Dota Underlords patrí k najlepšiemu autochessu a len nedávno vyšla z bety do plnej verzie. Hra sa mi veľmi páči tak som sa rozhodol v nej zlepšiť. Na internete som našiel veľa tipov ale väčšinou boli určené pre úplných začiatočníkov.

A nenaučil som sa tam nič, čo by som nemal vysvetlené v tutorialy. Preto som sa rozhodol že napíšem pár tipov, vďaka ktorým sa zlepšíte v hre a získate viac víťazstiev.

1. V skorej fázy hry neurčujte stratégiu

Týmto myslím, že keď dostanete v prvom kole warriora, tak sa nerozhodnite pre warriorov len preto že ste ich dostali v prvom kole. Túto chybu som robil tiež a už pred začatím hry som sa rozhodol že budem zbierať len mechov, lenže ty mechovia mi vôbec nepadali.

Najlepšie je keď prvých 10 až 15 kol zbierate a vylepšujete všetko čo sa dá. V týchto kolách si uvedomujete čoho máte najviac na boarde a pre aké bonusy sa v neskoršej fázy rozhodnete.

2. Hrajte a sledujte

Tento tip sa hodí snáď pre každú hru. Viem že prvé dni alebo hry vám to nepôjde ako po masle a horko ťažko získate prvé miesto. Ale dosť som sa naučil tým že som sledoval streamerov na twitchi.

Najlepšie je keď si 1 hru pozriete a 1 zahráte, čím sa učíte a zároveň to dávate do praxe. Tiež je dobré ak tých streamerov striedate, pretože každý ma iný pohľad na hru, takto získate viacej uhlov pohľadu a stratégii.

3. Na itemoch záleží

Čim viac hrám tým si viacej uvedomujem že na itemoch v tejto hre záleží. A tým myslím aj buffy ako napríklad, že warriori budú žiť ešte 2s po smrti. Najlepší item na začiatku je Chainmail, tým nemyslím že by ste si ho mali vždy vybrať.

Môžete sa rozhodnúť aj pre buff ale ak nájdete 3 itemy, tak si vyberte Chainmail v 90% prípadov. V neskoršej fázy hry záležia itemy na vašej stratégii. Ak máte silného tanka tak mu nasaďte Radiance. Naopak cele vaše DPS záleží na jednej postave, tak jej nasaďte Deadalusa alebo BKB.

4. Hrajte sa s pozíciami

Niekde som čítal, že na pozíciach až tak nezáleží, stačí len ak dáte tankov dopredu a dps-ka za nich. Ale nemyslím si že je to až táka veľká pravda a na pozíciach v tejto hre celkom záleží. S par vojakmi ju nebudete riešiť ale v neskoršej fázy hry určite áno.

Napríklad dáte si jednu silnejšiu postavu do zadu aby vám kryla strelcov pred assasinmi. Alebo si dáte legendárne postavy do stredu aby použili schopnosť. Na pozíciach záleží hlavne keď hráte proti poslednému hráčovi, vtedy sa zmenením pozície dokážu diať veľké veci.

5. Nechoďte 9 postav rovnakej triedy

Toto bola jedna z tých chýb ktoré som na začiatku robil a neuvedomoval som si ju. Ešte sa mi ani raz nepodarilo vyhrať tým že som išiel 9 warriorov alebo 9 assasinov. Tak napríklad warriori máju poriadny armor ale tento armor ich nechráni pred magic damage.

Ten istý problém má aj 9 elusive postav, síce máju vyhýbanie ale proti magic damage im to nepomôže. No a pri 9 assasinov je jeden problém a to že rýchlejšie umrú než dajú nejaké poškodenia. Preto vám odporúčam isť tak maximálne 6 postav jednej triedy. Jasné že môžete isť aj 7 8, ak viete čo robíte.

Bonus: Musí vás to baviť

Ak vás hra nebaví a radšej premýšľate nad tým ako by ste si zahrali Cs-ko alebo Fortnite, tak sa nebudete chcieť ani zlepšiť. Jednoducho ak vás hra nebaví, tak vás nebude baviť ani zdokonaľovanie.

Zhrnutie

Tak toto boli najhlavnejšie tipy a postrehy z hry, o ktoré som sa chcel s vami podeliť. Určite je ich aj viac ale ak sa bude riadiť radou číslo 2, tak na ne postupne prídete. Ak máte aj vy skvelú radu, tak sa o ňu určite podeľte dole v komentári.

Predchádzajúci článokUľahčite si nakupovania s aplikáciami na vernostné karty
Ďalší článokHearthstone: Saviors of Uldum vracia späť questy
Moje meno je Damián Durčák mam 20 rokov a som veľkým fanúšikom Fortnite. Začal som ho hrať už od začiatku prvej sezóny, kedy veľa ľudí o ňom ešte nevedelo. Hra ma zaujala už od začiatku a dodnes si pamätám na svoje prvé víťazstvo, kedy som hru ukončil krásnym headshotom zo snipou.

Zanechať odpoveď

avatar
  Registrovať sa  
Upozornenie na