Fortnite sa neustále mení a už tu máme 10. sezónu. Menia sa mapy, pridávajú zbrane, itemy ale podstata ostáva tá istá. Tieto rady vám pomôžu či ste začiatočník alebo pokročilý. Navedú vás správnym smerom, kedy pochopíte v ktorej oblasti sa potrebujete zlepšiť.

1. Ako si vybrať miesto dopadu?

Keď som začínal myslel som si, že na mieste dopadu nezáleží ale ani som netušil ako som sa v tej dobe mýlil. Pretože od dobrého miesta záleží, či vyhráte alebo nie. Dole nižšie je zoradených 10 najlepších miest na dopad.

Do kritérií sa brali 4 veci: loot, nepriatelia, materiál a poloha. Najlepšie miesto obsahuje: veľký loot, malo nepriateľov, veľa materiálu a je situované čo najviac k stredu.

  • Tilted town 5/10
  • Paradise Palm 6/10
  • Happy Hamlet 6/10
  • Polar Peak 6/10
  • Snobby Shores 6,5/10
  • Lonely Ledge 7/10
  • Junk Junction 7/10
  • Frosty Flights 7/10
  • Shifty Shafts 7,5/10
  • Fatal Fields 8,5/10

2. Na budovaní záleží

Fortnite sa od ostatných hier líši hlavne tým, že je v ňom možné stavať a keď neviete stavať, tak ste oproti nepriateľom vo veľkej nevýhode. Na stavanie existujú rôzličné stratégie a pre inšpiráciu som vybral tie najjednoduchšie.

High ground

Na high ground existuje množstvo stratégii a je to jedna z veci, ktorej by ste sa mali venovať pozornosť. No ak nemáte žiadnu predstavu ako sa v high ground bojuje, tak skúste identifikovať slabinu, protivníkovej štruktúry a následne sa dostať na vyššiu pozíciu(nad protivníka). Takýmto spôsobom budete mať nad ním prevahu.

Edit reset bait

Edit reset bait je nenáročná stratégia a využíva sa hlavne keď máte pumpovačku. Je to jednoduchá ale efektívna stratégia, ktorú sa naučíte za par minút. Dole vo videu máte návod ako na to.

Tunel

Vďaka tunelom sa dokážete dostať na bezpečné miesto bez toho aby ste boli niečim zasiahnutý. A to sa zíde najmä, v endgame, kedy vás zóna núti premiestňovať sa. Metód na stavanie tunelov je viac a odporúčam sa naučiť aspoň jednu.

Shockwave

Shockwave nieje žiadna stratégia ale granát na premiestňovanie. Ak ho viete skombinovať zo stavaním, tak sa môže stať vaším najlepším priateľom. Jeden z trikov ako je možné tento granát použiť je aj dole vo videu.

3. Streľba o úroveň vyššie

Kedže Fortnite je Battle Royale, tak je potreba trénovať aj streľbu. Oproti ostatným hrám je trénovanie streľby jednoduché, pretože existujú mapy, ktoré vám s tým pomôžu, napríklad Donwozi Aim Course/8022-6842-4965. Ako prvé vyskúšajte trénovať nasledovné techniky.

Flicks

Flick je strela, kedy dôverujete svojím inštinktom a rýchlosť pri tejto strele zohráva najväčšiu rolu. Flick sa vám zíde predovšetkým vo fighte s brokovnicami. Na mape nájdete viacero režimov na trénovanie flikov a radím vám skúsiť viaceré. Nezúfajte keď sa vám nepodarí trafiť všetky terče alebo zombíkov, ako vravím rýchlosť je základ.

Tracking

Ďalší typ streľby je tracking, kedy sa snažíte streľbou nasledovať protivníkovu chôdzu. Na mape nájdete viacero režimov ako 360° tracking alebo vy a nepriateľ sa navzájom hýbete. Časom nebudete chápať, ako je možné, že vy ste dali také shoty.

Turtle wars

Turtle wars sú skvelé mapy na zavedenie vášho skillu do praxe. Sú to death match mapy, kedy keď umriete, tak aj hneď ožijete. Výborná turtle wars mapa je: Saldria Turtle wars/9028-9022-4109

4. Prestaňte panikáriť

Panikárenie je rozdiel medzi prvým a druhým miestom . Túto chybu robia začiatočníci aj profesionáli. Neexistuje žiadna metóda, ktorá by to celé eliminovala ale dá sa to znížiť. A tieto rady vám s tým pomôžu.

Nesústreďujte sa na výsledok zápasu

Bol robený výskum, kde boli 2 skupiny ľudí. Prvá skupina nebola motivovaná žiadnou odmenou, no druhej sľúbili peniaze. A výsledok? Prvá skupina si viedla lepšie ako ta druhá. Ak chcete pochopiť toto fungovanie hlbšie, tak si pozrite video z TED Talks.

Teraz nehovorím, aby ste každú svoju hru behali bez zbraní alebo vrhli sa do istej pasce. Len vravím aby ste sa nesústreďovali na výhru ale na niečo iné.

Nemôžete všetko kontrolovať

Veľa ľudí sa priveľmi sústreďuje na niečo, čo nemôže ovplyvniť ako zlý loot, umiestnene zóny, lagy a tak ďalej. Sústreďte sa na veci ktoré môžete ovplyvniť, ako kde získate lepši loot, ako sa dostanete k zóne.

Profesionáli sa vždy sústreďujú na to čo môžu ovplyvniť a s tým sa snažia pracovať. Oni vedia že im nepadne vždy najlepší loot ale aj tak z takýchto situácii vyťažia maximum.

Myslite pozitívne

Stále si vravíte že to netrafím alebo to sa už nedá vyhrať. Teraz určite neskončím prvý pretože ostatný hráči sú lepší. A hádajte čo sa stane, no vy prehráte a budete si vravieť, že je to presne tak ako ste vraveli.

Vyskúšajte si miesto toho hovoriť: trafím to, mam na to alebo dám to. Čo sa stane je, že keď to trafíte, tak sa potvrdíte v tom že ste dobrý Myseľ tým získa pozitívnu skúsenosť a pri ďalšej streľbe si budete viac veriť. Nenechávajte myseľ aby nad vami vyhrávala.

5. Trénovať, Trénovať, Trénovať

Je to univerzálny typ ku každej hre, ale prečo je trénovanie dôležite? Keď sa ocitáte v novej situácii prvý krát, tak neviete čo mate robiť a začínate panikáriť. Ale keď sa v tej istej situácii ocitáte stý krát, tak ju na pohodičku bez väčšieho rozmýšľania zvládnete.

Jednoducho prejdete na automatický režim. Je to iste, ako keď idete prvý krát na turnaj, neviete čo máte robiť, mate trému a neveríte si. Ale keď idete po 10 krát na turnaj, tak už nemáte žiadnu trému ani stres.

Ako trénovať?

Veľa ľudí sa sťažuje, že trénuje bez výsledku. Jednou z najväčších chýb je trénovanie jednej oblasti. Musíte byť pripravený na všetko. Napríklad boje v úzkych priestoroch, boj proti dvom hráčom, boj v zóne a tak ďalej.

Preto sa nesústreďujete na jednú oblasť ale na všetko čo Battle Royale obnáša. Vďaka trénovaniu sa dokážete vynájsť vo viacerých situáciach a tým menej panikárite. Všetko ide ruka v ruke.

6. Začnite hrať agresívne

Je to úžasný pohľad na profi hráčov, ktorý akčne nabehnú do boja a zabijú každého nepriateľa. No pre vás je to automatická sekvencia smrti. Vy sa radšej snažíte vyhrať tým že sa krčíte niekde v kroví.

Áno takýmto spôsobom možno vyhráte par hier ale nič nenaučíte. Nechcem aby ste sa do každého boja vrhali po hlave ale je lepšie, keď sa tým bojom nevyhýbate a neskrývate sa niekde v kroví.

Možno že budete hrať 100 hier a každú z nich prehráte ale to nevadí pretože sa učíte. Za čo pasívnym hraním sa nenaučíte nič. Tu je par rád ako s agresívnym hraním začať.

Ako dopadnúť?

Už som to spomínal na začiatku, výber dopadu je dôležitý, pretože vďaka nemu máte nad protivníkmi navrch. Snažte sa dopadnúť rýchlejšie alebo podobne ako protivník a rýchlo zobrať zbraň. Najlepšie keď budete mať brokovnicu alebo SMG, kedy budete mať nad protivníkom výhodu.

Znížte vzdialenosť

Snažte sa znížiť vzdialenosť medzi vami a nepriateľom čo najviac, vďaka čomu využijete svoje stavanie na rýchlejšie zničenie nepriateľa. Pretože ak sa držíte vzadu a strieľate, tak nepriateľ si môže pokojne stavať a následne utiecť

Pracujte s tým čo máte

Niekedy budete musieť spomaliť, aby ste sa doplnili. Čo je v pohode ale keď idete umrieť, nie keď vám chýba par štítov. Nebojte sa vrhnúť do boja aj keď nieste plný. Naučte sa bojovať s tým čo máte a verte si. Sebavedomie je pri tejto taktike rozhodujúce.

Buďte stále v pohybe

Buďte stále v pohybe a to v boji aj mimo boja. Veľa hráčov nieje dobrá v sledovaní pozície nepriateľa uprostred boja. Pravidelné menenie pozície môže viesť k tomu, že minimalizujete poškodenie a nájdete skvelú pozíciu na útok.

Pridajte sa do boja

Nebojte sa pridať do boja, kde medzi sebou bojujú hráči, pretože máte príležitosť získať easy kill. Buď sú obidvaja upriamený na seba alebo sa jeden doplňuje po boji. Takýto hráč nieje full a nečaká že naňho niekto zaútočí, čím získate kill ľahšie ako v 1v1.

Loadout

Najlepšie na agresívne hranie sú 2-3 zbrane, zvyšok by mali byť itemy na doplnenie. Zo zbraní je základ brokovnica a assaultka. Tretia zbraň môže byť sniperka alebo niečo dobré na rozbíjanie štruktúr, granáty tiež niesu na zahodenie.

Všetko po kope

Rád ako sa zdokonaliť vo Fortnite je množstvo a vybral som také, ktoré pomôžu začiatočníkom aj pokročilým. Väčšinu informácii som čerpal z kanála Proguide. Ak to zdokonaľovacím myslíte vážne, tak si rozhodne pozrite ich kanál. Do komentára napíšte, ktorý z týchto tipov plánujete zaviesť do praxe.

Predchádzajúci článokAko jednoducho a rýchlo stiahnuť Rush Wars
Ďalší článokČo všetko vieme o 11. sezóne?
Moje meno je Damián Durčák mam 20 rokov a som veľkým fanúšikom Fortnite. Začal som ho hrať už od začiatku prvej sezóny, kedy veľa ľudí o ňom ešte nevedelo. Hra ma zaujala už od začiatku a dodnes si pamätám na svoje prvé víťazstvo, kedy som hru ukončil krásnym headshotom zo snipou.

Zanechať odpoveď

avatar
  Registrovať sa  
Upozornenie na