštalovaný Google chrome.

Hneď ako ju mate nainštalovanú môžete robiť to isté ako v SideSync. Čo znamená že ovládate svoje zariadenie na počítači, popritom odpovedáte na SMS a Whatsupp.

A tiež môžete ovládať svoj smartfón pomocou myši a klávesnice. Ale na druhu stranu nečakajte až takú rýchlosť ako pri Sidesync. A ak chcete množstvo funkcii tak si budete musieť trocha priplatiť.

Vďaka čomu nezískate len množstvo funkcii ale tiež sa zvýši rýchlosť a frame rating. V celku sa premium verzia omnoho lepšie ovláda. Čo neznamená že nemá par chybičiek ale pokiaľ funguje tak ako má tak tu nieje čo až tak kritizovať.

2. Desk Dock

Desk Dock je zaujímavá tým, že nezrkadli tvoju obrazovku ale skôr zdieľa tvoju myš a klávesnicu. Takže musíte mať svoj smartfón vyložený pred vami aby ste niečo videli. Využitie na tejto aplikácii vidím v tom že ak ste vývojár, a chcete otestovať vašu aplikáciu, ako funguje na mobilnom zariadení, tak tak môžte spraviť cez appku.

A ak sa chcete naučiť ako vytvárať aplikácie tak si pozrite článok Tu. Nevýhodou ale je, že pri free verzií môžte spojiť len myšku a keby ste chceli prepojiť aj klávesnicu potrebujete mať platenú verziu. A áno je množstvo aplikácii, ktoré toto dokážu zadarmo. Ale túto aplikáciu beriem ako jednu z možností a navyše platí sa len jednorázovo.

1. Airdroid

Posledná aplikácia je zlúčenie všetkých týchto aplikácii dokopy. Tým myslím že prináša množstvo vlastnosti z každej aplikácie. Nájdete tu základne funkcie ako je zdieľanie súborov, odpovedanie na SMS alebo Whatsapp.

Taktiež aj zrkadlenie, ktoré sa nedá porovnávať zo Sidesync alebo Vysor. Ale aj tak sa dá využiť produktívne, a na základne účely postačí.
Aby som nezabudol takisto môžete zdieľať klávesnicu a myšku ako pri predchádzajúcich appkach.

Čo je na nej najviac skvelé je že takmer všetky funkcie sú zadarmo. A pri platenej verzii odstránite reklamy a tiež drobnosti ako je maximálne veľkosť zdieľaného súboru. Za prémiovú verziu zaplatíte 2€ mesačne. Čo sa naozaj oplatí ak to porovnáme s Pushbullet.

Záver

Tak toto bolo 6 aplikácii a 6 rozličných spôsobov ako ovládať váš mobil cez počítač. Ako vidíte máte na výber z viacerých možnosti a najlepšie by bolo keby ste vyskúšali každú jednu a tak zistili ktorá vám najviac vyhovuje ale toto nechám na vás.

Ak naopak hľadáte skvelé aplikácie na počasie tak vám odporúčam pozrieť si tento článok. A v komentári zanechajte vaše skúsenosti s podobnými aplikáciami. Taktiež nezabudnite zahlasovať v ankete, ktorá aplikácia vám najviac pomohla.

Najlepší spôsob na ovládanie Android pomocou PC

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...


Predchádzajúci článokAko vytvoriť aplikáciu bez programovania.
Ďalší článokTop 15 aplikácii na úpravu fotografií pre Android
Moje meno je Damián Durčák mam 20 rokov a som veľkým fanúšikom Fortnite. Začal som ho hrať už od začiatku prvej sezóny, kedy veľa ľudí o ňom ešte nevedelo. Hra ma zaujala už od začiatku a dodnes si pamätám na svoje prvé víťazstvo, kedy som hru ukončil krásnym headshotom zo snipou.

Zanechať odpoveď

avatar
  Registrovať sa  
Upozornenie na