Fortnite 2. kapitola prišla na svet 15. Októbra a priniesla zo sebou množstvo vylepšení. Hviezda Fortnite Ali-A prišla s nápadmi, kedy by mohol byť Fortnite znova najpopulárnejšia hra.

Fortnite určite patri k najpopulárnejším hrám súčasnosti ale nedá sa to porovnať s obdobím, kedy sa hra dostala do boomu. Potom prišli nie veľmi dobre sezóny, kedy množstvo hráčov odišlo.

Slurpy swamp

Našťastie prišla 2. kapitola, ktorá vrátila Fortnite život, kedy priniesla novú mapu, zmenené zbrane a odstránila väčšinu itemov. Epic chcel začať odznova a s novou kapitolou sa mu to aj podarilo.

Veľa youtuberov využíva Fortnite ako svoj hlavný zdroj príjmu a k takýmto youtuberom patrí aj Ali-A. Jeho kanál je hlavne orientovaný na Battle Royal, kde patri k najväčším hviezdam. Preto chce hru vrátiť do predošlej podoby, kedy vymyslel pár nápadov, ktoré by hre prospeli.

Vrátenie patch notes

Je známe, že Epic v poslednej dobe nevydáva patch notes. Robí to hlavne preto, aby hráči hru objavovali. Ale nie všetkým sa tento prístup páči a veľa hráčov s tým nesúhlasí.

Mobilita ako hlavný problem

Mobilita je hlavný nedostatok 2. kapitoly. Epic odstránil z hry väčšinu itemov a nechal len jedno vozidlo aj to je loď, ktorá môže isť len po vode. Jednoducho v tejto sezóne viacej bežíme než zápasíme.

Preprava lodou

Odstránenie skill-based matchmakingu

K tomuto sa Ali-A vyjadril vo svojom videu, kedy zhrnutie nájdete Tu. Ali-A hovorí, že skill-based matchmaking je dosť neferový a buď vás k dáva k moc silným alebo k moc slabým hráčom. Na druhu stranu je lepší pre hráčov, ktorý Fortnite až tak nehrajú.

Skill-based-matchmaking

Siphon do klasického režimu

Siphon je mechanika, kedy za zabitie nepriateľa dostanete 50 bodov zdravia, čo odmeňuje hlavne agresívnych hráčov. Táto mechanika sa nachádza len v arénach, no v klasickom režime ju nenájdete.

Siphon

Vrátenie Vending Machine

Vending machine si určite každý pamätá, za materiál ste si mohli kúpiť zbraň alebo item. Nechápem prečo ich Epic odstránil, keď ich mal každý rád.

Ali-A vo svojom videu ukazuje až 10 nápadov len sa niektoré opakujú a chcel som vybrať najhlavnejšie. Epic hovorí, že v minulej kapitole nepočúval negatívnu spätnú väzbu od hráčov a stále pokračoval vo svojom pláne.

Vending-machine

S novou kapitolou prichádza aj nový začiatok a Epic chce svoje chyby napraviť. Čo vám chýba v 2. kapitole najviac?

Predchádzajúci článokBugha ukazuje: prečo by mal byť Flooper nerfnutý
Ďalší článokBandage Bazooka bola odstranená z hry, kedy sa vráti?
Moje meno je Damián Durčák mam 20 rokov a som veľkým fanúšikom Fortnite. Začal som ho hrať už od začiatku prvej sezóny, kedy veľa ľudí o ňom ešte nevedelo. Hra ma zaujala už od začiatku a dodnes si pamätám na svoje prvé víťazstvo, kedy som hru ukončil krásnym headshotom zo snipou.

Zanechať odpoveď

avatar
  Registrovať sa  
Upozornenie na