Nová kapitola je určite najlepšou zmenou, ktorá sa vo Fortnite odohrala. To ale neznamená, že sú tu len samé dobré veci a nájdete tu aj problémy a zmeny, ktoré kazia zážitok z hry.

Lagy a FPS dropy

Toto je najväčší problém tejto sezóny a najviac hráčov sa sťažuje práve na toto. Veď nikto nemá rád, keď umrie kvôli lagom, už len malé lagy vás dokážu rozhodiť. Chápem Epic, že to je nová mapa a všetky veci sa naraz nedajú opraviť, preto verím, že táto chyba bude čo najskôr minulosťou.

Is anybody else really demotivated to play because of the random fps drops? from FortniteCompetitive

Nemožnosť dosiahnuť lvl 100 Battle Passu

V novej kapitole sa zmenil spôsob expenia Battle passu, s ktorým hráči nesúhlasia a z Fortnite sa stáva grindovačka. Pretože na to, aby ste sa dostali na level 100 potrebujete 8 milionov exp.

Ak budete, každý týždeň plniť challenge, tak získate za celú sezónu 1,2 M exp, k tomu každý deň splníte medaile, to je ďalších 1,2M za sezónu, no stále potrebujete viac než 5+M exp.

Dajme tomu, že priemerne získate 5000 exp za zápas, je to taký vyšší priemer. Na to, aby ste dosiahli level 100, potrebujete odohrať 1088 zápasov za mesiac, to je každý deň 15-16 zápasov.

Granáty a RPG na každom rohu

Granáty a rakety sú poslednej dobe všade. Nájdete ich v 10% chestiek, ktoré sa teraz omnoho viac spawnujú. Je ich až tak moc, že udica mi príde vzácnejšia ako RPG. Síce RPG dostalo oslabenie, kedže v sivej farbe dáva 70 poškodenie, no stále ma splash damage.

Na toto sa sťažovalo aj množstvo Pro hráčov, ako Tfue, Ninja alebo SypherPK. Tento problém sa dá vyriešiť jednoducho, stačí zredukovať množstvo granátov, ktoré môžete mať v inventári na 6 alebo 4 a RPG musí zaberať 2 sloty, presné ako Bandage Bazooka.

Fortnite Rocket launcher

Kde sú duo arény?

Je to jedna z vecí, na ktorú sme boli zvyknutý a veľa ľudí si chce zahrať Duo arény s kamarátmi, no táto sezóna im to neumožňuje.

Hra je miestami príliš tmavá

Problém s jasom je hlavne na svitaní, kedy je hra až moc tmavá. Dokonca aj Tfue musel isť na streame do nastavení a zmeniť coloroblind režim. Tento problém majú hlavne konzolový hráči, ktorý nemajú toľko možnosti s jasom, ako PC hráči.

Colorblind režim

Zhrnutie

Aj keď nová kapitola má svoje slabé stránky, tak to nieje nič, čo by sa nedalo opraviť. Preto verím, že to Epic v najnovších updatoch opraví. Do komentára mi napíšte, ktorá vec, vás najviac hnevá na novej kapitole.

Predchádzajúci článokMythic Goldfish, najvzácnejší item vo Fortnite
Ďalší článok12 easter eggov Fortnite, na čo všetko odkazujú?
Vítam vás na mojom blogu, moje meno je Damián Durčák mam 20 rokov a som veľkým fanúšikom mobilných hier. Medzi moje obľúbené tituly patri Clash of Clans a Brawl Stars ale čim ďalej tím viac skúšam aj nové tituly, o ktorých potom píšem na mojom blogu Mobileninja.

Zanechať odpoveď

avatar
  Registrovať sa  
Upozornenie na